REKLAMA

Bojujeme proti alergiím, aneb jak na hygienicky čistou domácnost

Proti bakteriím a alergenům v domácnosti se dá bojovat různými způsoby.Vedle antialergických a protiroztočových povlaků na peřiny, polštářů či matrací jsou důelžité i správné podlahové krytiny, pravidelný a důkladný úklid a i např. antibakteriální barva na stěny.
Bojujeme proti alergiím, aneb jak na hygienicky čistou domácnost

Proti bakteriím a alergenům v domácnosti se dá bojovat různými způsoby. Mezi ty známější patří například antialergické a protiroztočové povlaky na peřiny, polštáře či matrace, které zabraňují pronikání alergenů ke spící osobě. Důležité jsou ovšem i další ochranné prvky omezující vznik a šíření nečistot i alergenů. Jejich účinky se pozitivně projeví na zdraví všech členů domácnosti. A začít bychom měli pěkně od podlahy – výběrem správné podlahové krytiny, která bude splňovat ty nejvyšší nároky na snadnou údržbu.

Podlaha pro alergiky

Pravidelný úklid podlahy by měl být samozřejmostí, protože na jejím povrchu se překvapivě rychle množí různé bakterie. Některé podlahové krytiny se ovšem udržují hůř než jiné. Například v kobercích se roztočům, kteří způsobují alergie, daří výborně, jelikož mají rádi vlhko a teplo. Naopak skvělými vlastnostmi využitelnými při boji proti alergiím disponují laminátové nebo vinylové podlahy. Společnost Quick-Step navíc nabízí oba zmíněné druhy podlah v mnoha dekorech odrážejících aktuální módní a designové trendy. „Unikátní technologie pokládky zajišťuje utěsněný povrch laminátových a nyní také vinylových podlah, který pomáhá zabránit množení bakterií na podlaze,“ říká Zdislava Černá, zástupkyně firmy Quick-Step. Také díky hygienické povrchové úpravě se tyto podlahové krytiny snadno udržují čisté. Nedochází tak k hromadění nečistot, a to přispívá k omezení výskytu bakterií i alergenů v domácnosti.

Pravidelný a důkladný úklid je základ

Nekontrolovaný a stálý styk s alergeny vede ke zhoršování alergie i samotných alergických reakcí. Nejlepší způsob boje proti alergiím tedy je jim předcházet. Proto je důležitý zejména pravidelný úklid celé domácnosti. Cílem samozřejmě není vydezinfikovat každý kout bytu či domu, ale spíše udržet alergeny v únosné míře. K tomu nám pomohou mimo jiné kvalitní vysavače nebo čističky vzduchu.

Společnost Electro World, přední multikanálový prodejce elektroniky na českém trhu, nabízí velké množství kvalitních vysavačů v cenových kategoriích od 1 500 Kč do 15 000 Kč. Například vysavač Dyson Allergy dovede zachytit částice o velikosti 0,5 milimetrů, jemné pyly i bakterie a chrání tak domácnost před vlivem alergenů.

Čistička vzduchu je také užitečný pomocník v boji proti roztočům vířících spolu s prachem ve vzduchu. Pořizujte však pouze čističky poháněné výkonným motorem a obsahující tzv. HEPA filtry, které jsou schopné zachytit i velmi malé částečky. „V naší nabídce naleznou zákazníci například čističky vzduchu od zavedených značek jako Electrolux nebo DeLonghi,“ dodává Martin Doskočil ze společnosti Electro World.

Vymalujte stěny „zdravě“

Pokud chcete být důslední v ochraně vlastního zdraví i zdraví své rodiny, můžete interiér svého bytu či domu vymalovat speciální antibakteriální barvou, která je k dostání například v prodejnách Hornbach. Dermatologicky testovaná bílá barva obsahuje antibakteriální blokovací systém a vy si díky němu vychutnáte dokonale čistý a útulný domov.

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie pokládka dlažeb a podlah si přečtěte

Dřevěná podlaha v interiéru

Dřevěná podlaha – prostředí, pokládka, cena

Často slýcháme o masivním dřevě více negativ, než pozitivních faktů. Proč tomu tak je, když v sousedních zemích jako je Německo, Rakousko či Skandinávie má dřevo v interiéru i na zahradě takovou ...

Způsoby a možnosti pokládky dřevěné podlahy. Jak na to?

Způsoby a možnosti pokládky dřevěné podlahy. Jak na to?

V praxi existuji tři známé způsoby, jak položit dřevěnou masivní podlahu. Každý je vhodný pro jiné prostory, každý je jinak náročný. Všechny jsou však ozkoušeny lety praxe a fungují. Něco však mají ...

Co připravit před pokládkou dřevěné podlahy

Co připravit před pokládkou dřevěné podlahy

Dřevo je jedinečný materiál a k jeho pokládce je potřeba přistupovat s náležitou péčí a odborností. Často se lze setkat s názory, že dřevěnou podlahu položí někdo sám, použije levnější vruty, lepidlo ...

Dřevo v interiéru – masivní dřevěné podlahy

Dřevo v interiéru – masivní dřevěné podlahy

Moderní design a architektura se stále více odvracejí od umělých materiálů a znovu objevují čistotu a krásu těch přírodních. Dřevo je osobité, robustní a má široké možnosti využití. Vnáší do našeho ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Jarní akce: k cihlám HELUZ získáte nyní spotřebiče

Jarní akce: k cihlám HELUZ získáte nyní spotřebiče

Jarní akce: k cihlám HELUZ získáte nyní spotřebiče

Akční nabídka bungalovů od Haas Fertigbau

Akční nabídka bungalovů od Haas Fertigbau

Akční nabídka bungalovů od Hass Fertigbau

Soutěž ATREA: získejte zdarma kompletní systém pro vytápění a větrání!

Soutěž ATREA: získejte zdarma kompletní systém pro vytápění a větrání!

Soutěž: Kompletní systém pro vytápění a větrání ZDARMA!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist