REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

LED pásky v nábytku pomohou vytvořit originální atmosféru interiéru

Trendů v nábytku je celá řada, my se tentokrát zaměříme na nábytek se světelným zdrojem. Nepůjde o svíticí plastové pohovky, stolky či jiné netradiční záležitosti, ale o integrované světelné zdroje. Ty se stále častěji objevují na zahraničních veletrzích a stávají se běžnou záležitostí v nábytku.

Tento trend logicky vyplívá z vylepšování technologie LED a jeho finanční dostupnosti. Dříve se jednalo o relativně nákladnou záležitost, výběr profilů a dalších komponentů nebyl velký a barva světla byla pouze studená bílá. Nyní je tomu jinak, a tak se půjdeme podívat, kam všude můžeme v nábytku světelný zdroj integrovat.

Kuchyně

Zde lze LED pásek integrovat pod hranu pracovní desky, nad sokl nebo i dovnitř skříněk. Světelný zdroj se automaticky po vysunutí zásuvky zapne. Často se používá osvětlení polic, jež může mít mnoho podob. Nezbytné je osvětlení samotné pracovní plochy, které může být také řešené mnoha variantami včetně zafrézovaného LED pásku. Méně časté jsou pak světelná dna, které svítí nahoru i dolů. V poslední době se objevují celoskleněné vitríny různých rozměrů, kde by LED zdroj neměl chybět.

Obývací pokoje

Tato místnost si o použití LED pásku vyloženě říká. Nejčastěji se integrují do polic a světlo směřuje nahoru, dolů nebo oběma směry. Podle typu nábytku a použití dekorací, se LED pásek dává na přední nebo zadní část police. Na drobnosti lze využít i celoskleněné police, jež mají zdroj v zadní části, v podstatě pak svítí skleněná hrana.

Ložnice

I v této části bytu lze využít LED pásek pro dekorování nábytku. Kdo má světelné efekty rád, může si nechat vyrobit stěnu s tímto světelným prvkem nebo jej aplikovat pod lůžko, noční stolek nebo přímo do čalouněné postele. Osvětlení pod postelí lze využít pro vytvoření intimní atmosféry nebo na přisvícení prostoru tak, aby spící partnera nebyl rušen.

Šatny

Kdo chce vyladěnou šatnu, neměl by zapomenout na LED pásky. Ty se používají, jak bylo již zmíněno do polic či půdy (horní desky skříně), ale také na dělící příčky nebo přímo do šatní tyče.  Pak bude vaše skříň opravdu zářit!

Koupelny

Ani v koupelně se nemusíte LED pásků bát. Jejich nejčastější využití je pod, nad nebo kolem zrcadla. Nejde v tomto případě o funkční svítidlo, ale jen o vytvoření nálady. Podsvítit lze i desku pod umyvadlem, skříňku a police jako ve výše uvedených případech.

Pokud vás LED pásky baví, pusťte se do vymýšlení, ale nezapomeňte na heslo: "Všeho s mírou".

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Foto: DelightFULL

10 tipů interiérové designérky: Svítidla

Řešení osvětlení interiéru se může někomu zdát jako banální záležitost, ale není to tak. Světelná pohoda a atmosféra velmi výrazně ovlivňuje celkový dojem prostoru. Důležitý je dostatek umělého světla, ale to je otázka na světelného technika. V tomto článku se podíváme na svítidla trochu jinak. Připravili jsme pro…

Foto: Delta light

Když stěna září: Nástěnné svíticí dekorace

Stěnu nemusí zdobit pouze obraz v rámu, zajímavá tapeta nebo sestava poliček s doplňky. Pokud chcete mít interiér opravdu zajímavý a dynamicky se měnící během dne, zkuste zapřemýšlet o svíticích nástěnných dekoracích. Jediným úskalím instalace této zajímavé dekorace je přívod elektrického proudu. Myslete tedy i na…

Práce architekta s LED osvětlením

Práce architekta s LED osvětlením

Architektura je umění práce se světlem. Když se k tomu přidají zajímavé technické a technologické možnosti, spojené s moderním designem a neortodoxním využitím, máme našlápnuto ke zdařilému výsledku. Co je to za zkratku, dnes již všudypřítomné LED?

REKLAMA

REKLAMA