REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Jak zlepšit kročejovou neprůzvučnost plovoucí podlahy?

ROCKWOOL přináší řešení, které dokáže zlepšit kročejovou neprůzvučnost až o 30 decibelů. Jednou z možností, jak změnit problémy s hlukem v bytech, je pustit se do řešení doslova od podlahy. Důležité je přitom myslet nejen na kvalitní akustickou izolaci, ale i na správnou skladbu podlahy jako celku. Zajímavou možnost představuje systém AKUFLOOR, který je určen pro lehké plovoucí podlahy.

Plovoucí podlahy jsou po celém svém obvodě akusticky odděleny pružným okrajovým páskem od ostatních konstrukcí a celoplošně podloženy izolačními deskami. Díky tomu podlaha „plave“ v jakési „vaně“ z tohoto materiálu. Protože se lehké plovoucí podlahy montují nasucho, je jejich realizace velmi rychlá.

Základ systému AKUFLOOR tvoří pružné izolační desky kamenné vlny STEPROCK HD a OSB desky, které jsou doplněné dilatačním a okrajovým páskem. Tyto pásky pomáhají zlepšit akustické a statické vlastnosti podlahy v místech jako jsou okraje, dilatační spáry apod. a současně vyrovnávají rozdílné vlastnosti podlahy ve spojité ploše i nespojitých okrajích.

Izolační desky STEPROCK HD se pokládají přímo na nosnou konstrukci a tvoří základní pružnou akusticky izolační vrstvu. Desky je nutné skládat těsně k sobě, aby mezi nimi nebyly žádné spáry. Na ně se křížem přes sebe alespoň ve dvou vrstvách volně pokládají roznášecí desky z OSB s tloušťkou minimálně 16 mm, které jsou pospojovány na pero a drážku. Jednotlivé vrstvy OSB desek jsou k sobě spojené šrouby, sponkami, nebo jsou vzájemně slepené. Poslední vrstvu podlahové konstrukce systému AKUFLOOR tvoří tzv. nášlapná, kde výběr materiálu závisí na individuálních požadavcích. Může zde být koberec, parkety, keramická dlažba, laminát nebo PVC.

Systémové řešení AKUFLOOR je určeno pro podlahy s maximálním zatížením do 350 kg/m2. Desky STEPROCK HD, jež jsou jeho součástí, lze pořídit v rozměru 600 x 1 000 mm a tloušťkách od 20 do 60 mm. Součinitel tepelné vodivosti činí 0,039 W.m-1.K-1 Pro optimální akustické vlastnosti podlahy se doporučuje používat desku Steprock HD v tloušťkách v rozsahu od 25 do 40 mm. Skladba podlahy musí být přizpůsobena podmínkám výrobce nebo dovozce nášlapné podlahové vrstvy.

Více informací naleznete na www.rockwool.cz.

ROCKWOOL, a.s.

logoCihelní 769
735 31 Bohumín

zelená linka: Technické poradenství: 800 161 161
e-mail: halina.kucerova@rockwool.com

web: www.rockwool.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Pokládka dlažeb a podlah

Zdroj: Fotolia.com - kei u

Přehled dřevin vhodných pro podlahy. Kterou vybrat?

Není dřevo jako dřevo a jeho vlastnosti jsou rozdílné pro různé druhy dřeva a jeho úpravy či modifikace. Například termicky ošetřený jasan se hodí na podlahy i do koupelny, zatímco modřín, díky jeho ...

REKLAMA
REKLAMA