REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Skládací schody vás pohodlně dovedou až na půdu

Půdní schody umožňují snadný a bezpečný vstup na půdu bez nutnosti pořízení nákladných stacionárních schodů, které zabírají spoustu místa. Tyto schody splňují všechny technické požadavky a bezpečnostní normy a zajišťují maximální uživatelský komfort.
Zdroj: PRO-DOMA, SE

Společnost FAKRO dodává jak skládací schody s dřevěným nebo kovovým žebříkem, tak i stahovací modely. Všechny schody nepotřebují při rozložení žebříku mnoho prostoru, po složení se „schovají“ ve stropě, čímž šetří místo v místnosti, ve které jsou namontovány.

Inovativní řešení použitá v těchto schodech přinášejí významný uživatelský komfort. Řádná konstrukce mechanizmu odlehčujícího poklop – a u některých typů také žebřík – usnadňuje manipulaci.

Fakro super termoizolační schody

Půdní schody mají skvělé tepelně izolační vlastnosti a výrazně tak ovlivňují spotřebu tepelné energie v domě. Kromě energeticky úsporných půdních schodů jsou dostupné také termoizolační půdní schody, které jsou vhodné pro nízkoenergetické a pasivní stavby. Vyrábějí se též speciální protipožární schody s požární odolností 45-120 minut (v závislosti na modelu).

Půdní schody zakoupíte online v e-shopu PRO-DOMA

Mezi oblíbené modely patří super termoizolační schody – LWT Thermo, které jsou vhodné k využití zejména v energeticky úsporných stavbách (jejich součinitel prostupu tepla U=0,51 W/m2K). Tyto schody jsou vybaveny dřevěným skládacím žebříkem a poklopem s tloušťkou 8 cm, tloušťka termoizolace činí 7,4 cm.  Díky těmto vynikajícím parametrům mají značný vliv na úsporu tepelné energie v budově. Ideální je umístit je do míst, kde je velký teplotní rozdíl mezi obytným podkrovím a nevytápěnou půdou.

Montáž všech půdních schodů je velmi rychlá a jednoduchá. Montážní systém umožňuje snadnou aplikaci ve dvou osobách a přizpůsobení délky žebříku výšce místnosti. Schody jsou zákazníkovi dodávány kompletně smontované a nevyžadují žádné další předmontážní činnosti.

Pro zvětšení pohodlí používání a urychlení montáže je k půdním schodům FAKRO dostupné široké příslušenství, např. krycí lišty, dodatečné stupně, bezpečnostní zábradlí, madla nebo izolační a montážní sady.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Schody

Úchvatné schodiště vypadá jako tornádo zamrzlé v pohybu

Úchvatné schodiště vypadá jako tornádo zamrzlé v pohybu

Jak asi vypadá tornádo, které namaluje mistr hororové animace Tim Burton? Pravděpodobně tak, jak jej izraelský architekt-designér Oded Halef postavil v tel-avivském Amot Atrium Tower. Vytvořil tak netradiční interiér hodný obdivu.

„Schody do nebe“ aneb netradiční rozhledna z belgického venkova

„Schody do nebe“ aneb netradiční rozhledna z belgického venkova

Příběh nové a navýsost netradiční rozhledny v oblasti belgického Tieltu se táhne už hezkou řádku let. Jak popisují místní, kopcům, ze kterých byl krásný výhled na západ v Vlooybergu, tu po dvě desetiletí vévodila dřevěná rozhledna. Ta se svým pojetím prakticky nelišila od těch, které známe i z české kotliny. Ale…

ROZHOVOR: O montovaných schodištích a jejich materiálech

ROZHOVOR: O montovaných schodištích a jejich materiálech

Montovaná schodiště jsou skládačky – velké stavebnice, které montážníci z výrobny přivezou k vám do téměř dokončené stavby a během jednoho dne z menších segmentů smontují. Montovaná schodiště jsou tak nějak „prvním nábytkem“. Jaké materiály se na jejich výrobu používají? Jak musí být připravená stavba? Jak dlouho…

Speciální schodiště - strmá, žebříková a skládací

Speciální schodiště - strmá, žebříková a skládací

Skládací schodiště je zvláštní typ domovních schodišť, kterými se řeší většinou výlezy do půdního prostoru. Strmými schodišti lze vyřešit výstup do spacího patra garsoniéry či víkendové chaty. Nejedná o pohodlné řešení, nicméně o řešení, které plní svůj účel při značné úspoře místa. Vždy se ale musíte ptát, zda…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA