Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Poškození dřeva dřevokazným hmyzem

Živočišní škůdci poškozují dřevo především mechanicky. Vyhlodáváním spleti chodbiček, které ústí na povrch, se snižuje pevnost a nosnost konstrukcí, ničí se starožitnosti, nábytek.
Zdroj: sanako.cz

Typickým projevem výskytu dřevokazného hmyzu jsou hromádky jemných pilin vypadávajících z chodbiček. Pohybem hmyzu je však zajištěno také rozšíření hub a plísní, které škůdci zavlečou do nitra dřevní hmoty. Většina živočišných škůdců se do domu dostává už s řezivem: dospělý hmyz klade vajíčka do dřeva nebo na jeho povrch již v lese.

Z vajíčka se za určitý čas vyvine larva, která žije uvnitř dřeva a živí se jím. Z nejrozšířenějších hmyzích škůdců jsou to červotoč, dřevohlod, bělokaz, pilořitka, tesařík aj. Kromě tvaru a velikosti larvy je spolehlivým rozlišujícím znakem tvar vyhlodaných chodbiček.

Jak se účinně zbavit dřevokazných hub i hmyzu? Pomocí námi prováděné sanace. Přečtěte si o metodě likvidace dřevokazných škůdců, kterou používáme, více.

SANAKO.cz, s.r.o.

logo
Chodská 1393/13
12000 Praha 2

telefon: +420 720 467 016
e-mail: info@sanako.cz

web: www.sanako.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: sanako.cz

Jaké houby a plísně se nejčastěji objevují ve stavbách a kde?

Houby a plísně ve dřevě, v krovech, ve sklepě, v podlahách... mohou být všude. Nejznámější hrozbou je dřevomorka domácí, ale víte jak vypadá třeba sklepní plíseň nebo snad houževnatec šupinatý? Čím jsou nebezpečné? V jakém prostředí se nejvíce šíří?

Zdroj: sanako.cz

Když útočí červotoč proužkovaný a červotoč umrlčí

Z pohledu přírody stavební dříví rovná se mrtvé dříví. A podobně jako jiný biologický nepotřebný materiál je přírodou likvidován, nebo lépe řečeno dále využíván. Příroda na to má mnoho pomocníků, kteří si rádi na mrtvém dřevu pochutnají, jsou to nejen houby a plísně, ale i dřevokazný hmyz. Zatímco v lese jde o proces…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA