Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Tipy pro výběr správné střešní krytiny pro vaši novou střechu

Správná střecha pro váš rodinný dům? Veškeré informace o tvarech střech, střešní konstrukci, nákladech a realizaci. Zabýváte se právě plánováním moderního nebo tradičního domu? Máte přesnou představu, vysoké požadavky na kvalitu a nechcete dělat kompromisy, pokud jde o tvar, barvu a design? Skvělé! Pak tedy budeme společně vaše dílo korunovat originální střechou s dlouhou životností zcela ve vašem stylu.

Teď můžete ukázat svou odvahu vybočit z jednotné řady konvenčních domů s obyčejnými střechami a fasádami. Bez ohledu na to, zda Váš dům projektuje architekt nebo o jeho vzhledu rozhodnete sami: se správnou střešní krytinou a dokonalým odvodněním střechy bude stavba přitahovat pozornost, i když bude mít jednoduchý půdorys, nekomplikované linie a formy. Nejdůležitější jsou vysoce kvalitní materiály a profesionální zpracování.

Zcela moderní nebo raději tradiční - Jaký styl se vám líbí?

Není přehnané tvrdit, že použití hliníku je při stavbě domu všestranně výhodné. Začíná to už při práci s tímto materiálem. Vysoce kvalitní hliníkový plech boduje svou poddajností a snadnou tvarovatelností, což umožňuje perfektně pokrýt nejen náročné tvary futuristických budov, ale také křivé krovy starých nebo historických objektů. S hliníkem lze také snadno vytvářet spoje odolné proti zatékání, aniž by bylo nutno šroubovat, lepit nebo svařovat. Chytré produkty PREFA z bohaté kolekce designů, barev, tvarů a velikostí zajistí ten správný vzhled. Nyní stačí jen vybrat produkt podle vašeho přání ...

Střecha pokrytá Prefa falcovanými střešními šindeli v barvě p.10 břidlicové

Od moderní architektury až po nadčasovou eleganci: Tři současné trendy pro střechu

Trend 1: Plynulé přechody ze střechy na fasádu

Fanoušci přímých linií a nenáročných tvarů si u tohoto trendu přijdou na své. Moderní styl budovy má jednoduchý základní tvar, střechu se spíše mírným sklonem a homogenní vnější plášť. V detailu to znamená půdorys střechy v jedné rovině bez viditelných nadstřešních konstrukcí a plynulý přechod mezi střechou a fasádou. Všechny prvky odvodňovacího systému ustupují opticky do pozadí a jsou zcela nenápadné.

Na tento kosmetický salon v Itálii byly namontovány PREFA střešní a fasádní šablony 44 × 44 v barvě P.10 břidlicové. Materiály PREFA vyrobené z hliníku propůjčují objektu moderní a jedinečný charakter.

Trend 2: Kombinace kontrastních materiálů

Tradiční stavební materiály dřevo nebo kámen se zde setkávají s moderním hliníkem. Teplé barvy a porézní povrchy jsou kombinovány s ušlechtilým hladkým kovem. Nejen rozdílný povrchový vzhled materiálů, ale také výběr kontrastních barev se postará o optické efekty, které upoutají pozornost.

Na tento kosmetický salon v Itálii byly namontovány Prefa strešní a fasádní šablony v barvě p.10 břidlicové. Materiály Prefa vyrobené z hliníku propůjčují objektu moderní a jedinečný charakter

Trend 3: Budovy složitých tvarů s mnoha architektonickými zvláštnostmi

Nejodvážnější stavebníci mohou s výrobky PREFA vytvořit opravdová umělecká díla mimořádného vzhledu a navíc s dlouhou životností. Výrazné hrany, rafinované ohyby, působivá zaoblení a velké plochy dávají vzniknout originálním objektům špičkové úrovně. Neobvyklý design zaujme skvěle řešeným hliníkovým opláštěním.

Samozřejmě nelze opomíjet okolí, sousední domy a další konkrétní skutečnosti, ovlivňující architektonické ztvárnění stavby. I moderní architektura by se totiž měla dobře začleňovat do konfigurace terénu a měla by respektovat místní zvláštnosti. Forma a barva střechy jsou často podstatnými kompozičními prvky objektu. Střecha nemusí být vždy extrémně moderní, ale přesto lze její tradiční a osvědčenou podobu realizovat a prezentovat také pomocí současných materiálů a technik.

Antracitová, mechově zelená, oříšková nebo tmavě červená - která se vám líbí nejvíc?

Bohatý sortiment barev PREFA obsahuje velký počet barev v kvalitě P.10 a mnoho dalších standardních barev. Široká paleta barev nabízí architektům, stavebníkům, realizátorům rekonstrukcí, projektantům, řemeslníkům a stavebním mistrům nespočet možností ztvárnění. Každý objekt se tak může stát jedinečným a Vaši kreativitu a fantazii nebude nic omezovat. 

Velký výběr barev lze velmi dobře sladit s ostatními prvky domu nebo jeho okolí, např. s okny, žaluziemi, okenicemi, ploty atd. nebo mohou naopak vzniknout zajímavé kontrasty. Žijete v oblasti, kde je mnoho střech z pálených tašek a hledáte? Pak je pro Vaši novou nebo rekonstruovanou střechu ideální lehká hliníková střecha s dlouhou životností, odolná proti vichřici, pokrytá falcovanými střešními taškami PREFA v barvě P.10 cihlově červené. Chcete-li naproti tomu vzhled objektu zvýraznit, jistě najdete v bohaté škále barev PREFA vhodnou barvu. 

Tip odborníka PREFA: Barevně stálý povrch P.10

P.10 je barevně stálý povrch vyvinutý firmou PREFA, který splňuje i nejvyšší požadavky na kvalitu. Materiál s povrchem P.10 nepodléhá vnějším vlivům a zátěžím, je vysoce odolný vůči UV záření i povětrnostním vlivům a je barevně stabilní.

Proč PREFA? Zde je 10 dobrých důvodů.

Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

logo
K Zelenči 2883/14
193 00 Praha 9 - Horní Počernice

telefon: +420 234 496 501
e-mail: office.cz@prefa.com

web: cz.prefa.com

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Blackpearl

Blackpearl

Není perla jako perla. Avšak revitalizovaná kancelářská budova Courbevoie v pařížské čtvrti La Défense je opravdovou perlou mezi okolními obchodními budovami. S černou fasádou ladí hliníková střecha PREFA v měděném odstínu.

Unikátní komplex bytových domů vyrostl přímo z vody

Unikátní komplex bytových domů vyrostl přímo z vody

V Amsterdamu nedávno vyrostl unikátní komplex bytových domů. O koncept se zasloužila architektonická kancelář Attika Architekten v čele se Susanne Anibovou. Ta vytvořila unikátní a jedinečnou idylku na vodě také díky fasádě PREFALZ od společnosti PREFA Aluminiumprodukte.

rodinný dům, Linec

Rodinný dům na míru majitelům je jako oáza v malebné přírodě

Perfektní stavba, vytvořená klientovi přesně na míru, a na základě opravdového dialogu s ním. Hammerer totiž není „jen“ architekt, ale snaží se být i psychologem, který nahlíží do nitra. Na Merienbergu v Linci se mu podařilo odkrýt klientova přání naprosto dokonale a díky tomu mohla vzniknout unikátní oáza klidu pro…

Nová střecha pro vyhlášenou kavárnu Café Korb vypadá jako zlatá koruna

Nová střecha pro vyhlášenou kavárnu Café Korb vypadá jako zlatá koruna

Budova vyhlášené vídeňské kavárny Café Korb prošla nedávno kompletní rekonstrukcí. Historický objekt stojící na ulici Brandstätte, přímo v centru rakouské metropole, se chlubí nejenom novou fasádou, ale především novou falcovanou střešní krytinou PREFA ve zlaté barvě.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA