REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Blackpearl

Není perla jako perla. Avšak revitalizovaná kancelářská budova Courbevoie v pařížské čtvrti La Défense je opravdovou perlou mezi okolními obchodními budovami. S černou fasádou ladí hliníková střecha PREFA v měděném odstínu.

Architekt Vincent Eschalier měl již od mala blízko k umění, zajímalo ho malířství, sochařství, a miloval i fyziku a matematiku. Všechny důležité předpoklady pro architekturu tedy splňoval. Své vlohy zdokonalil ve Washingtonu, ve Versailles, a hned po osamostatnění ho čekala první větší realizace – umělecká galerie v Paříži.

Five magics

Čtvrť La Défense je středem pařížského obchodního světa. Okolní zástavba vyžaduje noblesní přístup. Neotřelý, lákavý zevnějšek je zde nepsanou povinností. Rekonstrukce budovy ze 70. let minulého století tak nemohla být výjimkou. „Dalo by se říci, že tento projekt byl protkán magickými pětkami. Rekonstrukce nesměla trvat déle než 5 měsíců. Rozpočet rekonstrukce byl pět milionů EUR. A fasáda objektu měla rovných 500 m2,“ s úsměvem přibližuje Eschalier svůj projekt.

Změna optiky

Budova měla před rekonstrukcí proporce plochého obdélníku. To chtěl architekt změnit a budovu opticky zvýšit, aby byla výraznou dominantou v okolí. Pocitovou vertikalitu dodaly černé fasádní obklady orientované na výšku. Tu skutečnou pak dominantní kupolovitá střecha v měděném odstínu. Ta slouží nejenom jako zázemí pro technické zařízení budovy, ale současně se pod ní nachází i vyhlídková terasa s neodolatelným výhledem na Eiffelovu věž. „Naplánoval jsem střešní konstrukci ve tvaru trojúhelníkové kopule tak, aby byla skutečnou dominantou budovy. A abych její individualitu o nejvíce zdůraznil, rozhodl jsem se k jejímu opláštění použít lehké PREFA falcované šablony 29×29 v odstínu měděné barvy. Hliníkové šablony si však oproti mědi udrží svůj originální odstín na desítky let. Investor tak bude mít záruku toho, že jeho Černá perla, jak se budově záhy začalo přezdívat, bude proplouvat časem nedotčena stejně tak, jako stejnojmenná loď kapitána Jacka Sparrowa,“ popisuje svůj projekt architekt.

O projektu:

Název projektu: Blackpearl
Země: Francie
Objekt, místo: kancelářská budova, Courbevoie
Typ stavby: novostavba
Architekti: Studio Vincent Eschalier
Realizace: Parisis Rénovation, Philippe Battais
Typ střechy: PREFA falcovaná střešní šablona 29 × 29
Barva střechy: zvláštní barva na přání
Fotografie: Croce & WIR

Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

logo
K Zelenči 2883/14
193 00 Praha 9 - Horní Počernice

telefon: +420 234 496 501
e-mail: office.cz@prefa.com

web: cz.prefa.com

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Unikátní komplex bytových domů vyrostl přímo z vody

Unikátní komplex bytových domů vyrostl přímo z vody

V Amsterdamu nedávno vyrostl unikátní komplex bytových domů. O koncept se zasloužila architektonická kancelář Attika Architekten v čele se Susanne Anibovou. Ta vytvořila unikátní a jedinečnou idylku na vodě také díky fasádě PREFALZ od společnosti PREFA Aluminiumprodukte.

Tipy pro výběr správné střešní krytiny pro vaši novou střechu

Tipy pro výběr správné střešní krytiny pro vaši novou střechu

Správná střecha pro váš rodinný dům? Veškeré informace o tvarech střech, střešní konstrukci, nákladech a realizaci. Zabýváte se právě plánováním moderního nebo tradičního domu? Máte přesnou představu, vysoké požadavky na kvalitu a nechcete dělat kompromisy, pokud jde o tvar, barvu a design? Skvělé! Pak tedy budeme…