REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Na návštěvě nejvyšších věží jižní polokoule

První dvě nejvyšší věže jižní polokoule se nachází v novozélandském Auckladnu a v australské Sydney. V obou případech jde o neodmyslitelné součásti panoramat a lákavé turistické cíle obou velkoměst.

Sky Tower

Nejvyšší věž jižní polokoule stojí na Novém Zélandu a nese jméno Sky Tower. Věž byla otevřena veřejnosti v roce 1997. Její stavba trvala dva roky a devět měsíců. Je postavena ze železobetonu. V horní části věže jsou pak některé konstrukce ocelové. Průměr věže je 12 metrů. Uvnitř se nacházejí tři výtahy a schodiště. Hlavní vyhlídkové patro se nachází 186 metrů nad zemí. Má částečně prosklenou podlahu, sklo má tloušťku přibližně 4 cm. Nejvyšší vyhlídkový bod je ve výšce 220 metrů hned pod hlavní anténou.

Sydney Tower

Druhá nejvyšší věž stojí v Sydney a v současné době je pojmenována po městě samotném - Sydney Tower. V minulosti nesla název Centre Point Tower. Vysoká je 309 m, ale její vyhlídková plošina je na jižní polokouli nejvyšší - 268 m nad zemí. Stavba započala roku 1975, přičemž její příprava probíhala již v šedesátých letech. Originální siluetu věže charakterizuje štíhlý centrální pylon obklopený lany napnutými do tvaru jednodílného rotačního hyperboloidu.

Věže a vyhlídky z nich můžete obdivovat ve fotogalerii. O nejvyšších stavbách u protinožců obecně si můžete podrobně přečíst v článku Jaká je nejvyšší stavba jižní polokoule?

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Na Pankráci roste nejvyšší bytový dům v ČR se 130 luxusními byty

Na Pankráci roste nejvyšší bytový dům v ČR se 130 luxusními byty

Na pankrácké pláni v Praze roste nejvyšší bytový dům v Česku, luxusní třicetipodlažní V Tower se 130 byty vysoký 104 metrů. Stavba, která začala letos v červnu, má skončit v říjnu 2017, informoval na dnešní tiskové konferenci předseda představenstva PSJ Invest Martin Jaroš. Tato společnost je developerem projektu,…

Výtahem až do nebes a dál

Výtahem až do nebes a dál

Světový lídr v průmyslu výtahů a eskalátorů – společnost KONE dodá super výtahy do mrakodrapu Kingdom Tower (Věž království). Ta se s výškou přes jeden kilometr stane po dokončení nejvyšší budovou světa a trumfne tak nynější vysokou krásku Chalífovu věž v Dubaji se 160 patry.

Na velikosti záleží - jak využitelné jsou nejvyšší budovy světa?

Na velikosti záleží - jak využitelné jsou nejvyšší budovy světa?

Rada pro vysoké budovy a městské prostředí (The Council on Tall Buildings and Urban Habitat, CTBUH), nezisková organizace sdružující profesionály z oblasti designu, konstrukce a provozu vysokých budov a rovněž výstavby „měst budoucnosti“, doznala od roku 1969, kdy byla založena, značných změn.

Nové mrakodrapy mění panorama New Yorku

Nové mrakodrapy mění panorama New Yorku

V bouřlivém městě New York nikdy nespí ani stavební firmy. Ostrov Manhattan mění tvář každým rokem. Dokončované dominanty se předhánějí v dosažené výšce, další se plánují nebo se již začínají stavět. Na podzim roku 2014 svět zaznamenal dvě klíčové události týkající se v současné době dvou nejvyšších věží New Yorku.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA