REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Vakuový systém Tornado sbírá reference při čištění graffiti

Vandalové čmárající po fasádách si nevybírají. Klidně zaneřádí vysoce leštěný mramor, nebo leštěný travertin, tedy kameny, kterými jsou celkem často obloženy honosnější domy v centrech měst. I na těchto površích, citlivých na poškození, se při odstraňování graffiti výborně osvědčuje vakuový mikro abrazivní systém Tornado.

Přesvědčili se o tom například v České spořitelně, která si pražském Karlíně nechala Tornadem od společnosti Fasádní servis vyčistit od klikyháků právě leštěný mramor. Jen o kus dál v Sokolovské ulici systém úspěšně odstranil čmáranice na travertinovém obložení bytového domu. Nejnověji si odstranění graffiti objednal Pivovar Staropramen.

„Systém umí pracovat tak jemně, že mechanicky odstraní barvu z papíru bez toho, aby jej porušil, takže naše zásahy jsou vůči fasádám absolutně šetrné,“ vysvětluje Martin Čížek, který ve společnosti Fasádní servis (firemní web o graffiti je zde) odpovídá za realizaci prací. „Díky tomu, že pracovní hlavice je vakuová, nezůstává po Tornadu žádný nepořádek, který přeci jen zůstává po parním čištění, o zastaralé vapce ani nemluvě,“ vysvětluje manažer.

Vysoce leštěný mramor na budově Spořitelny poznamenaný útokem sprejerů.

Pro úspěšné odstranění graffiti je vždy důležitá rychlost. Čím déle totiž barva na fasádu působí, tím hlouběji do ní může proniknout. I po jejím odstranění pak může na stěně zůstat takzvaný stín po čmáranici. „Vsakování barvy do fasády zabraňuje aplikace anti-graffiti clony, tedy ochranného nátěru. Ten je však potřeba na stěnu nanést ještě tehdy, když je čistá. Po počmárání již jeho aplikace na situaci nic nezmění,“ připomíná Martin Čížek.

Fasádní servis má s odstraňováním graffiti zkušenosti 15 let. Již roky s úspěchem používá čištění rotační hlavicí s přehřátou párou s přídavkem chemie. Pro případy, kdy ani pára nepomáhá, si společnost letos v létě koupila německý patentovaný vakuový systém Tornado. Ten navíc, na rozdíl od vody nebo páry, funguje v každém počasí.

Vysoce leštěný mramor na budově Spořitelny po odstranění graffiti systémem Tornado.

Kromě kompletního anti-graffiti servisu má firma také certifikaci na aplikaci samočistící fotokatalytické ochrany fasád, která eliminuje degradující účinky UV záření a zamezuje tvorbě řas a plísní. Ty by jinak domovní plášť, narušený povětrnostními vlivy a především UV zářením, dále poškozovaly a oslabovaly. To pak v důsledku podstatně zkracuje životnost fasády. Podrobnosti o tomto systému firma nabízí zde.

Ing. Jan Hrdlička - Fasádní servis

logo
Evropská 696/113
160 00 Praha 6 - Dejvice

telefon: +420 606 741 841, +420 603 580 927, +420 602 224 733
e-mail: info@fasadni-servis.cz

web: www.fasadni-servis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Poznáte, kdy fasádě stačí renovace a kdy ji musíte udělat novou?

Poznáte, kdy fasádě stačí renovace a kdy ji musíte udělat novou?

Laik to poznat nemusí a zájemce o zakázku nemusí mluvit pravdu. Nabízíme vám několik základních orientačních bodů, podle kterých získáte přibližný přehled o tom, co vaše fasáda potřebuje. K úvahám o stavu fasády asi nejčastěji přivede majitele domu poznámka některého návštěvníka, v případě družstva nájemníků to pak…

Jak se správně starat o domovní fasádu?

Jak se správně starat o domovní fasádu?

Každý rok a jednou za 10 let – to jsou základní data pro majitele či správce domu, pokud chce dobře pečovat o obálku svého domu. Předpokládaná životnost moderní zateplené fasády je 25 let. Jenže málokde panují ideální podmínky a existuje hned několik faktorů, které její životnost mohou znatelně zkrátit. Proto je…

Tornado likviduje graffiti i v zimě

Tornado likviduje graffiti i v zimě

Německý vakuový mikroabrazivní systém Tornado je kromě laseru jedinou technologií, která dokáže likvidovat nečistoty a graffiti bez ohledu na panující teploty. Všechny mokré způsoby likvidace graffiti, včetně páry, k tomu používají chemické přípravky. Jenomže ty ztrácejí s klesající venkovní teplotou účinnost.

Nové služby pro odborné odstraňování graffiti

Nové služby pro odborné odstraňování graffiti

Společnost Fasádní servis spustila nové webové stránky zaměřené na její nabídku v oblasti odborného odstraňování graffiti. Ve své nabídce důsledně vychází z vlastností jednotlivých typů povrchů a vstupní analýzy jejich stavu. Podle toho pak volí technologii odstranění.