REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Tornado likviduje graffiti i v zimě

Německý vakuový mikroabrazivní systém Tornado je kromě laseru jedinou technologií, která dokáže likvidovat nečistoty a graffiti bez ohledu na panující teploty. Všechny mokré způsoby likvidace graffiti, včetně páry, k tomu používají chemické přípravky. Jenomže ty ztrácejí s klesající venkovní teplotou účinnost.

„Jakmile začne mrznout, nemá cenu se do likvidace graffiti mokrou cestou vůbec pouštět, protože chemie v takových podmínkách nefunguje,“ připomíná svoji letitou zkušenost vedoucí realizací společnosti Fasádní servis Martin Čížek. (Web firmy zaměřený na odstraňování graffiti najdete zde.)

Vakuové Tornado oproti tomu k likvidaci graffiti nepotřebuje ani chemii, ani vodu. Obsluha jednoduše přiloží pracovní hlavici k postižené ploše a zapne stroj. Ten dokáže s abrazí pracovat tak jemně, že odstraní barvu z papíru bez toho, že by ho poškodil.

Na rozdíl od mokrých způsobů čištění za Tornadem také nezůstávají v okolí prováděných prací mokré plochy. Ty se v mrazivých měsících samozřejmě snadno mění v ledové plotny. „Jakmile je teplota blízko nuly, nikdo soudný už nebude vodu nebo páru používat, protože riziko úrazu kolemjdoucích rychle stoupá,“ je přesvědčený Čížek.

 Na vysoce leštěném mramoru není po likvidaci graffiti Tornadem ani stopy. (Objekt České spořitelny v Praze - Karlíně) Na vysoce leštěném mramoru není po likvidaci graffiti Tornadem ani stopy. (Objekt České spořitelny v Praze - Karlíně)

Jenže sprejeři škodí celý rok. A při likvidaci jejich čmáranic je důležitá rychlost. Jinak hrozí, že barvy proniknou hluboko do povrchu a zanechají pak po sobě „duchy“ bez ohledu na to, jaká technologie je odstraní. K této takzvané migraci barev do hloubky nedojde pouze v případě, že je povrch předem ošetřený anti-graffiti clonou. Což ovšem nemá zdaleka každá budova.

Systém Tornado může nejen pracovat bez ohledu na okolní teplotu, ale díky vakuové pracovní hlavici za sebou také nezanechává nepořádek. Veškerá uvolněná nečistota i použité jemné abrazivo mizí okamžitě v útrobách stroje. Očištěnou plochu stačí otřít vlhkým hadrem. Tornado pracuje tak šetrně, že se s ním dá likvidovat graffiti například na vysoce leštěném mramoru, kterým je obložená budova České spořitelny v Karlíně, což je vidět na fotografii. Systém se velmi dobře osvědčuje i při čištění historických památek.

Ing. Jan Hrdlička - Fasádní servis

logo
Evropská 696/113
160 00 Praha 6 - Dejvice

telefon: +420 606 741 841, +420 603 580 927, +420 602 224 733
e-mail: info@fasadni-servis.cz

web: www.fasadni-servis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Pixabay.com

V čem spočívá garance prováděcí firmy?

Kde jaká firma nabízí na svoji práci garance, nejlépe prodloužené. Není také výjimkou, že někdo nabízí prodlouženou záruku, nebo prostě záruku delší, než je zákonná lhůta. Jenže tahle tvrzení můžou být plná kliček.

Poznáte, kdy fasádě stačí renovace a kdy ji musíte udělat novou?

Poznáte, kdy fasádě stačí renovace a kdy ji musíte udělat novou?

Laik to poznat nemusí a zájemce o zakázku nemusí mluvit pravdu. Nabízíme vám několik základních orientačních bodů, podle kterých získáte přibližný přehled o tom, co vaše fasáda potřebuje. K úvahám o stavu fasády asi nejčastěji přivede majitele domu poznámka některého návštěvníka, v případě družstva nájemníků to pak…

Jak se správně starat o domovní fasádu?

Jak se správně starat o domovní fasádu?

Každý rok a jednou za 10 let – to jsou základní data pro majitele či správce domu, pokud chce dobře pečovat o obálku svého domu. Předpokládaná životnost moderní zateplené fasády je 25 let. Jenže málokde panují ideální podmínky a existuje hned několik faktorů, které její životnost mohou znatelně zkrátit. Proto je…

Vakuový systém Tornado sbírá reference při čištění graffiti

Vakuový systém Tornado sbírá reference při čištění graffiti

Vandalové čmárající po fasádách si nevybírají. Klidně zaneřádí vysoce leštěný mramor, nebo leštěný travertin, tedy kameny, kterými jsou celkem často obloženy honosnější domy v centrech měst. I na těchto površích, citlivých na poškození, se při odstraňování graffiti výborně osvědčuje vakuový mikro abrazivní systém…

Nové služby pro odborné odstraňování graffiti

Nové služby pro odborné odstraňování graffiti

Společnost Fasádní servis spustila nové webové stránky zaměřené na její nabídku v oblasti odborného odstraňování graffiti. Ve své nabídce důsledně vychází z vlastností jednotlivých typů povrchů a vstupní analýzy jejich stavu. Podle toho pak volí technologii odstranění.

REKLAMA