REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Zbavte se vlhkosti a plísní s větrací jednotkou Zehnder

Rekonstrukce jsou k tomuto problému obzvláště náchylné: zateplením, změnou dispozic, výměnou oken dochází k významné změně vnitřního klimatu budov. Nedávno rekonstruovaný starší dům trpěl výskytem nežádoucí vlhkosti a plísní z důvodu špatně odvětrané stavby.

Majitel se pro radu obrátil na odborníky ze společnosti Zehnder, kteří mu jeho problém pomohli vyřešit.  Původní větrání okny případně dalšími netěsnostmi pláště domu již nepostačuje. Navíc, když tímto „starým“ způsobem sice dochází k větrání objektu, ale při výměně vzduchu uniká i draze zaplacené teplo. Podobný problém zaznamenal po rekonstrukci stávajícího domu i pan Mirek z Uherského Ostrohu. „Vzduch v některých místnostech byl přímo nedýchatelný,“ popisuje situaci majitel, „zejména v ložnici, ale i v jiných pokojích se začaly tvořit plísně.“ Na doporučení svých známých hledal pomoc u společnosti Zehnder, špičkového švýcarského výrobce topných těles a systémů řízeného větrání s rekuperací.

Typ objektu: rekonstrukce rodinného domu
Větrací jednotka: Zehnder ComfoD 350
Umístění jednotky: technická místnost
Instalace rozvodů: ve stropním podhledu

ComfoD 350 - komfortní řešení pro rodinný dům

Odborníci ze společnosti Zehnder panu Mirkovi doporučili výkonnou jednotku se skvělým poměrem cena/výkon Zehnder ComfoD 350. Jednotka ComfoD představuje systém rovnotlakého větrání. Rovnotlaké větrání znamená, že znečištěný vzduch, obsahující látky z kuchyně, koupelny, toalety a případně ze skladovací místnosti, je odváděn pryč, zatímco je stejné množství čerstvého vzduchu přiváděno do obývacího pokoje a ložnic. Mezery pode dveřmi nebo v blízkosti dveří zajišťují adekvátní proudění vzduchu v obydlí. Cirkulace vzduchu je tedy v rovnováze.

Komfortní větrací jednotka Zehnder ComfoD 350 + Akustický tlumič s rozdělovačem Zehnder ComfoWellKomfortní větrací jednotka Zehnder ComfoD 350 + Akustický tlumič s rozdělovačem Zehnder ComfoWell

Zařízení ComfoD 350 bylo vyvinuto pro aplikaci vyváženého větrání s rekuperací tepla v rodinných domech, lze jej s úspěchem použít i v dalších menších objektech (např. kanceláře, sportovní zařízení).

Výhody
Zehnder ComfoD 350:

  • Čerstvý vzduch bez energetických ztrát
  • Jednoduchá instalace
  • Bez hluku a šumu
  • Čerstvý vzduch a zdravý spánek

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

logo
Pionýrů 641
391 02 Sezimovo Ústí II

telefon: +420 383 136 222, +420 731 414 443
e-mail: info@zehnder.cz

web: www.zehnder.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Barevné trendy v koupelně 2019

Barevné trendy v koupelně 2019

Koupelnám budou i v roce 2019 vládnout přírodní barvy i materiály. Při vhodné kombinaci s kovovými doplňky lze i z malé koupelny vykouzlit designový skvost, a to bez přemrštěných nákladů.

Zdroj: Zehnder

Dokonalý tepelný komfort ve vaší koupelně

Naše potřeba tepla je v koupelně přirozeně vyšší než v jiných částech domu. Nejde ale jen o příjemnou teplotu, na koupelnu jsou kladeny mnohem komplexnější požadavky, protože mnoho lidí očekává, že budou mít možnost své ručníky také rychle a hygienicky vysušit či nahřát. Běžné systémy vytápění však tyto požadavky ...

Revoluční komfortní topný modul Zehnder Zenia poprvé na veletrhu FOR ARCH v Praze!

Revoluční komfortní topný modul Zehnder Zenia poprvé na veletrhu FOR ARCH v Praze!

Estetické, zdravé a komfortní vytápění a větrání s rekuperací tepla. Společnost Zehnder, designová a technologická jednička v oblasti radiátorů a systémů řízeného větrání s rekuperací tepla, představí na veletrhu FOR ARCH v Praze Letňanech ve dnech 18. - 22. 9. 2018 poprvé v ČR výjimečné novinky.

Bytové jednotky pro řízené větrání s rekuperací

Bytové jednotky pro řízené větrání s rekuperací

Existuje několik způsobů, jak zajistit výměnu vzduchu v budově. Typickým řešením je nárazové větrání okny, které má ale značné nevýhody: například únik tepla, zvýšená hlučnost, nebo skutečnost, že kvalita a množství vyměněného vzduchu je velmi těžko regulovatelná.

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA