REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Extrémní sucho trápí většinu ČR. Řešení představuje správné hospodaření s vodou

Vinou vysokých teplot a stále častějších období sucha se řada domácností potýká s nedostatkem vody. Čelit tomuto novému fenoménu můžeme například pořízením podzemní nádrže na vodu, která bude zadržovat vodu z přívalových srážek a kterou lze následně využít pro závlahu zahrady či chod domácnosti. Jak ale vodu z nádrže čerpat? K tomu poslouží ponorná vodárna s integrovanou řídící jednotkou.

Mapa sucha se čím dál více začervenává. Kromě nepříjemných veder má sucho dopad i na stav podzemních vod. Zatímco v minulém století stačila na zásobení vodou často pouze několikametrová kopaná studna, dnes musíme pro vodu vrtat studny s hloubkou běžně přes 20 metrů. Je proto vhodné uvažovat o hospodaření s vodou jako o alternativní zdroji pro zavlažování.  Podzemní nádrž může být ideálním řešením, mimo jiné pro stále probíhající dotační program Dešťovka. Jak vodu z nádrže pohodlně čerpat?

Automatická ponorná čerpadla s integrovanou elektronikou představují pohodlné řešení pro čerpání vody. Čerpadlo jednoduše ponoříte umístíte do nádrže, zapojíte do elektřiny a o zbytek se postará řídící jednotka. V případě poklesu tlaku a požadavku na odběr, jako je např. zmáčknutí stříkací pistole, nebo otevření kohoutku, čerpadlo začne automaticky čerpat. V opačném případě zase čerpadlo automaticky vypne. Zároveň jsou čerpadla vybavena automatickým hlídáním hladiny a ochranou proti běhu na sucho. Nehrozí tedy poškození v případě nedostatku vody.

Čerpadla jsou mimo jiné ideální pro nádrže s dešťovou vodou, studny, zvyšování tlaku v domovních aplikacích, vyprazdňování nádrží, zavlažování apod. Aktuálně pořídíte ponorná čerpadla Aquacup ECORRA 1100 za akční cenu v provedení se spodním, či plovoucím sáním. Více informací na RedEd.cz.

RedEd.cz - čerpací technika

logo
Sídlo společnosti
Rybná 716/24
11000 Praha

telefon: 797 850 919
e-mail: info@reded.cz

web: www.reded.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Vybíráte čerpadlo do vrtu? Mezi zákazníky vedou tyto modely

Vybíráte čerpadlo do vrtu? Mezi zákazníky vedou tyto modely

Výběr čerpadla do studny, nebo vrtu z celé řady nabídek různých výrobců může být i pro poučeného člověka oříšek. Přitom správnou volbou lze prodloužit životnost čerpadla klidně o desítky let. Jak vybrat a nespálit se?

Využijte dotační program Dešťovka. Stále probíhá příjem žádostí

Využijte dotační program Dešťovka. Stále probíhá příjem žádostí

Dešťovka je dotační program ministerstva životního prostředí (MŽP), díky kterému lze získat příspěvek na lepší hospodaření s vodou. Druhá dotační výzva byla zveřejněna 7. srpna 2017 s alokací 340 milionů korun. Začátkem dubna letošního roku byly dosud přijaty čtyři tisíce žádostí za 185 milionů korun. Stále je tedy…