REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

HS portály pro komfortní vstup na terasu

Velkoformátové posuvné dveře neboli HS portály jsou atraktivním architektonickým prvkem, který zajistí pohodlný vstup na zahradu nebo terasu a významně zvýší funkčnost i komfort vašeho obývacího pokoje. K tomu připočtěme více světla v místnosti a optické zvětšení prostoru. Nezanedbatelný je bezprostřední kontakt se zahradou.

HS portály se nejčastěji používají v moderní architektuře, která řeší funkčnost, ale i vysokou úroveň estetického hlediska. Jejich použití se proto váže hlavně k novostavbám případně moderním sanacím, kde to charakter domu umožní.

HS portály jsou praktické a elegantní s vysokou přidanou hodnotou. Ve srovnání s tradičními okenními systémy je jejich ovládání jednoduché. Posuvné dveře ničemu nebrání, lze je aretovat v jakémkoliv místě a při maximálním otevření nabídnou významně větší průchozí prostor. Navolíte si pouze systém, způsob otevírání a definujete požadavky na komfort obsluhy. Špičkou v oboru jsou REHAU HS portály, které jsou nabízeny v provedení SYNEGO i GENEO. Design samozřejmě koresponduje s ostatními okenními systémy domu včetně vchodových dveří. Díky kompozitnímu materiálu RAU-FIPROÒ u systému GENEO lze v současné době navrhnout konstrukci až do výšky 2,7 m a šířky 10 m s maximální průchozí šířkou 5 m! Při volbě extrémních velikosti je však třeba mít na paměti vysokou hmotnost, a proto je pak nutné počítat s motorickým ovládáním. Tepelně-izolační vlastnosti jsou díky velké prosklené ploše o něco horší než u klasického okenního systému. Špičkový GENEO systém však splní i nároky pro nízkoenergetické a pasivní domy (u HS portálu je koeficient Uw=1,6). Díky propracovanému systému splní HS portály REHAU spolehlivě i Blowerdoor test těsnosti objektu pro pasivní domy. Důležitá je samozřejmě bezpečnost a ochrana proti vloupání. Společně s kvalitním kováním je možné počítat s bezpečnostní třídou až RC3.

Podobně jako u tradičních okenních systémů je u REHAU na výběr množství barevných a designových provedení včetně dřevodekorů. Společným jmenovatelem profilů je povrchová úprava HDF, která usnadní údržbu. Novinkou letošního roku je nulový práh, který REHAU vyvinul s ohledem na 100% bezbariérový přístup. Nová konstrukce nikterak nepřevyšuje horizont podlahy, což pro někoho představuje ještě větší komfort a pro jiné ocenitelné usnadnění pohybu mezi interiérem a zahradou. 

Další informace naleznete na rehau.cz

REHAU, s.r.o.

logoObchodní 117
251 70 Čestlice

telefon: +420 272 190 111
e-mail: praha@rehau.com

web: www.rehau.com/cz-cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Nový dřevodekor je lepší než originál

Nový dřevodekor je lepší než originál

REHAU, přední světový výrobce okenních profilů, vždy s předstihem reaguje nejen na neustále rostoucí požadavky trhu, ale také se přizpůsobuje současným trendům, mezi které dnes patří autentičnost a ...

Bezpečná okna – prevence proti zlodějům

Bezpečná okna – prevence proti zlodějům

Víte, že 84 % zlodějů se dostává do bytu nebo domu skrz okna, respektive balkonové dveře? A dokonce ve většině případů ve dne. Mylná je ovšem představa, že se tak stane rozbitím skla.

Barevnost okna dotažená k dokonalosti

Barevnost okna dotažená k dokonalosti

Již delší dobu se mění pohled na celkové ztvárnění okna a barva hraje v současné architektuře významnou roli. Dvoubarevné kombinace okenních profilů jsou dnes zcela běžnou záležitostí. Zákazník tak ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA