REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Baumit ve světě moderního umění

V prostorách Veletržního paláce Národní galerie Praha se otevřela od 13. listopadu tradiční prestižní výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018, která potrvá až do 6. ledna 2019. Mezi pěti letošními nominovanými umělci na nejvýznamnější české ocenění pro vizuální umělce je také Lukáš Hoffman, student Akademie výtvarných umění v Praze, který ve své prostorové instalaci v rámci výstavy využil pro své umělecké ztvárnění prostoru příslušenství od společnosti Baumit, konkrétně ochrannou fasádní síť s jejím logem.

Umělecké pozice a přístupy jednotlivých finalistů letošního již 29. ročníku nejprestižnějšího tuzemského ocenění za mimořádně výraznou tvorbu v oboru výtvarného umění pro autory do 35 let, včetně talentovaného umělce Lukáše Hofmanna, se od sebe výrazně liší. Naproti tomu je však spojuje intenzivní zaujetí dnešními mezilidskými vztahy, tvorba kolektivního vědomí a působení na návštěvníka výstavy nejen rozumově, ale také emocionálně. 

Společnost Jindřicha Chalupeckého, která zmíněnou výstavu v Národní galerii v Praze realizuje, se každoročně snaží formát výstavy přizpůsobovat specifikám a potřebám aktuálních finalistů. Letošní výstava tak má daleko od statické prezentace ukončených prací, je programově intenzivnější o živé akce od performance v rámci vystavených děl umělců až po různé doprovodné programy. 

Lukáš Hofmann, jako jeden z nominovaných na nejvyšší ocenění výstavy, se vyjadřuje zejména prostřednictvím smyslných prostorových instalací a živých akcí. Ne jinak tomu je i v případě Ceny Jindřicha Chalupeckého, kdy ve svém díle vedle experimentálně zpracovaného skla umělecky ohraničuje prostor pomocí zavěšené pružné membrány, pro níž vhodně využil ochrannou fasádní síť poskytnutou společností Baumit. Prostorovou instalaci navíc doplňuje trojdimenzionální video v brýlích pro virtuální realitu, které návštěvníka výstavy teleportuje do určitého meziprostoru a bezčasí.

Slavnostní vyhlášení laureáta 29. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého 2018 a držitele Divácké ceny Českých center proběhne 17. prosince 2018 v divadelním sále Studia Hrdinů ve Veletržním paláci. Laureáta vybere mezinárodní porota složená z představitelek a představitelů prestižních mezinárodních uměleckých institucích.  

Výstava Cena Jindřicha Chalupeckého se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury, Magistrátu hlavního města Prahy, městské části Praha 7 a J&T Banky. 

Baumit, spol. s r.o.

logo
Průmyslová 1841
250 01 Brandýs nad Labem

telefon: 326 900 400
zelená linka: 800 100 540
e-mail: info@baumit.cz

web: baumit.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Úžasné léto se společností Baumit

Úžasné léto se společností Baumit

Chceme vás potkávat osobně a proto budeme potěšeni, pokud s námi strávíte prázdninové soboty plné slunce, skvělé muziky a dobré nálady.

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed. Pokud vezmeme například oblast tenkovrstvých probarvených fasádních omítek, tak jejich dnešní charakteristika už se nedá posuzovat výhradně podle použitého druhu pojiva, a to od minerálního, přes silikátové či disperzní…

Zateplujete? Chtějte jen to nejlepší!

Zateplujete? Chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si pokládá otázku: Použiji fasádní polystyren nebo minerální vatu? Vnější omítka bude silikonová nebo silikátová? Jaké mám použít hmoždinky, aby se mi na hotové fasádě následně neprokreslovali?

Soutěž Fasáda roku 2019 je vyhlášena

Soutěž Fasáda roku 2019 je vyhlášena

Nový ročník soutěže Fasáda roku 2019 je vyhlášen. Těšíme se na vaše zdařilá díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA