REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nejnovější trend designu dveřního kování? Oblé tvary a černá barva

Trendy zařizování interiérů se mění stejně jako design módy nebo automobilů. Hnacím motorem vývoje v interiéru jsou jednoznačně inovace v materiálech, designu a barvách. Ruku v ruce s tím se mění nároky zákazníků na zařízení nových či rekonstruovaných interiérů.

Nejnovějším trendem interiérového designu je nepochybně použití výrazných barevných prvků - solitérních kousků nábytku, rámů obrazů nebo třeba závěsů. U mnoha z nich je nyní žádaná tmavá nebo přímo černá barva, pro čalouněný nábytek pak syté barvy - červená, fialová nebo třeba tmavě zelená.

Opravdu pečliví stavitelé a bytoví designéři se pochopitelně soustředí i na skutečný detail - správnou volbou okenního nebo dveřního kování je možné podtrhnout charakter celé domácnosti. Je dobré si uvědomit, že dveřní kování zpravidla „přežije“ většinu vybavení každého domu, jeho vzhled a funkčnost jsou tedy opravdu zásadní.

dveřní kování Cobra Q, špička evropského designu – COBRA, Ultima, Spectra, Infinity, designová klika, dveřní kovánídveřní kování Cobra Q, špička evropského designu – COBRA, Ultima, Spectra, Infinity, designová klika, dveřní kování

Samozřejmě je v případě dveřního kování prvořadá ergonomie a životnost. Přesto i v segmentu designových klik vidíme řadu příležitostí, jak využít i respektovat nejnovější trendy bytového designu. „Designový trend je jasný – posun od strohých hranatých tvarů k oblým křivkám, zlepšené ergonomii a použití černé barvy,“ říká Kristina Boda, marketingová ředitelka největšího českého dodavatele dveřního kování Cobra. „Černá barva dodává prostoru nadčasovost a pocit luxusu,“ dodává.

Společnost Cobra, která již 27 let na českém trhu nabízí různé druhy kování a klik pečlive sleduje vývojové designové trendy a ruku v ruce s tím připravuje i své kolekce.

Cobra Q Spectra – luxusní dveřní kování v černém provedení – Cobra, Spectra, designová klika, dveřní kováníCobra Q Spectra – luxusní dveřní kování v černém provedení – Cobra, Spectra, designová klika, dveřní kování

„Skutečně luxusní kliky nejsou prvoplánově módní nebo extravagantní, naopak působí nadčasově a seriózně. Od pohledu jsou spolehlivé a trvalé,“ říká Kristina Boda.

Letošní kolekce dveřního kování obsahuje fantastickou designovou řadu Q, oceněnou na prestižních designových soutěžích. Právě kolekce Cobra Q je nabízena i v moderní černé barvě, kterou jistě upřednostní majitelé moderních a designových bytů a domů.

Příklon k oblým tvarům i moderním barevným kombinacím potvrzuje i kolekce Convex. Prémiové kliky Cobra Convex jsou oblíbené nejen díky nadčasovému designu, ale i užitným vlastnostem. Jejich antibakteriální povrch se osvědčuje nejen ve veřejných prostorách, ale i v domácnostech se zvýšenými nároky na hygienu.

Prémiové dveřní kování Convex – COBRA, CONVEX, dveřní kováníPrémiové dveřní kování Convex – COBRA, CONVEX, dveřní kování

„Jsme největším českým dodavatelem dveřního kování, proto musíme být schopní uspokojit každého klienta,“ říká specialista společnosti Cobra Jan Nečas. „Přestože segment dveřního kování nepodléhá módním trendům nějak dramaticky, změny v designech klik jsou viditelné a my rádi zařazujeme do naší nabídky i novinky, které uspokojí i designově nejnáročnější klienty,“ dodává.

Zařizování interiéru domu, bytu, kancelářských prostor, obchodu či restaurace je logicky věcí celkového designového pojetí, stylu budoucích obyvatel. U developerských projektů nebo komerčních prostor je výběr dveřního kování věcí architekta nebo stavitele, ale tam, kde si klient vybírá sám, je právě široká nabídka kování a klik výhodou, která umožní vybavit a sladit daný prostor do nejmenšího detailu.

Cobra – největší český dodavatel dveřního kování – COBRA, dveřní kování, klikaCobra – největší český dodavatel dveřního kování – COBRA, dveřní kování, klika

Kompletní produktovou nabídku výrobků společnosti Cobra je možné nalézt na matekliku.cz.

COBRA spol. s r.o.

logo
Jeremiášova 2633
15500 Praha 13

telefon: +420 235 003 107
e-mail: info@cobra-cz.cz

web: www.matekliku.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Dveřní kování s ložiskem PullBloc ®  4.1 se zárukou 30 let

Dveřní kování s ložiskem PullBloc® 4.1 se zárukou 30 let

Dveře a dveřní kování ve veřejných prostorách čelí zpravidla zcela jiným nárokům, než dveře v bytech nebo rodinných domech. Frekvence otevírání dveří a způsob zacházení jsou diametrálně odlišné. Berete v úvahu způsoby užívání i u vašich staveb?

Ložisková objektová kování COBRA – řešení pro veřejné prostory

Ložisková objektová kování COBRA – řešení pro veřejné prostory

Kanceláře, toalety v restauracích, školní třídy – tušíte, kolikrát denně se otevřou dveře do takových prostor? Nároky, které klademe na otevírání dveří ve veřejných prostorách jsou úplně jiné, než v privátních domech nebo bytech. Počítáte s tím ve vašich projektech?

RED DOT AWARD 2019 získaly kliky COBRA. A hned třikrát!

RED DOT AWARD 2019 získaly kliky COBRA. A hned třikrát!

Prestižní ocenění Red Dot design award 2019 získala hned trojice modelů dveřního kování Cobra Q – Ultima, Spectra a Infinity. Dvouletá spolupráce největšího českého dodavatele dveřního kování Cobra a renomovaného designéra Petra Novague se tak završila neuvěřitelným úspěchem.

Nová kolekce dveřního kování COBRA Q sbírá prestižní ocenění

Nová kolekce dveřního kování COBRA Q sbírá prestižní ocenění

Největší český dodavatel dveřního kování COBRA připravil pro letošek skutečnou lahůdku – kolekci prémiového dveřního kování COBRA Q – ta skrývá hned trojici designových klik SPECTRA, INFINITY a ULTIMA, které svou kvalitou a designem překonávají standardy obvyklé na našem trhu.

Zdroj: Cobra-cz

Jak omezit šíření bakterií ve veřejných prostorách?

Nemocnice a školy, ale i kanceláře, bytové domy, hotely či třeba restaurace představují rizikový prostor z pohledu přenosu virových a bakteriálních infekcí. Ambicí architekta i stavitele tak musí být hledání řešení, která pomohou snížit riziko přenosu virů a bakterií a zlepší tak mikrobiální klima veřejných prostor.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA