REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Ložisková objektová kování COBRA – řešení pro veřejné prostory

Kanceláře, toalety v restauracích, školní třídy – tušíte, kolikrát denně se otevřou dveře do takových prostor? Nároky, které klademe na otevírání dveří ve veřejných prostorách jsou úplně jiné, než v privátních domech nebo bytech. Počítáte s tím ve vašich projektech?

U finalizace veřejných staveb je třeba věnovat pozornost i detailům, u kterých se domníváme, že na nich můžeme něco ušetřit. To se ale obvykle vymstí – jedním z častých příkladů je nevhodně zvolené objektové kování, jako jsou kliky nebo madla dveří. Jestliže nezvolíme řešení, které je určeno pro nadměrné zatížení (tj. vysoká frekvence návštěvníků i možné hrubější zacházení), můžeme v budoucnosti očekávat problémy. Těm se ale můžeme bezpečně vyhnout.  

Nároky na objektová kování vycházejí z definice objektových tříd dle ČSN EN 1906. Normy pochopitelně představují kompromis, který stanovuje minimální nároky a vlastnosti. Dlouhodobé zkušenosti potvrzují, že u veřejných objektů (od škol přes hotely až po budovy veřejné správy) nestačí běžně využívaná objektová třída 3, vhodná a nákladově efektivní jsou až dveřní kování odpovídající objektové třídě 4.

Jaké je správné řešení? Odolná ložisková kování

Optimálním řešením je použití objektového kování s vnitřním ložiskovým mechanismem PullBloc®. Tato technologie je konstruovaná na dlouhodobé nadměrné i hrubější zatížení, ložiskové kliky tak lze využít nejen v kancelářích, hotelích nebo úřadech, ale i na sportovních stadionech nebo třeba na WC v restauracích.

Jak vlastně ložiskové kování funguje?

„Mechanismus objektových kování Cobra PullBloc® obsahuje kuličkové ložisko vyrobené z tvrzené oceli, které zajišťuje hladký a tichý pohyb kliky i po 1 000 000 stlačení – což je mimochodem i množství cyklů, na které se každé kování testuje,“ vysvětluje Jan Nečas, produktový specialista firmy Cobra, největšího českého dodavatele dveřních kování. „Pouzdro z tvrzeného plastu tvoří celek spolu se čtyřhranem a klikou. Společná rotace tohoto celku zabraňuje tření na hrdle kliky, což zvyšuje životnost celého systému,“ dodává Jan Nečas.

Mechanismus kliky Cobra PullBloc® obsahuje navíc kovový kroužek, který spojuje a zpevňuje celou vnitřní konstrukci – tím zajišťuje potřebnou stabilitu a bezproblémové upevnění na dveřích. Zalisované závity s délkou 30 mm (spolu se standardně balenými šrouby) umožňují použití pro variabilní tloušťku dveří od 35 do 50 mm, klika je pak velmi stabilní.

Jaké jsou tedy největší výhody objektového ložiskového kování Cobra PullBloc®?

  • Odpovídají objektové třídě 4, použitým materiálem i technologií proto snesou dlouhodobé nadměrné zatížení (testováno na 1 000 000 otevíracích cyklů).
  • Plastové pouzdro, čtyřhran i klika tvoří jeden celek, který rotuje společně – snižuje se tak tření a zásadně prodlužuje životnost celého systému.
  • Díky jednotnému systému upevnění přes celou tloušťku dveří zaručují pevnou a dlouhodobě stabilní montáž.
  • Čtyři výstupky na plastové rozetě zabraňují protáčení, samotný použitý plast je pevný, ale poddajný, proto dobře drží na jakémkoliv povrchu dveří.
  • Rozetu není třeba dodatečně promazávat, kování Cobra je prakticky bezúdržbové.
  • PullBloc® je dlouhodobě používán v Německu a Rakousku, kde jsou s ním opravdu dobré zkušenosti. Všechny ložiskové kliky jsou certifikovány podle norem DIN, EN a O-Norm.

Jaká ložisková kování máme na výběr?

V objektové třídě 4 máme možnost volit mezi třemi designovými variantami – Loft, Vision a Ufo. Všechny obsahují shodný ložiskový mechanismus, kliky jsou vyrobeny z „304“ nerezové oceli odolné proti poškrábání.

Jan Nečas ze společnosti Cobra dodává: „Pro objektová kování totiž platí více, než jinde: můžeme zvažovat různé designy nebo barvy, ale nedělejme zbytečné kompromisy v kvalitě.“

Více informací o objektovém ložiskovém kování najdete na matekliku.cz.

COBRA spol. s r.o.

logo
Jeremiášova 2633
15500 Praha 13

telefon: +420 235 003 107
e-mail: info@cobra-cz.cz

web: www.matekliku.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Krása je ukrytá v detailu

Krása je ukrytá v detailu

Největší český dodavatel dveřních kování společnost COBRA letos slaví třicet let své existence. V jejím čele stojí Kristina Boda, která se s námi podělila nejen o informace o nových trendech v oblasti dveřních kování, ale také o to, jaké to je, řídit firmu s takovou tradicí a obstát v současné covidové době.

Dveřní kování s ložiskem PullBloc ®  4.1 se zárukou 30 let

Dveřní kování s ložiskem PullBloc® 4.1 se zárukou 30 let

Dveře a dveřní kování ve veřejných prostorách čelí zpravidla zcela jiným nárokům, než dveře v bytech nebo rodinných domech. Frekvence otevírání dveří a způsob zacházení jsou diametrálně odlišné. Berete v úvahu způsoby užívání i u vašich staveb?

RED DOT AWARD 2019 získaly kliky COBRA. A hned třikrát!

RED DOT AWARD 2019 získaly kliky COBRA. A hned třikrát!

Prestižní ocenění Red Dot design award 2019 získala hned trojice modelů dveřního kování Cobra Q – Ultima, Spectra a Infinity. Dvouletá spolupráce největšího českého dodavatele dveřního kování Cobra a renomovaného designéra Petra Novague se tak završila neuvěřitelným úspěchem.

Nová kolekce dveřního kování COBRA Q sbírá prestižní ocenění

Nová kolekce dveřního kování COBRA Q sbírá prestižní ocenění

Největší český dodavatel dveřního kování COBRA připravil pro letošek skutečnou lahůdku – kolekci prémiového dveřního kování COBRA Q – ta skrývá hned trojici designových klik SPECTRA, INFINITY a ULTIMA, které svou kvalitou a designem překonávají standardy obvyklé na našem trhu.

Nejnovější trend designu dveřního kování? Oblé tvary a černá barva

Nejnovější trend designu dveřního kování? Oblé tvary a černá barva

Trendy zařizování interiérů se mění stejně jako design módy nebo automobilů. Hnacím motorem vývoje v interiéru jsou jednoznačně inovace v materiálech, designu a barvách. Ruku v ruce s tím se mění nároky zákazníků na zařízení nových či rekonstruovaných interiérů.

Zdroj: Cobra-cz

Jak omezit šíření bakterií ve veřejných prostorách?

Nemocnice a školy, ale i kanceláře, bytové domy, hotely či třeba restaurace představují rizikový prostor z pohledu přenosu virových a bakteriálních infekcí. Ambicí architekta i stavitele tak musí být hledání řešení, která pomohou snížit riziko přenosu virů a bakterií a zlepší tak mikrobiální klima veřejných prostor.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA