REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Centrální vysavač: Dobrý tip na skvělý typ

Majitelé centrálních vysavačů se vzácně shodují: Od chvil, kdy disponují právě tímto zařízením, představuje pro ně uklízení činnost doslova radostnou!

Nicméně předtím, než se do maximálně pohodlného a stoprocentně účinného úklidu kdokoli pustí, je nezbytné analyzovat vlastní specifické požadavky a vybrat si správný typ centrálního vysavače tak, aby přesně splňoval kladené nároky. Pokud dospějeme k závěru, že potřebujeme prvořadě přístroj vysoce výkonný, přitom hospodárný, tichý, komfortně obsluhovatelný a pochopitelně všestranně účinný, je stále po ruce více možností. Podívejme se tedy nejdříve na obecně platné klíčové vlastnosti dobrého centrálního vysavače a pak se zastavme u zcela konkrétní produktové řady globálně respektované značky Electrolux.

Klíčem kvality je výkon a filtrace

Základní požadavky kladené na skutečně dobrý centrální vysávací systém vycházejí z principu jeho práce. Zopakujme tedy alespoň stručně, že slovo centrální v tomto případě vyjadřuje samu podstatu systému. Vše, co vysajeme, se potrubním systémem shromažďuje v kanystru vysávacího agregátu, umístěného třeba i ve vzdálené technické místnosti, ve sklepě, v garáži a podobně. Výhodou tedy je skutečnost, že velké i malé nečistoty, prach, pyl a všechno ostatní, okamžitě po nasátí do hadice opouští prostor, v němž uklízíme. V prachovém kanystru se pak nečistoty oddělí a zůstávají ve filtračním zařízení až do jeho občasného vyčištění. Přičemž znečištěný vzduch se škodlivými mikročásticemi a bakteriemi objekt opouští. Zatímco u vysavače konvenčního vlastně dochází jen k neustálému víření nečistot v interiéru…

Z uvedené podstaty činnosti centrálního vysavače jednoznačně vyplývá, že klíčovými kvalitativními parametry tedy jsou jeho vysoký sací výkon a velmi účinná filtrace. Právě vysoký výkon centrálního vysavače v porovnání s jakýmkoli přenosným, umožňuje využití opravdu efektivního hloubkového čištění. A účinná filtrace se prvořadě stará o to, aby i ty nejmenší mikroskopické částice byly spolehlivě zachyceny, byť vysávaný vzduch je vyváděn mimo obytné prostředí. Výrazně se tak snižuje prašnost v domácnosti, ovzduší interiéru zůstává čistší a vysávání se stává pohodlnější.

Pokud tedy hledáme opravdu dobrý tip na skvělý konkrétní typ centrálního vysávacího systému, přidejme k výše uvedeným přednostem rozhodně ještě dlouhodobě osvědčené konstrukční řešení a garantovaný servis. A pak už jednoznačně postavené pořadí v míře tržního rozšíření nám určí v tomto segmentu nejen suverénního lídra, ale také pořadí nejprodávanějších značek. Více než třetinu světového trhu s centrálními vysavači dnes drží Electrolux!

Spolehlivě ověřená klasika

Společnost Electrolux vyvíjí a prodává vysavače již od roku 1912, centrální systémy pak posledních šedesát let. Electrolux Group tak má v této oblasti zkušenosti jako nikdo druhý a s přehledem je v oboru vysávací techniky uznávanou světovou jedničkou. Vždy klade největší důraz na to, aby produkty vyhověly nejen samozřejmým technickým a provozním nárokům, ale rovněž nejvyšším ekologickým standardům a požadavkům zákazníků na komfort i pohodlí. Centrální vysávací systémy Electrolux, a pod Electrolux Group rovněž patřící značku BEAM, v České republice prodávají a instalují společnosti SMART-VAC a BEAM ČR.

Tlačítka na rukojeti hadice umožňují elektronickou regulaci vysávání a vypnutí či sepnutí celého systému. U centrálních vysavačů BEAM a Electrolux monitorovací systém komunikuje s LCD umístěným rovněž na rukojeti hadice a informuje o stavu centrálního vysávacího systému během činnosti.

Jaký je tedy ten dobrý tip na skvělý typ centrálního vysavače? Za zamyšlení rozhodně stojí například produktová řada sacích agregátů Electrolux Zephyr, Stratos a také nová řada agregátů Beam Alliance. Je vybavena nejmodernější technologií s bohatou škálou funkcí, zaručujících efektivní využití schopností agregátu. Nabízí snadný úklid za všech okolností a hospodárný provoz, prakticky bez nároků na údržbu.

BEAM ČR s.r.o., V Areálu 1227, 252 42 Jesenice u Prahy, www.beam.cz

SMART-VAC s.r.o., Na Hroudě 3317/22, 110 00 Praha 10, www.smartvac.cz

Centrální vysavače SMART-VAC s.r.o.

logo
Na Hroudě 3317/22
100 00 Praha 10

telefon: 261 711 392
e-mail: info@smartvac.cz

web: www.smartvac.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Řízené větrání: Těžký konflikt předpisů a praxe

Řízené větrání: Těžký konflikt předpisů a praxe

Náš přístup k požadavkům právních předpisů týkajících se hospodaření s energiemi v budovách, vede k tomu, že stavíme dobře zateplené domy s utěsněnou obálkou stěn a střechy. Ano, je v nich teplo. To by byla ta dobrá zpráva… Teď ta špatná: Obecně vzato, mají tyto objekty nezdravé vnitřní klima.

Rekuperace není nezbytnou funkcí

Rekuperace není nezbytnou funkcí

Každý rekuperační proces je funkcí řízeného větrání. Ovšem ne každé řízené větrání s sebou nutně nese rekuperační efekt. Jinými slovy: Řízené větrání je rekuperaci nadřazený pojem.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA