REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Mramor – luxusní materiál pro každou zahradu

Mramor již dávno nepatří pouze do luxusních interiérů, ale lze jej využít také jako cenově dostupný povrch pro exteriér. Drcený italský mramor dodá každé zahradě exkluzivní vzhled a pro svou odolnost je ideálním materiálem jak pro zahradní cestičky, tak pro okolí bazénů či příjezdové cesty.

Léto pozvolna končí a spolu s tím máme poslední možnost užít si posezení venku v přírodě. Pokud ještě zvažujete úpravy na zahradách, pak je pravý čas dohnat, co jste prozatím nestihli. Kamínkový povrch z drceného mramoru lze při teplotách nad 10 stupňů pokládat na nový i starý beton, kámen, asfalt či dlažbu. Výhodou je především jednoduchá pokládka, která umožňuje aplikovat povrch na libovolně zaoblené cestičky či schody. Povrch je jednotný, beze spár a nedokonalých detailů, jež se mnohdy objevují jiných materiálů se složitější pokládkou. Díky certifikované pojící pryskyřici je navíc docíleno ekologické a zdravotní nezávadnosti.

Mramorový povrch TopStone je k dostání v jedenácti barevných provedeních, které lze dle vlastního vkusu zákazníka míchat a vytvořit tak originální dílo.

Mramorový povrch nabízí veškeré výhody kamínkových povrchů – jedná se tedy o neklouzavý a bezúdržbový povrch s dlouhou životností, na kterém mohou Vaše děti bezstarostně dovádět.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Pokládka dlažeb a podlah

In-situ Fabricator

Mobilní stavební jednotka bude lidem pomáhat, ale nenahradí je

Curyšské Laboratoře digitální výroby (spadající pod Národní výzkumné centrum, NCCR) představily svou vizi „stavitele budoucnosti“. Je jím robotická paže In-situ Fabricator, automatizovaná samostatná konstrukční jednotka schopná skládat cihlu po cihle zdi dle přednastaveného zadání.

Vinylová plovoucí podlaha Amtico CLICK: Podklad, pokládka a netradiční aplikace Zdroj: ANVI TRADE s. r. o.

Vinylová podlaha: Podklad, pokládka a netradiční aplikace

Vinyl neboli také PVC je oblíbenou krytinou pro podlahy. Příprava podkladu je pro tuto podlahu zásadní. Ideální je rovný povrch vyhotovený nivelační stěrkou. Vinylové plovoucí podlahy v dílcích lze pokládat i na povrch s drobnými nerovnostmi – to však platí pouze pro tento typ LVT – i přesto je doporučeno vždy a pro…

Zdroj: Fotolia.com - kei u

Přehled dřevin vhodných pro podlahy. Kterou vybrat?

Není dřevo jako dřevo a jeho vlastnosti jsou rozdílné pro různé druhy dřeva a jeho úpravy či modifikace. Například termicky ošetřený jasan se hodí na podlahy i do koupelny, zatímco modřín, díky jeho přirozené životnosti, je používán také v exteriéru např. na terasy nebo fasády.

Zdroj fotek: ANVI Trade s. r. o.

Vinyl – materiál pro podlahoviny. Jak se vyrábí a recykluje?

Vinyl nebo PVC – to jsou dva názvy pro jeden a ten samý materiál, jaký se ve stavebnictví používá pro výrobu podlah do rodinných domů a bytů ale i do silně zatěžovaných prostor například v obchodech. Je vhodná i jako podlaha do koupelny. Vinyl (neboli PVC) lze použít i jako obklad stěn. Z čeho a jak se vyrábí a jak…

© Fotolia.com - Photogalia

Koberec jako podlahová krytina: Typy koberců a vhodnosti použití

Koberec je klasickou podlahovou krytinou do domácností, hotelů i komerčních prostor jako jsou obchody či kanceláře. Není však koberec jako koberec. Ten, který se hodí do vaší ložnice, na který šlápnete asi třikrát denně, není vhodné použít do silně zatěžovaného prostoru obchodu.