REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Harmonická kolekce dřevěných podlah Kährs Capital s názvy hlavních měst

Nová kolekce dřevěných podlah v sortimentu firmy Kratochvíl parket profi opustila rustikální trend.

Novinkou v sortimentu kvalitních vícevrstvých dřevěných podlah švédské značky Kährs je kolekce Capital. Z označení kolekce je zřejmé, že při pojmenování dekorů se výrobce nechal inspirovat názvy několika hlavních měst. Oproti dosavadnímu trendu, kterému dominovala rustikálnost s výrazně strukturovaným a členitým povrchem, jsou všechny dekory kolekce Kährs Capital klidnější, jemnější a harmoničtější. Vrchní vrstvu palubek tvoří pečlivě vybírané a tříděné dubové dřevo. Povrch má jemnou strukturu a zobrazuje přirozenou čistotu dřeviny dub, bez větších barevných odchylek a členitostí. Pocit z podlahy na pohled i dotek u vybraných dekorů umocňují techniky řemeslného opracování, zejména kartáčování povrchu a mikrozkosené hrany na všech čtyřech stranách.

Čtyři hlavní města Evropy: Dublin, Paris, Berlin a Vienna

Dlouhá a široká prkna o rozměrech 2420x187x15 mm nebo 2100x187x15 mm v 1lamelovém provedení jsou charakteristická pro nové dekory s označením Dublin, Paris a Berlin. Výjimku představuje 3lamelový dekor Vienna s rozměry palubek 2423x200x15 mm.

Dub Dublin má přirozeně hnědý odstín s jemně medovým nádechem. V závislosti na použité úpravě povrchu - matný lak, saténový lak nebo přírodní olej - mají palubky o rozměrech 2420x187x15 mm zkosené hrany na všech čtyřech stranách anebo kartáčovaný povrch.

  • Bělený dekor Dub Paris je světlý až zářivý, má kartáčovaný povrch a zkosené hrany, palubky ve formátu 2100x187x15 mm chrání buď vrstva matného laku, nebo přírodního oleje.
  • Jemně šedý, kouřový nádech přináší dekor Dub Berlin, zvýrazněný kartáčováním a zkosením hran, ošetřený přírodním olejem. Rozměr palubky je 2100x187x15 mm.
  • Jediný 3lamelový dekor Dub Vienna s povrchem chráněným saténovým lakem není novinkou, v nabídce byl již dříve v rámci kolekce European Naturals.

Společným rysem elegantních dekorů z kolekce Capital je nášlapná vrstva z dřeviny dub v čistém, jemném třídění. Třívrstvá konstrukce palubek je vysoce stabilní a umožňuje pokládku na podlahový topný systém. Integrovaný nelepený zámkový spoj Woodloc 5S® přispívá k rychlé a přesné pokládce.

Kratochvíl parket profi, s.r.o.

logoBohunická cesta 1/328
66448 Moravany

telefon: 547 212 811
e-mail: info@kpp.cz

web: www.kpp.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Pokládka dlažeb a podlah

Zdroj: Fotolia.com - kei u

Přehled dřevin vhodných pro podlahy. Kterou vybrat?

Není dřevo jako dřevo a jeho vlastnosti jsou rozdílné pro různé druhy dřeva a jeho úpravy či modifikace. Například termicky ošetřený jasan se hodí na podlahy i do koupelny, zatímco modřín, díky jeho ...

REKLAMA
REKLAMA