REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Harmonická kolekce dřevěných podlah Kährs Capital s názvy hlavních měst

Nová kolekce dřevěných podlah v sortimentu firmy Kratochvíl parket profi opustila rustikální trend.

Novinkou v sortimentu kvalitních vícevrstvých dřevěných podlah švédské značky Kährs je kolekce Capital. Z označení kolekce je zřejmé, že při pojmenování dekorů se výrobce nechal inspirovat názvy několika hlavních měst. Oproti dosavadnímu trendu, kterému dominovala rustikálnost s výrazně strukturovaným a členitým povrchem, jsou všechny dekory kolekce Kährs Capital klidnější, jemnější a harmoničtější. Vrchní vrstvu palubek tvoří pečlivě vybírané a tříděné dubové dřevo. Povrch má jemnou strukturu a zobrazuje přirozenou čistotu dřeviny dub, bez větších barevných odchylek a členitostí. Pocit z podlahy na pohled i dotek u vybraných dekorů umocňují techniky řemeslného opracování, zejména kartáčování povrchu a mikrozkosené hrany na všech čtyřech stranách.

Čtyři hlavní města Evropy: Dublin, Paris, Berlin a Vienna

Dlouhá a široká prkna o rozměrech 2420x187x15 mm nebo 2100x187x15 mm v 1lamelovém provedení jsou charakteristická pro nové dekory s označením Dublin, Paris a Berlin. Výjimku představuje 3lamelový dekor Vienna s rozměry palubek 2423x200x15 mm.

Dub Dublin má přirozeně hnědý odstín s jemně medovým nádechem. V závislosti na použité úpravě povrchu - matný lak, saténový lak nebo přírodní olej - mají palubky o rozměrech 2420x187x15 mm zkosené hrany na všech čtyřech stranách anebo kartáčovaný povrch.

  • Bělený dekor Dub Paris je světlý až zářivý, má kartáčovaný povrch a zkosené hrany, palubky ve formátu 2100x187x15 mm chrání buď vrstva matného laku, nebo přírodního oleje.
  • Jemně šedý, kouřový nádech přináší dekor Dub Berlin, zvýrazněný kartáčováním a zkosením hran, ošetřený přírodním olejem. Rozměr palubky je 2100x187x15 mm.
  • Jediný 3lamelový dekor Dub Vienna s povrchem chráněným saténovým lakem není novinkou, v nabídce byl již dříve v rámci kolekce European Naturals.

Společným rysem elegantních dekorů z kolekce Capital je nášlapná vrstva z dřeviny dub v čistém, jemném třídění. Třívrstvá konstrukce palubek je vysoce stabilní a umožňuje pokládku na podlahový topný systém. Integrovaný nelepený zámkový spoj Woodloc 5S® přispívá k rychlé a přesné pokládce.

Kratochvíl parket profi, s.r.o.

logo
Bohunická cesta 1/328
66448 Moravany

telefon: 547 212 811
e-mail: info@kpp.cz

web: www.kpp.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Pokládka dlažeb a podlah

In-situ Fabricator

Mobilní stavební jednotka bude lidem pomáhat, ale nenahradí je

Curyšské Laboratoře digitální výroby (spadající pod Národní výzkumné centrum, NCCR) představily svou vizi „stavitele budoucnosti“. Je jím robotická paže In-situ Fabricator, automatizovaná samostatná konstrukční jednotka schopná skládat cihlu po cihle zdi dle přednastaveného zadání.

Vinylová plovoucí podlaha Amtico CLICK: Podklad, pokládka a netradiční aplikace Zdroj: ANVI TRADE s. r. o.

Vinylová podlaha: Podklad, pokládka a netradiční aplikace

Vinyl neboli také PVC je oblíbenou krytinou pro podlahy. Příprava podkladu je pro tuto podlahu zásadní. Ideální je rovný povrch vyhotovený nivelační stěrkou. Vinylové plovoucí podlahy v dílcích lze pokládat i na povrch s drobnými nerovnostmi – to však platí pouze pro tento typ LVT – i přesto je doporučeno vždy a pro…

Zdroj: Fotolia.com - kei u

Přehled dřevin vhodných pro podlahy. Kterou vybrat?

Není dřevo jako dřevo a jeho vlastnosti jsou rozdílné pro různé druhy dřeva a jeho úpravy či modifikace. Například termicky ošetřený jasan se hodí na podlahy i do koupelny, zatímco modřín, díky jeho přirozené životnosti, je používán také v exteriéru např. na terasy nebo fasády.

Zdroj fotek: ANVI Trade s. r. o.

Vinyl – materiál pro podlahoviny. Jak se vyrábí a recykluje?

Vinyl nebo PVC – to jsou dva názvy pro jeden a ten samý materiál, jaký se ve stavebnictví používá pro výrobu podlah do rodinných domů a bytů ale i do silně zatěžovaných prostor například v obchodech. Je vhodná i jako podlaha do koupelny. Vinyl (neboli PVC) lze použít i jako obklad stěn. Z čeho a jak se vyrábí a jak…

© Fotolia.com - Photogalia

Koberec jako podlahová krytina: Typy koberců a vhodnosti použití

Koberec je klasickou podlahovou krytinou do domácností, hotelů i komerčních prostor jako jsou obchody či kanceláře. Není však koberec jako koberec. Ten, který se hodí do vaší ložnice, na který šlápnete asi třikrát denně, není vhodné použít do silně zatěžovaného prostoru obchodu.