REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Průmyslový areál včetně velkokapacitních sil v Královéhradeckém kraji je na prodej

Průmyslový areál v Kopidlně na Jičínsku velký zhruba jako dvanáct fotbalových hřišť je na prodej. Doporučená kupní cena za největší veřejně nabízenou nemovitost v Královéhradeckém kraji s rozlohou 85 tisíc metrů čtverečních je 25 milionů korun.

Součástí pozemků jsou velkokapacitní obilná sila, do kterých se vejde až 16 tisíc tun obilí. Výběrové řízení na jeho koupi vyhlásila v těchto dnech renomovaná realitní společnost Naxos, která se zaměřuje hlavně na prodeje velkých komerčních areálů. První kolo výběrového řízení končí 14. července.

„Areál s obilnými sily se na realitním trhu objevuje jen velice zřídkakdy,“ říká Martin Stibor z Naxosu, který má prodej na starosti.

Výhodou kopidlnského areálu je velký potenciál budoucího využití.

„Na volných pozemcích je možné postavit další nové sklady nebo moderní haly a všechno tak využívat jako výrobně skladovací areál. Ten by byl vhodný třeba pro dodavatele mladoboleslavské automobilky. Právě Mladá Boleslav je vzdálená asi 30 kilometrů, automobilka v Kolíně pak okolo 40 kilometrů,“ uvádí Stibor. „Případně budoucí vlastník bude dávat důraz na skladování zemědělských komodit a dobuduje další skladové kapacity,“ dodává.

Areál je navíc kromě silnic napojený i na železnici. Stojí hned vedle vlakového nádraží a kousek od centra města. „Jednou z možností využití je také rozdělit jej na sklady a na obilná betonová sila. Ta jsou stále v provozu. Do nich je možné ukládat třeba obilí nebo po částečné úpravě technologie i řepku, kukuřici nebo hrách. Nový majitel by mohl po oživení celého území vytvořit nová pracovní místa a poskytnout nový hospodářský impulz celému městu,“ uzavírá Martin Stibor. 

Nově prodávaný areál má také bohatou historii. Původní cukrovar se na místě současného areálu v Kopidlně postavil v roce 1871. O tři roky později se stal majetkem hraběte Ervína Schlicka. Tento šlechtický rod jej pak vlastnil do roku 1945. V provozu byl cukrovar do roku 1984. Pak byl provoz ukončený kvůli stavbě nového závodu na zpracování řepy. Později jej koupila rakouská společnost Good Mills, která areál využívala ke skladování potravinářské pšenice.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Jak být při prodeji bytu úspěšnější?

Jak být při prodeji bytu úspěšnější?

Chystáte se prodat byt a chcete za něj získat slušnou částku? Poradíme vám. Vyčleňte si jedno odpoledne, vyhrňte si rukávy a jdeme na to. Zájemci se k vám jen pohrnou.

Jak se připravit na prodej nemovitosti?

Jak se připravit na prodej nemovitosti?

Prodej nemovitosti patří k jednomu z největších životních obchodů většiny z nás. Přesto, že se jedná o statisícové až milionové částky, mnoho prodávajících přípravě na prodej nevěnuje potřebnou ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška