REKLAMA

V současnosti největší průmyslový areál v kraji Vysočina je na prodej

Výběrové řízení na koupi někdejší slavné sklárny v Jihlavě vyhlásila v těchto dnech společnost Naxos, která se specializuje na větší komerční nemovitosti. Doporučená kupní cena je 32 680 000 korun.
V současnosti největší průmyslový areál v kraji Vysočina je na prodej

Sklářská výroba v Jihlavě-Antonínově Dolu má více než stosedmdesátiletou historii. V tamní bývalé továrně Skláren Bohemia se vyrábělo ještě před deseti lety.

Nyní jde tento průmyslový areál, v současnosti Jihlava Business Park s vlastními pozemky o rozloze téměř 98 000 metrů čtverečních, do prodeje. První kolo výběrového řízení končí 26. dubna. Podle zástupců Naxosu se už objevili první zájemci o tento největší v současnosti prodávaný průmyslový areál v kraji Vysočina. 

Většina budov jihlavského areálu se postavila v 70. a 80. letech minulého století. „Tento areál je atraktivní především díky své poloze hned u dálnice D1 na polovině cesty z Prahy do Brna. Jednou z možností jeho dalšího využití je po případné demolici současných budov tu postavit budovy moderní, a tak vybudovat prvotřídní areál,“ říká Petr Vácha z Naxosu, který má prodej na starosti. Někdejší sklárna vynáší podle jeho slov ročně na nájmech 4,4 milionu korun.Areál je pronajatý zhruba ze 60 procent. Je tu tedy možnost tento výnos ještě podstatně zvýšit. Představuje tak zajímavou návratnost investice, ale může být vhodný i pro investora, který by do něj umístil svůj provoz,“ dodává Petr Vácha. 

Sklárnu založil v Antonínově Dole v roce 1845 bavorský podnikatel Karl Anton Ascherl. Později ji získal známý český výrobce Sklárny Bohemia. V době, kdy se jihlavskému závodu nejvíce dařilo, tu pracovalo téměř 1200 lidí. V roce 2007 tu ale sklárny ukončily provoz. A z někdejší továrny se pak stal Jihlava Business Park, který nyní využívají různé firmy k výrobě, skladování i administrativě. 

Naxos v současné době také prodává ve výběrovém řízení výrobně-průmyslový areál v Českém Brodě na Kolínsku. „Velkým lákadlem v tomto prodeji je mimo jiné i dvoulodní výrobní hala o užitné ploše zhruba 5 tisíc metrů čtverečních. K jeho výhodám patří i výborná dopravní dostupnost – areál se nachází v blízkosti dálnice D11 Praha – Hradec Králové. Výběrové řízení končí 29. března, nejzazší termín pro přihlášení a složení kauce je 27. března,“ uvádí Michal Skuhra z Naxosu, který má prodej na starosti. A dodává, že doporučená kupní cena je 13 280 000 korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Autor: Karel Jerie

Smíchovská zákoutí na výstavě v Galerii Portheimka

Chátrající budova se v devadesátých letech minulého století dočkala rekonstrukce. Reprezentační prostory v prvním patře s překrásnými nástropními freskami Václava Vavřince Reinera prošly nedávno ...

škola, děti, základní škola, nová škola, středočeský kraj

Obce v okolí Prahy chystají výstavbu nových škol

Středočeské obce by měly začít stavět první školy za peníze z investičního programu určeného na zvýšení kapacit škol v okolí Prahy. První vlaštovkou budou zřejmě Psáry, kde projekt školy pro 540 dětí ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Ušetřete více než 60 000 Kč a získejte služby zdarma od Dům jedním tahem

Ušetřete více než 60 000 Kč a získejte služby zdarma od Dům jedním tahem

Akce od Dům jedním tahem: Ušetřete 62.350 Kč vč. DPH

Povrchová úprava střechy Lindab Premium za cenu základní úpravy Classic

Povrchová úprava střechy Lindab Premium za cenu základní úpravy Classic

Střecha Lindab Premium za cenu základní úpravy

Akce Grundfos na prémiová čerpadla pro váš dům a zahradu

Akce Grundfos na prémiová čerpadla pro váš dům a zahradu

Soutěž: Kompletní systém pro vytápění a větrání ZDARMA!

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist