REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak být při prodeji bytu úspěšnější?

Chystáte se prodat byt a chcete za něj získat slušnou částku? Poradíme vám. Vyčleňte si jedno odpoledne, vyhrňte si rukávy a jdeme na to. Zájemci se k vám jen pohrnou.
Jak být při prodeji bytu úspěšnější?

Tohle je ráj

Před tím, než vám na dveře zaklepou první návštěvníci, připravte se. Byt krásně ukliďte a zútulněte. Všichni si od vás musí odnést pocit, že váš byt je bezvadný a nutně v něm potřebují žít. Netroufáte si na to? Využijte profesionály. Tato služba se nazývá Home staging a nabízí ji spousta firem. Zapátrejte na internetu. Využít můžete také rad zkušených makléřů z Fincentrumreality.com. Ti moc dobře vědí, co je při prodeji bytu důležité. Zavolejte jim a zeptejte se, rádi vám pomohou.

Pod pojmem zútulnění si představte například knihy ležérně položené na parapetu oken, polštářky nedbale rozložené po celé pohovce, perfektně ustláno a podobně. Nemáme na mysli žádné drahé rekonstrukce. Ty nechte až na budoucí majitele. Vám by se investované peníze zřejmě nevrátily.

© Fotolia.com - 3darcastudio

Připravte se na to, že se na pár hodin stanete profesionálním fotografem. Tedy pokud si na tuto činnost také nenajmete odborníky. Pěkné fotografie jsou při prodeji bytů obrovskými pomocníky. Počkejte si na den, kdy bude svítit sluníčko, a pusťte se do práce. Každou místnost si několikrát vyfotografujte. Pak si na počítači vyberete jen ty nejlepší kousky. Foťte i věci, které v bytě při prodeji nezůstanou. Například pracovnu zachyťte s počítačem a klidně i hrnkem na kávu. Ať budoucí majitelé vidí opravdový život v bytě, který na ně čeká.

A zase ten úklid…

Úklid už jsme jednou zmínili a zmíníme ho opět, protože pořádku při prodeji bytů není nikdy dost. Jedná se vážně o naprostý základ. Tady je malý seznam toho, čemu byste měli věnovat pozornost:

  • Všechno oblečení patří do koše na prádlo. Ne na zem.
  • Okna musí zářit, jako by se u vás včera stavil Mr. Proper.
  • Koupelna a záchod jsou tak čisté, že by se z podlahy mohlo jíst nemluvně.
  • Je vyvětráno a všude se line příjemná vůně.

Vzpomínáte si na váš poslední vánoční úklid? Před prodejem bytu udělejte větší. A když už budete v té ráži, schovejte si rodinné fotografie někam do šuplíku. Zřejmě si úplně nepřejete, aby vám zájemci o byt vychvalovali skvělou postavu v plavkách z poslední dovolené.  A jestli máte pocit, že váš byt ještě není pro prodej dostatečně připravený,  zavolejte do Fincentrumreality.com. Oni už budou vědět, co ještě chybí dořešit.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA