REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Čtyři trendy pro interiéry ze světového veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem

Již od roku 1991 se koná v rámci veletrhu Heimtextil přehlídka trendů. V letošním roce měla na starosti koncepci a design „Theme Parku“ s hlavním tématem Exploration Natalie Weinmann ze studia Carlin International/Exalis. Nebyla v tom ale sama. Každý rok zkoumá skupina mezinárodních expertů, jež se nazývá Trendtable, nejdůležitější univerzální trendy a představuje je návrhářům, kreativním týmům, nábytkářům a designérům spolu s hodnotnými radami a spolehlivými názory na vývoj trendů.

A jaké trendy jsou pro nadcházející sezónu?

Jsou jimi trendy nazvané Virtual, Cultural, Natural a Planetary. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Foto: Ing. Iva Bastlová DiS.

Virtual

Průsvitnost a perleťové odlesky, jemné tkaniny a hedvábí připomínají díky holografické hře odstínů odraz na vodní hladině. Sem patří extravagantní květinové vzory, výšivky, krajky a žakárové vzory. Celek můžeme nazvat jako novou formu exotiky. Organické struktury propůjčují technickým materiálům smyslnou a poetickou flexibilitu. Barvy jsou živé a připomínají vodu.

Cultural

Různé kulturní vlivy se spojují a spoluvytvářejí jedinečnou multikulturu - právě jsme svědky nástupu nového městského multikulturalismu, což se projevuje i v interiérech.

Lidé se již nezaměřují na jednotlivé kultury, tradiční techniky se modernizují a propojují a výsledkem jsou originální a luxusní modifikace. Barvy jsou syté i neutrální a vytvářejí univerzální etnický vzhled.

Planetary

Nové techniky dávají vzniknout novým strukturám připomínajícím kresbu na řezu minerálů. Z materiálů, jež mají ochranné vlastnosti, se extrahuje nový magický lesk. Z tohoto bohatství materiálů vznikají materiálové extrakty a dosud neznámé textury. Díky kontrolovaným procesům vznikají nové druhy stínování. Barevná paleta si hraje se světlými a tmavými odstíny a osciluje mezi jasnými bílými a popelavě šedými tóny.

Natural

V tomto stylu, který je spíše stálicí, než novým směrem, nás cesta zavede do přírody. Použití přírodních materiálů v průmyslových výrobních procesech je stále častější. Interiér vstupuje do symbiózy s přírodou a my dotykem objevujeme přírodní krásu vláken připomínajících strukturu dřeva nebo kůry. Za pomoc promyšlených struktur se do interiérů dostává svět zvířat a jsme obklopeni maskovacími vzory, základními i propracovanými, a vzory ze světa zvířat i rostlin. Intenzivní zelené tóny se mísí s barvami inspirovanými kůrou stromů a zeminou.

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Foto: Iva Bastlová

FOTOGALERIE: Svítidla ze světového veletrhu Euroluce 2017

Euroluce je navazujícím veletrhem milánského salónu, koná se jednou za dva roky a vždy se střídá s tématem kuchyní Eurocucina. Ve čtyřech velkých halách jsou k mání novinky i stálice výrobců svítidel z celého světa a nechybí ani české zastoupení.

Interiéry lze ladit podle trendů

Interiéry lze ladit podle trendů

Již třetím rokem proběhla v rámci veletrhu For Furniture a Design Shaker speciální expozice o interiérových trendech Scéna: Inspirace & Trendy. Stejně jako ročníky předešlé šlo o představení čtyř stylů inspirovaných zahraničními veletrhy uzpůsobenými pro český trh. Změnou však byla reakce návštěvníků.

Čtyři trendy bytového textilu a tapet ze světového veletrhu

Čtyři trendy bytového textilu a tapet ze světového veletrhu

Kdo byl alespoň jednou na mezinárodním veletrhu Heimtextil, ví, že jedna z těch nejzajímavějších hal je o přehlídce trendů, která se zde koná již od roku 1991. Tuto velkolepou expozici jsme mohli letos vidět v hale č. 6, kde dostala opravdu velký prostor.

Barevné trendy v interiéru: minulé i budoucí

Barevné trendy v interiéru: minulé i budoucí

Barvy v interiéru se mění dle trendů stejně jako v módním průmyslu. Možná to není tak rychlé, protože interiér nepřevléknete tak snadno jako nové šaty, a také to neznamená, že bychom měli změnit vybavení bytu každým rokem. Trendové barvy se nejčastěji používají na doplňky, výmalbu či na tapetu, prostě na prvky, které…

REKLAMA

REKLAMA