REKLAMA

Čtyři trendy pro interiéry ze světového veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem

Již od roku 1991 se koná v rámci veletrhu Heimtextil přehlídka trendů. V letošním roce měla na starosti koncepci a design „Theme Parku“ s hlavním tématem Exploration Natalie Weinmann ze studia Carlin International/Exalis. Nebyla v tom ale sama. Každý rok zkoumá skupina mezinárodních expertů, jež se nazývá Trendtable, nejdůležitější univerzální trendy a představuje je návrhářům, kreativním týmům, nábytkářům a designérům spolu s hodnotnými radami a spolehlivými názory na vývoj trendů.
Čtyři trendy pro interiéry ze světového veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem

A jaké trendy jsou pro nadcházející sezónu?

Jsou jimi trendy nazvané Virtual, Cultural, Natural a Planetary. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Foto: Ing. Iva Bastlová DiS.

Virtual

Průsvitnost a perleťové odlesky, jemné tkaniny a hedvábí připomínají díky holografické hře odstínů odraz na vodní hladině. Sem patří extravagantní květinové vzory, výšivky, krajky a žakárové vzory. Celek můžeme nazvat jako novou formu exotiky. Organické struktury propůjčují technickým materiálům smyslnou a poetickou flexibilitu. Barvy jsou živé a připomínají vodu.

Cultural

Různé kulturní vlivy se spojují a spoluvytvářejí jedinečnou multikulturu - právě jsme svědky nástupu nového městského multikulturalismu, což se projevuje i v interiérech.

Lidé se již nezaměřují na jednotlivé kultury, tradiční techniky se modernizují a propojují a výsledkem jsou originální a luxusní modifikace. Barvy jsou syté i neutrální a vytvářejí univerzální etnický vzhled.

Planetary

Nové techniky dávají vzniknout novým strukturám připomínajícím kresbu na řezu minerálů. Z materiálů, jež mají ochranné vlastnosti, se extrahuje nový magický lesk. Z tohoto bohatství materiálů vznikají materiálové extrakty a dosud neznámé textury. Díky kontrolovaným procesům vznikají nové druhy stínování. Barevná paleta si hraje se světlými a tmavými odstíny a osciluje mezi jasnými bílými a popelavě šedými tóny.

Natural

V tomto stylu, který je spíše stálicí, než novým směrem, nás cesta zavede do přírody. Použití přírodních materiálů v průmyslových výrobních procesech je stále častější. Interiér vstupuje do symbiózy s přírodou a my dotykem objevujeme přírodní krásu vláken připomínajících strukturu dřeva nebo kůry. Za pomoc promyšlených struktur se do interiérů dostává svět zvířat a jsme obklopeni maskovacími vzory, základními i propracovanými, a vzory ze světa zvířat i rostlin. Intenzivní zelené tóny se mísí s barvami inspirovanými kůrou stromů a zeminou.

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Foto: Iva Bastlová

FOTOGALERIE: Svítidla ze světového veletrhu Euroluce 2017

Euroluce je navazujícím veletrhem milánského salónu, koná se jednou za dva roky a vždy se střídá s tématem kuchyní Eurocucina. Ve čtyřech velkých halách jsou k mání novinky i stálice výrobců svítidel ...

Interiéry lze ladit podle trendů

Interiéry lze ladit podle trendů

Již třetím rokem proběhla v rámci veletrhu For Furniture a Design Shaker speciální expozice o interiérových trendech Scéna: Inspirace & Trendy. Stejně jako ročníky předešlé šlo o představení čtyř ...

Barevné trendy v interiéru: minulé i budoucí

Barevné trendy v interiéru: minulé i budoucí

Barvy v interiéru se mění dle trendů stejně jako v módním průmyslu. Možná to není tak rychlé, protože interiér nepřevléknete tak snadno jako nové šaty, a také to neznamená, že bychom měli změnit ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist