REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

V Chebu vzniká jeden z největších průmyslových parků ve střední Evropě

V průmyslové zóně je prostor pro dalších zhruba 100 000 m2 v budovách pro lehký průmysl a logistiku. Pokud se podaří úspěšně dokončit připravované rozšíření zóny, přibude prostor ještě pro další budovu o rozloze 85 000 m2.
V Chebu vzniká jeden z největších průmyslových parků ve střední Evropě
  • V Chebu vzniká díky Accolade jeden z největších průmyslových parků ve střední Evropě
  • První část budovy pro Tchibo je největší nově postavenou průmyslovou budovou ve 4. čtvrtletí 2016.
  • Accolade už nyní v Chebu pronajímá 100 000 m2, ekvivalent dvouapůlnásobku plochy pražského Václavského náměstí.

Skupina Accolade investovala za poslední rok do rozvoje chebské průmyslové zóny 1,7 miliardy korun.

Taková bude hodnota jejích tří budov po dokončení druhé části haly pro Tchibo, která bude dokončená v prvním čtvrtletí roku 2017. Už první část budovy pro Tchibo byla podle Industrial Research Forum největším nově postaveným industriálním objektem v ČR v posledním čtvrtletí uplynulého roku. Accolade v Panattoni Parku Cheb patří tři budovy. Vedle Tchiba si je pronajímají společnosti DHL a BWI. Všechny tři budovy jsou plně obsazené a klienti Accolade v nich mají pronajatých přes 100 000 metrů čtverečních, což pro srovnání odpovídá dvouapůlnásobku plochy pražského Václavského náměstí. Na financování výstavby se podílela úvěrem ve výši 1,2 miliardy korun UniCredit Bank.

„V průmyslové zóně je prostor pro dalších zhruba sto tisíc metrů čtverečních v budovách pro lehký průmysl a logistiku. Ty jsme schopní předat novým nájemcům do půl roku od podpisu budoucí nájemní smlouvy,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade. „Pokud se podaří úspěšně dokončit připravované rozšíření zóny, přibude prostor ještě pro další budovu o rozloze 85 tisíc metrů čtverečních. Celkem tak chebská zóna ještě nabídne prostory v hodnotě tři miliard korun. Postupně díky tomu v Chebu vznikne jedna z největších průmyslových zón ve střední Evropě,“ dodává Kratina.

Spolupráce skupiny Accolade, Panattoni Europe a UniCredit Bank

Skupina Accolade úzce spolupracuje se společností Panattoni Europe, která se specializuje na průmyslový development. Accolade pro ni financuje výstavbu a hotové budovy od Panattoni přebírá do svého vlastnictví. „Panattoni Park Cheb je jednou z nejúspěšnějších průmyslových zón v České republice. Vděčí za to výhodné lokalitě, spolehlivým zaměstnancům v regionu a vynikající podpoře ze strany města,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko. „Kvalitu zóny podtrhují ocenění, která v posledních měsících získala, včetně ceny pro nejlepší industriální park České republiky v mimořádné prestižních CIJ Awards,“ dodává Sovička.

Na financování aktivit Accolade v Chebu se podílí UniCredit Bank. Na profinancování budov nejen v Chebu získala Accolade od UniCredit Bank úvěr v hodnotě 44,1 milionů eur, tedy zhruba 1,2 miliardy korun, „Skupina Accolade je schopná dlouhodobě přinášet na trh vynikající nemovitostní projekty. Díky vzájemné spolupráci tak můžeme společně podpořit rozvoj byznysu v Karlovarském kraji a středních Čechách,“ říká Tomáš Procházka, manažer nemovitostního financování UniCredit Bank.

Panattoni Park získal v závěru roku 2016 hned několik prestižních ocenění.

V ocenění CIJ Awards byl jmenován nejlepší průmyslovou zónou České republiky s nejlepším developerem Panattoni Europe, budova pro společnost Tchibo získala také v CIJ Awards ocenění pro nejlepší logistickou budovu roku a budova postavená pro společnost BWI byla v kategorii skladové a průmyslové areály v osmnáctém ročníku soutěže Best of Realty oceněna jako třetí nejlepší za uplynulých 12 měsíců.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška