Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

V Chebu vzniká jeden z největších průmyslových parků ve střední Evropě

V průmyslové zóně je prostor pro dalších zhruba 100 000 m2 v budovách pro lehký průmysl a logistiku. Pokud se podaří úspěšně dokončit připravované rozšíření zóny, přibude prostor ještě pro další budovu o rozloze 85 000 m2.
V Chebu vzniká jeden z největších průmyslových parků ve střední Evropě
  • V Chebu vzniká díky Accolade jeden z největších průmyslových parků ve střední Evropě
  • První část budovy pro Tchibo je největší nově postavenou průmyslovou budovou ve 4. čtvrtletí 2016.
  • Accolade už nyní v Chebu pronajímá 100 000 m2, ekvivalent dvouapůlnásobku plochy pražského Václavského náměstí.

Skupina Accolade investovala za poslední rok do rozvoje chebské průmyslové zóny 1,7 miliardy korun.

Taková bude hodnota jejích tří budov po dokončení druhé části haly pro Tchibo, která bude dokončená v prvním čtvrtletí roku 2017. Už první část budovy pro Tchibo byla podle Industrial Research Forum největším nově postaveným industriálním objektem v ČR v posledním čtvrtletí uplynulého roku. Accolade v Panattoni Parku Cheb patří tři budovy. Vedle Tchiba si je pronajímají společnosti DHL a BWI. Všechny tři budovy jsou plně obsazené a klienti Accolade v nich mají pronajatých přes 100 000 metrů čtverečních, což pro srovnání odpovídá dvouapůlnásobku plochy pražského Václavského náměstí. Na financování výstavby se podílela úvěrem ve výši 1,2 miliardy korun UniCredit Bank.

„V průmyslové zóně je prostor pro dalších zhruba sto tisíc metrů čtverečních v budovách pro lehký průmysl a logistiku. Ty jsme schopní předat novým nájemcům do půl roku od podpisu budoucí nájemní smlouvy,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade. „Pokud se podaří úspěšně dokončit připravované rozšíření zóny, přibude prostor ještě pro další budovu o rozloze 85 tisíc metrů čtverečních. Celkem tak chebská zóna ještě nabídne prostory v hodnotě tři miliard korun. Postupně díky tomu v Chebu vznikne jedna z největších průmyslových zón ve střední Evropě,“ dodává Kratina.

Spolupráce skupiny Accolade, Panattoni Europe a UniCredit Bank

Skupina Accolade úzce spolupracuje se společností Panattoni Europe, která se specializuje na průmyslový development. Accolade pro ni financuje výstavbu a hotové budovy od Panattoni přebírá do svého vlastnictví. „Panattoni Park Cheb je jednou z nejúspěšnějších průmyslových zón v České republice. Vděčí za to výhodné lokalitě, spolehlivým zaměstnancům v regionu a vynikající podpoře ze strany města,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko. „Kvalitu zóny podtrhují ocenění, která v posledních měsících získala, včetně ceny pro nejlepší industriální park České republiky v mimořádné prestižních CIJ Awards,“ dodává Sovička.

Na financování aktivit Accolade v Chebu se podílí UniCredit Bank. Na profinancování budov nejen v Chebu získala Accolade od UniCredit Bank úvěr v hodnotě 44,1 milionů eur, tedy zhruba 1,2 miliardy korun, „Skupina Accolade je schopná dlouhodobě přinášet na trh vynikající nemovitostní projekty. Díky vzájemné spolupráci tak můžeme společně podpořit rozvoj byznysu v Karlovarském kraji a středních Čechách,“ říká Tomáš Procházka, manažer nemovitostního financování UniCredit Bank.

Panattoni Park získal v závěru roku 2016 hned několik prestižních ocenění.

V ocenění CIJ Awards byl jmenován nejlepší průmyslovou zónou České republiky s nejlepším developerem Panattoni Europe, budova pro společnost Tchibo získala také v CIJ Awards ocenění pro nejlepší logistickou budovu roku a budova postavená pro společnost BWI byla v kategorii skladové a průmyslové areály v osmnáctém ročníku soutěže Best of Realty oceněna jako třetí nejlepší za uplynulých 12 měsíců.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Cheb byl zařazen mezi tři strategické průmyslové zóny státu

Cheb byl zařazen mezi tři strategické průmyslové zóny státu

Připravovaná nová chebská průmyslová zóna se dostala mezi trojici strategických zón, které podpoří stát. Město Cheb se už dohodlo s Karlovarským krajem na převodu pozemků pro zónu, která by měla být určena velkému investorovi. Podle starosty Chebu Petra Navrátila město nyní čeká úprava územních dokumentů.

Prestižní soutěž "Best of realty – nejlepší z realit" zná vítěze letošního ročníku

Prestižní soutěž "Best of realty – nejlepší z realit" zná vítěze letošního ročníku

Na slavnostním galavečeru byly včera v Praze v Kongresovém sále České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 18. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru,…

Další průmyslové haly vyrostou u Chebu, fotolia.com © bart5

Cheb chce rozšířit průmyslovou zónu o dalších 19 hektarů

Město Cheb chce rozšířit stávající Průmyslový park o dalších téměř 19 hektarů. Stávající pozemky, který mají přes 100 hektarů, už nestačí a zájem investorů neochabuje, řekl novinářům starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD).

průmyslová hala, továrna, průmyslová zóna

Stát vybral čtyři lokality pro vznik nových průmyslových zón

Nové průmyslové zóny by mohly vzniknout s podporou státu v letech 2017 až 2022 u Chebu, Veselí nad Moravou, Veselí nad Lužnicí a v Moravských Budějovicích. Počítá s tím materiál, který v pondělí projedná vláda. Celkové náklady by dosáhly 1,3 miliardy korun, maximální dotace ze státního rozpočtu by neměla přesáhnout…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA