Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Cheb chce rozšířit průmyslovou zónu o dalších 19 hektarů

Město Cheb chce rozšířit stávající Průmyslový park o dalších téměř 19 hektarů. Stávající pozemky, který mají přes 100 hektarů, už nestačí a zájem investorů neochabuje, řekl novinářům starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD).
Další průmyslové haly vyrostou u Chebu, fotolia.com © bart5
Další průmyslové haly vyrostou u Chebu, fotolia.com © bart5

Další pozemky, které by se mohly využít pro investory, leží podél silnice D6. "Ne všechny pozemky jsou využitelné, protože je tam i pruh ochranné zóny silnice. Ale zbytek by mohl sloužit pro nové investory nebo pro rozšíření hal těch stávajících," uvedl Navrátil.

Příprava je zatím ve stadiu návrhu na změnu územního plánu. Pozemky podél dálnice sice nepatří městu, ale město z jejich využití může mít příjem z daní. Reálně by se změna územního plánu a následné využití pozemků mohly uskutečnit do roka až roka a půl, věří Navrátil.

Chebská průmyslová zóna je nejúspěšnější v Karlovarském kraji. Firmy, které zde už podnikají nebo v současné době staví nové haly, by mohly zaměstnat celkem přes 2000 lidí. Cheb přitom plánuje využít pro průmysl i další menší pozemky ve městě.

Nová strategická zóna by pak měla vzniknout naproti současnému Průmyslovému parku a měla by mít přes 130 hektarů. Připravena by ale měla být až za čtyři roky.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat