REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Cheb byl zařazen mezi tři strategické průmyslové zóny státu

Připravovaná nová chebská průmyslová zóna se dostala mezi trojici strategických zón, které podpoří stát. Město Cheb se už dohodlo s Karlovarským krajem na převodu pozemků pro zónu, která by měla být určena velkému investorovi. Podle starosty Chebu Petra Navrátila město nyní čeká úprava územních dokumentů.
Cheb byl zařazen mezi tři strategické průmyslové zóny státu

Asi 152 hektarů pozemků pro novou průmyslovou zónu vlastnil Karlovarský kraj a využívala je pro výuku chebská střední škola zemědělská. Kraj a město se dohodly na směně pozemků. Škola bude ale ještě do roku 2020 pozemky využívat.

"Nyní bude následovat změna Zásad územního rozvoje kraje. To bude trvat tak rok a půl. A pak změna územního plánu města, což bude trvat také asi rok a půl," řekl Navrátil.

Uvažovaná lokalita pro průmyslovou zónu Cheb II je východně od města v katastrálních územích Dolní Dvory a Dřenice u Chebu. Má přímé napojení na dálnici D6, blízko na německou dálniční síť a teoreticky by se k ní dala dovést i železniční vlečka z chebského nádraží.

Pozemky pro novou zónu leží naproti stávajícímu průmyslovému parku, který je rozsahem, počtem firem i počtem zaměstnanců nejúspěšnější v kraji. Pokud firmy, které v současné době dokončují stavbu svých závodů, splní své plány, měla by zóna postupně zaměstnat přes 2000 lidí. Jde ale spíše o střední firmy, které zaměstnávají od 150 do 500 lidí. Investor pro připravovanou zónu by měl být větší.

Nové průmyslové zóny se státní podporou mají kromě Chebu vzniknout ještě v letech 2017 až 2022 u Veselí nad Moravou a v Moravských Budějovicích. Materiál včera schválila vláda. Ministerstvo zemědělství na listopadovém jednání předchozí návrh zablokovalo, ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) nesouhlasil s tím, aby se zóny vznikaly na nejkvalitnější půdě.

Stát od roku 1998 podpořil stavbu 104 průmyslových zón a související infrastruktury či zvýhodněný převod pozemků ze Státního pozemkového úřadu v rámci Programu na podporu rozvoje průmyslových zón. Nejvíc takových zón, 15, bylo v Ústeckém kraji. Audit v zónách, které stát podpořil, ukázal obsazenost investory z 82 procent.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Velkokapacitní podzemní nádrže na dešťovou vodu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA