REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Realizace dlažby na dlažbu

Na původní dlažbu se aplikuje kontaktní můstek pro zvýšení adheze Baumit SuperGrund, který by měl minimálně 12 hodin vyzrát. Po vyzrání kontaktního můstku je možné lepit obklady a dlažby.

Pro realizace dlažby na dlažbu jsou určeny lepicí malty Baumit Baumacol FlexTop / FlexTop Speed nebo Baumacol FlexUni. V případně lepení skleněných mozaik, nebo jiných průsvitných obkladových prvků, doporučujeme bílou lepicí maltu Baumit Baumacol FlexMarmor. Dlažby doporučujeme lepit metodou „Buttering-Floating“, tedy nanesením lepicího tmele jak na podklad, tak na obkladový prvek.

Spárování dlažeb

Po vyzrání lepicí malty (min. 24 hod. standardní, 3 hod. Speed) je možné započít se spárováním. Pro plošné spárování je v systému určena cementová spárovací hmota Baumit Baumacol PremiumFuge, pro tmelení pružných (dilatačních) spár používáme Baumit Baumacol Polyurethane / Silikon. Do pružných spár je nutné před tmelením vložit PE těsnicí provazec, který zajistí správnou a dlouhodobou funkci tmelu.

Baumit TIP: Dilatace provádějte v rastru max. 6x6 m, v max. poměru stran 1:2.

Podrobné informace o kompletním systému pro realizaci obkladů a dlažeb obsahuje Technologický předpis Baumit Baumacol.

Baumit, spol. s r.o.

logoPrůmyslová 1841
250 01 Brandýs nad Labem

telefon: 326 900 400
zelená linka: 800 100 540
e-mail: info@baumit.cz

web: www.baumit.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zateplování systémem Baumit Kera

Zateplování systémem Baumit Kera

Na podkladní konstrukci lepíme desky tepelného izolantu pomocí lepicí hmoty Baumit StarContact. V rámci certifikovaného systému Baumit KERA je možné použít jak polystyrenový izolant Baumit EPS–F, tak ...

Terasa na terénu – systémové řešení Baumit Baumacol

Terasa na terénu – systémové řešení Baumit Baumacol

Hlavní hydroizolační vrstva brání pronikání vlhkosti z terénu do vrchních vrstev. Pro spádovou vrstvu lze využít některý z potěrových betonů Baumit FlexBeton / či FlexBeton Speed (minimální tloušťka ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška