Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Technická místnost – realizace se systémem Baumit Baumacol

Na podkladní beton se nanáší základní nátěr – Baumit SuperGrund nebo Baumit Grund, který musí vyzrát na nasákavých podkladech minimálně 60 minut (Baumit SuperGrund) nebo nejméně 15 minut (Baumit Grund), na slabě nasákavých alespoň 12 hodin.

Pro spádovou (vyrovnávací) vrstvu lze využít Baumit Baumacol Preciso/Preciso Speed v tloušťce od 2 do 30 mm v jednom pracovním kroku nebo některý z potěrových betonů Baumit FlexBeton/FlexBeton Speed (minimální tloušťka 15 mm). Pro lokální i celoplošné vyrovnání svislých ploch stěn lze použít Baumit Baumacol Preciso/Preciso Speed v tloušťce od 2 do 30 mm v jednom pracovním kroku. Zbytková vlhkost spádové vrstvy před aplikací dalších materiálů by měla dosahovat maximálně 3 %.

Základní nátěr

Na spádovou (vyrovnávací) vrstvu se nanáší základní nátěr – Baumit SuperGrund nebo Baumit Grund. Základní nátěr musí vyzrát na nasákavých podkladech minimálně 60 minut (Baumit SuperGrund) nebo minimálně 15 minut (Baumit Grund), na slabě nasákavých alespoň 12 hodin.

Hydroizolační stěrka

Na vyzrálý základní nátěr nanášíme první vrstvu hydroizolační stěrky Baumit Baumacol Protect v tloušťce 1 mm při spotřebě 1,5 kg/m2. Do zavadlé první vrstvy izolace umístíme systémové příslušenství. Do rohů a koutů hydroizolační pásku a průchodky (podlahové vpusti apod.) opatříme hydroizolační těsnicí manžetou, pokud jimi nejsou tyto prvky vybaveny z výroby. Po vyzrání první vrstvy hydroizolační stěrky (zpravidla 4–6 hodin) a umístění všech potřebných doplňků realizujeme vrstvu druhou, opět v tloušťce 1 mm při spotřebě 1,5 kg/m2. Celková spotřeba při dvou vrstvách by tak měla být cca 3 kg/m2.

Lepení dlažeb

Po cca 24hodinové technologické přestávce je možné lepit dlažby. Pro interiérové realizace mohou být použity lepicí malty Baumit Baumacol ProPlus nebo Baumacol Basic.

Spárování dlažeb

Po vyzrání lepicí malty (standardně 24 hodin, 3 hodiny Speed) je možné začít se spárováním. Na plošné spárování je v systému Baumacol určena cementová spárovací hmota Baumit Baumacol PremiumFuge a na pro tmelení pružných (dilatačních) spár používáme Baumit Baumacol Polyurethane/Silikon. Do pružných spár je nutné před tmelením vložit PE těsnicí provazec, který zajistí správnou a dlouhodobou funkci tmelu.

Veškeré podrobnosti (jako využití minimálních tlouštěk, zpracování apod.) pro jednotlivé materiály naleznete v technických listech a technologických předpisech na stránkách Baumit.

Baumit, spol. s r.o.

logo
Průmyslová 1841
250 01 Brandýs nad Labem

telefon: 326 900 400
zelená linka: 800 100 540
e-mail: info@baumit.cz

web: baumit.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zateplujete? Chtějte jen to nejlepší!

Zateplujete? Chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si pokládá otázku: Použiji fasádní polystyren nebo minerální vatu? Vnější omítka bude silikonová nebo silikátová? Jaké mám použít hmoždinky, aby se mi na hotové fasádě následně neprokreslovali?

Realizace dlažby na dlažbu

Realizace dlažby na dlažbu

Na původní dlažbu se aplikuje kontaktní můstek pro zvýšení adheze Baumit SuperGrund, který by měl minimálně 12 hodin vyzrát. Po vyzrání kontaktního můstku je možné lepit obklady a dlažby.

Sprchový kout – postup realizace s materiály Baumit Baumacol

Sprchový kout – postup realizace s materiály Baumit Baumacol

Na podkladní beton se nanáší základní nátěr – Baumit SuperGrund nebo Baumit Grund, který musí vyzrát na nasákavých podkladech minimálně 60 minut (Baumit SuperGrund) nebo alespoň 15 minut (Baumit Grund), na slabě nasákavých minimálně 12 hodin.

Zateplování systémem Baumit Kera

Zateplování systémem Baumit Kera

Na podkladní konstrukci lepíme desky tepelného izolantu pomocí lepicí hmoty Baumit StarContact. V rámci certifikovaného systému Baumit KERA je možné použít jak polystyrenový izolant Baumit EPS–F, tak minerální fasádní desky s kolmými vlákny (TR80).

Terasa na terénu – systémové řešení Baumit Baumacol

Terasa na terénu – systémové řešení Baumit Baumacol

Hlavní hydroizolační vrstva brání pronikání vlhkosti z terénu do vrchních vrstev. Pro spádovou vrstvu lze využít některý z potěrových betonů Baumit FlexBeton / či FlexBeton Speed (minimální tloušťka 45 mm), případně v závislosti na užitném zatížení.

REKLAMA