REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kolekce oken Inspiro a Progression inspirují a ukazují vývoj v designu

Chtěli byste, aby okna domu prozrazovala trochu z vnitřního náboje vašeho domova? Okna českého výrobce Slavona vám s tím mohou pomoci. Jejich okna splňují jak nejlepší parametry v tepelné izolaci, tak nároky na současný design. Kterou z kolekcí si vyberete vy? Skryté rámy oken Progression nebo designový rám oken Inspiro, na který lze navázat bezrámovým zasklením Blue Line.

Kolekce zahrnují řešení od oken, přes posuvné a balkonové dveře, rohové sestavy až po vchodové dveře, to vše domu na míru. Důležitým aspektem návrhu je vyladění technického řešení celé řady.

Design bez viditelného rámu

V moderní architektuře se uplatňují čisté velké plochy s potlačením rámů a snahou vnímat pouze hladkou plochu skla. Toto architektonické řešení plně souzní i se závazkem na co nejlepší tepelně technické parametry okna. V energeticky úsporném domě je nejvýhodnější celý rám zateplit. Design oken PROGRESSION je navržen tak, že prakticky celá nosná konstrukce je vsazena za fasádu. Zvenku zůstává viditelná pouze úzká hrana rámu okna v ostění. Ta je vyrobena z modifikovaného dřeva ThermoWood, které je odolné proti povětrnostním vlivům a nevyžaduje údržbu.

Okno PROGRESSION bylo vyvinuto s důrazem na požadavky pasivních domů a může se pochlubit prestižní certifikací německého institutu Passivhaus a to dokonce ve třídě phA.

Dřevěný rám designovým prvkem

Pokud je záměrem nechat prostor dřevěnému rámu a podtrhnout přírodním materiálem vzhled domu, pak je optimální volbou designové okno INSPIRO. Rám může být zvolen ve stejném provedení jako dřevěná fasáda domu nebo může být zvenku opatřen krycí barvou a zajímavou dřevinou zevnitř. Okno INSPIRO je oknem dvou tváří s bezpočtem kombinací vnitřního a vnějšího provedení. Na designový rám okna INSPIRO může plynule navázat bezrámové zasklení BLUE LINE.

Nejnovější trend a požadavek stojí na ponechání dřeva v jeho v přírodním surovém vzhledu a umožnění materiálu přirozeně stárnout. Do exteriéru lze zvolit modifikované dřevo, které i bez klasických povrchových úprav a údržby povrchu odolá větru, dešti i slunci. Jednou z variant je tepelně upravené dřevo ThermoWood. Nejčastěji se používá dřevo borovice, popřípadě jasanu. Tepelně upravená borovice je vhodnou volbou právě tam, kde vyžadujeme a preferujeme opravdu dřevěný vzhled. Další variantu představuje chemicky upravené dřevo Accoya s vysokou odolností, rozměrovou stálostí a přírodní krásou. 

Konstrukce okna INSPIRO vychází z konceptu nízkých rámů, který s sebou přinesl vývoj oken pro pasivní domy s požadavkem na dobré tepelně izolační vlastnosti.

SLAVONA s.r.o.

logo
Stálkovská 258
378 81 Slavonice

telefon: 384 493 400
e-mail: poptavka@slavona.cz

web: www.slavona.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Co říkají dveře o vašem bydlení

Co říkají dveře o vašem bydlení

Přijali jsme pozvání na kolaudační oslavu přátel, kteří se právě nastěhovali. Dlouho jsme je neviděli a teď stojíme před vchodovými dveřmi a představujeme si, kdo bude na druhé straně. Vkus měli vždy perfektní, to si ještě pamatujeme a pohled na dveře to potvrzuje. Jsou z tmavšího dřeva s přiznanou přirozenou…

Jak chrání pásky pro clima spáry oken

Jak chrání pásky pro clima spáry oken

Při instalaci nových oken u rekonstrukcí či novostaveb se bohužel často zapomíná na ochranu připojovací spáry a tepelného izolantu v této spáře.

Pasivní chalupáři

Pasivní chalupáři

Chalupu jsme chtěli mít komfortní nejen o letních víkendech, ale celoročně i při delších pobytech. To je téměř neslučitelné s nákladnými přestavbami starých, na první pohled lákavých, vesnických stavení.

Rodinný dům Vějíř – pasivní stavba ve svahu

Rodinný dům Vějíř – pasivní stavba ve svahu

Představa o ideálním pozemku pro rodinný dům je většinou taková, že se má jednat o rovinu. Pokud je ale svažitý a zapojíte do tvorby domu architekta, ukáže se jako velká výhoda i poměrně strmý svah, který architekt umí chytře využít. A pokud se jedná o svah jižní, bylo by hřích nepostavit zde originální pasivní dům.…

REKLAMA