REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak chrání pásky pro clima spáry oken

Při instalaci nových oken u rekonstrukcí či novostaveb se bohužel často zapomíná na ochranu připojovací spáry a tepelného izolantu v této spáře.

Chybějící ochrana nezabraňuje degradaci izolace a okna, a to může způsobit následné promrzání, kondenzaci vzdušné vlhkosti a eventuálně tvorbu plísní.

Pro ochranu připojovací spáry se používají různé typy okenních pásek. Nejčastěji jsou to interiérové, parobrzdné pásky, které chrání připojovací spáru před průnikem vlhkosti a dále exteriérové větrotěsné pásky, které chrání před průnikem deště, větru a přitom "dýchají" (propouští vodní páru směrem do exteriéru).

U konkrétní realizace domu v pasivním standardu s okny a dveřmi Slavona, ukázané v tomto videu, bylo použito několik druhů okenních pásek vzhledem k typu montáže a oken.

Okenní pásky pro clima CONTEGA patří ke špičce na trhu a aplikovat se dají již od -10 stupňů Celsia. Přesný typ (s lepicími pruhy, celoplošně lepicí, komprimační) se vždy určuje dle typu použití a systémově je doplněn o další produkty, jako jsou penetrace a tmely.

Více informací.

CIUR a.s.

logo
Pražská 1012
250 01 Brandýs nad Labem

telefon: 326 901 411
e-mail: info@ciur.cz

web: www.ciur.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Kolekce oken Inspiro a Progression inspirují a ukazují vývoj v designu

Kolekce oken Inspiro a Progression inspirují a ukazují vývoj v designu

Chtěli byste, aby okna domu prozrazovala trochu z vnitřního náboje vašeho domova? Okna českého výrobce Slavona vám s tím mohou pomoci. Jejich okna splňují jak nejlepší parametry v tepelné izolaci, tak nároky na současný design. Kterou z kolekcí si vyberete vy? Skryté rámy oken Progression nebo designový rám oken…

Jaká izolace nejdéle odolá přímému ohni?

Jaká izolace nejdéle odolá přímému ohni?

Požární odolnost konstrukcí, tedy doba, po kterou je konstrukce (např. stěna, strop, střecha) schopna odolat ohni, závisí na použitých stavebních materiálech a jejich skladbě.

Firma, která chladí zateplením. A ještě k tomu na světové úrovni

Firma, která chladí zateplením. A ještě k tomu na světové úrovni

Někdy to tak bývá, že pro samé koukání do dáli, nevidíme, co máme pod nosem. V případě tuzemské firmy Ciur z Brandýsa nad Labem to jsou jedna výhoda za druhou. Vyrábí totiž něco, co (nejenom) u nás nemá obdoby: izolaci, která umí klimatizovat. V létě i v zimě.

REKLAMA