REKLAMA
Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak bojovat se zápachem? Levné a rychlé řešení existuje

Nejen v přírodě, ale i v industriálním a domácím prostředí, se denně setkáváme s různými pachy, které jsme se naučili úspěšně maskovat pomocí parfémů či deodorantů. Se zápachem se ale setkáváme i ve vodním hospodářství.

U domovních čistíren odpadních vod (ČOV) je původ nepříjemného pachu v mechanickém předčištění ČOV, biologii, ale může pocházet i z vnitřní kanalizace domu. Běžnou praxí bývá odvětrání nad střechu nebo přivzdušňovací ventil. Někdy ale chybí i tato řešení anebo se může vyskytnout v potrubí podtlak, který vysaje vodu ze zápachových uzávěrek, a zápach má volnou cestu.

Na úrovni ČOV jsou častým zdrojem zápachu tukové usazeniny rozkládající se v kanalizaci v kombinaci se špatným těsněním pachového uzávěru. Zápach je často biologického původu. Exemplárním příkladem jsou sirné bakterie, které pak produkují sulfan (známe všichni jako zápach po zkažených vejcích). V některých případech jde vývoji zápachu předejít prostou úpravou režimu čerpání tak, aby v odpadní vodě nevznikaly anaerobní podmínky, které způsobují vývoj zápachu.

U domovních ČOV, čerpacích stanic, lapáků tuků atd. se bere ohled na finanční úsporu, a proto je nutné najít funkční, ekonomicky nenáročné řešení, které nezabere mnoho času z pohledu provozu a údržby. Ať už je zdrojem zápachu čerpací stanice, netěsná jímka, kanalizační šachta nebo odvzdušňovací potrubí, postačí jednoduše instalovat vhodný nosič filtrační náplně podle konkrétních požadavků.

Firma ASIO, spol. s r.o. má dlouholeté zkušenosti v oblasti boje se zápachem nejrůznějšího charakteru. Po konzultaci dokážeme vytvořit komplexní řešení, které bude přesně vyhovovat vašim potřebám.

Řešení na míru.

ASIO

logo
Kšírova 552/45
619 00 Brno

telefon: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz

web: www.asio.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Varianty čištění a úpravy vod v ekologickém ostrovním domě

Varianty čištění a úpravy vod v ekologickém ostrovním domě

Pro ostrovní ekologický dům v Bratislavě, který je trvale obývaný 3 osobami, bylo zpracováno variantní schéma a orientační cenová nabídka na řešení dodávky vody a likvidaci splaškových a srážkových odpadních vod.

Sprchujte se dešťovkou, je to jednoduché

Sprchujte se dešťovkou, je to jednoduché

Jak lze pro svou spotřebu využívat na 100 % dešťovou vodu, a to v celém rozsahu od mytí až po pití? Využijte svůj dům jako zdroj dešťové vody.

Ideální čistírna odpadních vod za super cenu

Ideální čistírna odpadních vod za super cenu

Novinkou mezi domovními čistírnami odpadních vod je čistička AS-IDEAL PZV, která je ideálním řešením na ohlášení i pro vypouštění do zásaku. Je vhodná hlavně tam, kde není možné odvádění vyčištěných odpadních vod do kanalizace, vodoteče, trativodu apod. Využití najde především pro rodinné domy, hotely, penziony nebo…

REKLAMA
REKLAMA