REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak snížit náklady na vodné a stočné? Řešením je recyklace šedé vody

Máte poloprázdnou pokladničku? Nemůže to být tím, že v ní máte dírku a peníze vám z ní, obrazně řečeno, tečou do kanálu? Nemusíte být daleko od pravdy. Ve skutečnosti je to tak.
Jak snížit náklady na vodné a stočné? Řešením je recyklace šedé vody

Voda se za nemalé náklady čerpá, upraví a hygienicky zabezpečí. Vy ji zaplatíte, a pak se z velké části použije na splachování toalet. A to si spousta lidí tu chvilku, kdy se chová jako grand a v podstatě spláchne do kanálu nemalé peníze, ani neužije.

V každém případě je skutečnost, že na toaletě spláchneme pitnou vodou, přinejmenším mrhání lidskou prací a přírodními zdroji. Cennou vodu totiž upravujeme na použití jako potravinu a pak ji použijeme jako transportní prostředek pro znečištění.

Přitom se nám přímo nabízí možnost chovat se mnohem racionálněji - vodu použít nejméně 2x, a tedy splachovat nebo i zavlažovat až použitou vodou.

ASIO

logo
Kšírova 552/45
619 00 Brno

telefon: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz

web: www.asio.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jak bojovat se zápachem? Levné a rychlé řešení existuje

Jak bojovat se zápachem? Levné a rychlé řešení existuje

Nejen v přírodě, ale i v industriálním a domácím prostředí, se denně setkáváme s různými pachy, které jsme se naučili úspěšně maskovat pomocí parfémů či deodorantů. Se zápachem se ale setkáváme i ve vodním hospodářství.

Sprchujte se dešťovkou, je to jednoduché

Sprchujte se dešťovkou, je to jednoduché

Jak lze pro svou spotřebu využívat na 100 % dešťovou vodu, a to v celém rozsahu od mytí až po pití? Využijte svůj dům jako zdroj dešťové vody.

Nečekejte na dotace a začněte využívat srážkové vody už nyní

Nečekejte na dotace a začněte využívat srážkové vody už nyní

Zvýšený zájem o využívání srážkových vod je učebnicovým příkladem reakce na loňskou a letošní mediální kampaň o suchu. Paradoxní proto je, že slibný vývoj ze začátku roku narušili politici (s podporou novinářů), kteří vyhlásili, že tato řešení budou podporována dotacemi; logicky tak potencionální investoři začali…

REKLAMA