Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Světlo a čerstvý vzduch ve sklepě

Světlo ve sklepě není jen o elektřině a svítících žárovkách. Vzduch ve sklepních nebo suterénních místnostech není jen o ventilátorech a řízeném větrání. Naopak, cesta k přívodu čerstvého vzduchu a přirozeného světla je jednoduchá – stačí si pořídit anglický dvorek. Ne, není třeba se přestěhovat na britské ostrovy, ale pořídit si sklepní světlík, tzv. anglický dvorek.

Chytré, jednoduché a elegantní řešení pro okna, která jsou pod úrovní okolního terénu. Umísťuje se do novostaveb a využívá se i při rekonstrukcích.

Pokud uvažujete o rozšíření vašeho rodinného nebo bytového domu, chcete si pořídit dílnu, pracovnu, dětskou hernu, nové fitko, ale nemůžete přistavovat, sklepní světlíky jsou řešením.

Umožní vám příjemný a zdravý pobyt v uzavřených suterénních místnostech.

Vzduch a světlo pod zemí

Můžete tak zlepšit sklepní prostory, které jsou až 2,5 m pod terénem. Tak hluboko pod zem přivede vzduch a světlo světlík MEA Multinorm s integrovaným výškově upravitelným nástavcem a připojovacími meziprvky. Světlík je odolný i proti tlakové vodě, takže vydrží namáhání i od vzlínající vody. Konstrukce je pevná a trvanlivá v bílé barvě s optimálním průchodem světla.

Teplo také

Nemusíte se obávat, že odhalíte „spodek“ domu a zničíte si hodnoty na energetickém štítku budovy. Montáž světlíku se provádí s montážní izolační deskou s tloušťkou 10 nebo 12 cm (MEAFIX), ve které jsou integrované upevňovací otvory. Odpadá tak i další pracovní krok s měřením a vrtáním. Především je ale izolační vrstva neporušená. Na stávající obvodovou izolaci se používají upevňovací sady v závislosti na tloušťce izolantu (až 80/120/160/300 mm).

Navíc, pokud jste šikovný kutil, můžete si světlíky MEA Multinorm instalovat i sami. Montáž je velmi jednoduchá jen s pomocí šroubů, svěrky a nacvaknutím horního krytu. Výšku světlíku si upravíte individuálně podle výšky (hloubky) vaší stavby jen vytažením nástavce a případně počtem  meziprvků.

I s autem

Omezení pro použití světlíků není ani v případě potřeby parkovat nebo přejíždět přes horní kryty světlíků. Materiál Duroplast je vyztužený skelnými vlákny, absolutně tvarově stabilní a vydrží i pojezd aut. Světlík je chemicky a povětrnostně odolný výrazně více než běžné plastové výrobky.

Krycí a ochranné rošty jsou vyrobeny z různých druhů materiálů a designu, takže si vybere každý podle architektonického vzhledu svého domu.

Více informací.

MEA Water Management s.r.o.

logo
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

zelená linka: 841 111 128
e-mail: praha@mea-odvodneni.cz

web: www.mea-group.com/cz-wma/cs/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jak zvýšit bezpečnost na mokrých silnicích

Jak zvýšit bezpečnost na mokrých silnicích

Stav komunikací závisí nejen na kvalitě stavby, ale je ovlivňován i počasím. Na projektovou dokumentaci připravovaných staveb se vypracovává bezpečnostní audit. Jedním z parametrů je i rychlost stékání vody za deště.

Zachycení a akumulace dešťové vody

Zachycení a akumulace dešťové vody

Pro šetření vodou a pravidelnou péči o zahradu je dobré myslet včas na zachytávání a akumulaci dešťové vody. Pokud chceme využít jen dešťové vody ze střechy a sbírat vodu do nadzemních nádrží u okapů, nemusíme si k našemu domu postavit jen bílý barel.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA