REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Světlo a čerstvý vzduch ve sklepě

Světlo ve sklepě není jen o elektřině a svítících žárovkách. Vzduch ve sklepních nebo suterénních místnostech není jen o ventilátorech a řízeném větrání. Naopak, cesta k přívodu čerstvého vzduchu a přirozeného světla je jednoduchá – stačí si pořídit anglický dvorek. Ne, není třeba se přestěhovat na britské ostrovy, ale pořídit si sklepní světlík, tzv. anglický dvorek.

Chytré, jednoduché a elegantní řešení pro okna, která jsou pod úrovní okolního terénu. Umísťuje se do novostaveb a využívá se i při rekonstrukcích.

Pokud uvažujete o rozšíření vašeho rodinného nebo bytového domu, chcete si pořídit dílnu, pracovnu, dětskou hernu, nové fitko, ale nemůžete přistavovat, sklepní světlíky jsou řešením.

Umožní vám příjemný a zdravý pobyt v uzavřených suterénních místnostech.

Vzduch a světlo pod zemí

Můžete tak zlepšit sklepní prostory, které jsou až 2,5 m pod terénem. Tak hluboko pod zem přivede vzduch a světlo světlík MEA Multinorm s integrovaným výškově upravitelným nástavcem a připojovacími meziprvky. Světlík je odolný i proti tlakové vodě, takže vydrží namáhání i od vzlínající vody. Konstrukce je pevná a trvanlivá v bílé barvě s optimálním průchodem světla.

Teplo také

Nemusíte se obávat, že odhalíte „spodek“ domu a zničíte si hodnoty na energetickém štítku budovy. Montáž světlíku se provádí s montážní izolační deskou s tloušťkou 10 nebo 12 cm (MEAFIX), ve které jsou integrované upevňovací otvory. Odpadá tak i další pracovní krok s měřením a vrtáním. Především je ale izolační vrstva neporušená. Na stávající obvodovou izolaci se používají upevňovací sady v závislosti na tloušťce izolantu (až 80/120/160/300 mm).

Navíc, pokud jste šikovný kutil, můžete si světlíky MEA Multinorm instalovat i sami. Montáž je velmi jednoduchá jen s pomocí šroubů, svěrky a nacvaknutím horního krytu. Výšku světlíku si upravíte individuálně podle výšky (hloubky) vaší stavby jen vytažením nástavce a případně počtem  meziprvků.

I s autem

Omezení pro použití světlíků není ani v případě potřeby parkovat nebo přejíždět přes horní kryty světlíků. Materiál Duroplast je vyztužený skelnými vlákny, absolutně tvarově stabilní a vydrží i pojezd aut. Světlík je chemicky a povětrnostně odolný výrazně více než běžné plastové výrobky.

Krycí a ochranné rošty jsou vyrobeny z různých druhů materiálů a designu, takže si vybere každý podle architektonického vzhledu svého domu.

Více informací.

MEA Water Management s.r.o.

logo
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

zelená linka: 841 111 128
e-mail: praha@mea-odvodneni.cz

web: www.mea-odvodneni.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Jak zvýšit bezpečnost na mokrých silnicích

Jak zvýšit bezpečnost na mokrých silnicích

Stav komunikací závisí nejen na kvalitě stavby, ale je ovlivňován i počasím. Na projektovou dokumentaci připravovaných staveb se vypracovává bezpečnostní audit. Jedním z parametrů je i rychlost stékání vody za deště.

Zachycení a akumulace dešťové vody

Zachycení a akumulace dešťové vody

Pro šetření vodou a pravidelnou péči o zahradu je dobré myslet včas na zachytávání a akumulaci dešťové vody. Pokud chceme využít jen dešťové vody ze střechy a sbírat vodu do nadzemních nádrží u okapů, nemusíme si k našemu domu postavit jen bílý barel.

REKLAMA
REKLAMA