Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Zachycení a akumulace dešťové vody

Pro šetření vodou a pravidelnou péči o zahradu je dobré myslet včas na zachytávání a akumulaci dešťové vody. Pokud chceme využít jen dešťové vody ze střechy a sbírat vodu do nadzemních nádrží u okapů, nemusíme si k našemu domu postavit jen bílý barel.
Zachycení a akumulace dešťové vody

Nadzemní sloupové a nástěnné nádrže RONN mají velice různorodý design. Moderní sloupové nádrže v několika přírodních odstínech mají objem od 330 až po 2000 litrů. Nádrže v podobě řeckých amfor pojmou 300 nebo 500 litrů vody.

Do okapové roury se umístí samočisticí filtr s účinností 90% a funkcí zastavení přepadu. Do dolní části nádrže se jednoduše připevní výpustní kohout nebo hadice a snadno tak získáte vodu pro zalévání zahrady.

Pokud je možnost umístit si na zahradě nebo jiné související ploše akumulační nádrž, můžete dešťovou vodu využít k mnoha účelům a významně tak snížit spotřebu pitné vody a tím i náklady.

Podzemní nádrže Carat, které jsou 100% vodotěsné a pevné, díky materiálu Duralen. Před samotnou nádrží musí být umístěn filtr, který zachytí pevné látky jako listí nebo kal. Mohou být vybaveny jednoduchým čerpadlem a bezpečnostním přepadem. Při naplnění nádrže přebytek vody odtéká do vsakovacího systému nebo v případě nouze do kanalizace. Volba velikosti nádrže záleží na uživateli, na co všechno chce dešťovou vodu používat. Jestli jen na zalévání zahrady, nebo i na mytí auta či dokonce na splachování a praní. Pak je ale již celý systém doplněn o malou domácí vodárnu, čistící jednotku a mikroprocesorové řízení. Výška respektive hloubka nádrže se dá upravit pomocí teleskopických nástavců. Jímka slouží zároveň jako retenční nádrž, která zachytí ten nejprudší příval deště a teprve potom přebytek vody plynule odchází pryč do vsakovacího systému nebo regulovaně do kanalizace.

MEA Water Management s.r.o.

logo
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

zelená linka: 841 111 128
e-mail: praha@mea-odvodneni.cz

web: www.mea-group.com/cz-wma/cs/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Světlo a čerstvý vzduch ve sklepě

Světlo a čerstvý vzduch ve sklepě

Světlo ve sklepě není jen o elektřině a svítících žárovkách. Vzduch ve sklepních nebo suterénních místnostech není jen o ventilátorech a řízeném větrání. Naopak, cesta k přívodu čerstvého vzduchu a přirozeného světla je jednoduchá – stačí si pořídit anglický dvorek. Ne, není třeba se přestěhovat na britské ostrovy,…