REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Víte, jak si zajistit dostatek světla v bungalovu? (II)

Mezi nejoblíbenější moderní rodinné domy již několik let patří bungalovy – přízemní promyšlené stavby, které převzaly to nejlepší ze své historie a s novými technologiemi získaly další benefity. Energeticky úsporné osvětlení a zdraví prospěšný přísun denního světla zajistí instalace světlovodu ve střední části domu.

Dispoziční řešení bungalovu mnohdy vede k tomu, že centrální část domu je trvale odkázána na umělé osvětlení. V ideálním případě vyřeší budoucí majitel tento problém už během výstavby.

Vyplatí se konzultace s odborníky. Jednoduchou pomůckou, která vás upozorní na kritický nedostatek denního světla, je aplikace LUXMETR. Už v hrubé stavbě si můžete změřit intenzitu osvětlení budoucího domova a hledat optimální řešení. Aplikace LUX kalkulátor, která je dostupná na webu společnosti VELUX, zase poradí, jaký typ světlovodu je pro každou konkrétní stavbu ten nejlepší.  

Přirozené denní světlo do středu domu

V případě šaten, koupelen či schodišť jsou světlovody dokonalým způsobem, který přivede přirozené denní světlo právě do těchto centrálních prostor bungalovů, i když je venku pošmourno. Součástí moderních světlovodů mohou být i LED svítidla, která nahrazují centrální osvětlení a umožňují obyvatelům domu bezpečný pohyb v daném prostoru i v nočních hodinách.

Výrobce světlovodů VELUX nabízí řešení speciálně určené pro rovné střechy či střechy s nízkým sklonem a pro všechny druhy střešních krytin. Světlovody zlepšují energetickou účinnost všech typů staveb – ročně ušetří až 400 hodin svícení umělými zdroji. Díky dennímu světlu také vytvářejí atraktivnější a zdravější bydlení.

VELUX Česká republika, s.r.o.

logoSokolova 1d
619 00 Brno

telefon: +420 531 015 512
e-mail: info.v-cz@VELUX.com

web: www.velux.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Čtěte i další díly seriálu

  1. Víte, jak funguje světlovod? (I)
  2. Víte, jak si zajistit dostatek světla v bungalovu? (II)
  3. Víte, proč si pořídit světlovod? (III)
  4. Víte, jak moc je pro nás důležité denní světlo? (IV)
  5. Víte, co nejčastěji řeší odborníci na světlovody? (V)

Mohlo by vás zajímat

Víte, proč si pořídit světlovod? (III)

Víte, proč si pořídit světlovod? (III)

Je prokázáno, že nedostatek přirozeného světla negativně ovlivňuje naši psychickou pohodu. Součástí zdravého bydlení je i bezpečnost domova. Přivedením přirozeného denního světla se snižuje riziko ...

Víte, jak funguje světlovod? (I)

Víte, jak funguje světlovod? (I)

Světlovod je progresivní řešení, které přivede rozptýlené denní světlo do částí obytných prostorů dosud závislých na umělém světle, jako bývají koupelny, chodby, šatny či předsíně. Díky přirozenému ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška