REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Kaple v Cambridge se stala promítacím plátnem historie vědy

Jelikož jsou Vánoce, přinášíme vám do ještě jednu světelnou podívanou. Dnes i úzce spojenou se sakrální architekturou. Podívejte se na multimediální show, která dohromady spojuje digitální design, práci s konturami staré architektury, hru barev a světel, a mnohem víc. Světlo je pro architekturu alfou a omegou, a s pomocí světla lze v architektuře vytvořit iluzorní svět.

Tak vypadá práce digitálního kouzelníka Miguela Chevaliera, jehož neohraničená fantazie dokresluje charakter mnoha významných společenských událostí po celém světě. Tvůrčí rozsah a nápaditost tohoto umělce je vpravdě neskutečná, o čemž se můžete sami přesvědčit.

Britská King´s College Chapel je středobodem univerzitního života v Cambridge od roku 1446 (kdy byla zahájena její výstavba). Tento architektonický klenot, který je dáván za příklad vybrané vrcholné anglické gotiky, je jedním z nejvýraznějších symbolů univerzity. Při příležitosti fundraisingové kampaně zde letos designér digitálních světů Miguel Chevalier vytvořil speciální projekci, která vzdává hold vědě a lidské touze po poznání.

Smysly pohlcující projekce prokládala jednotlivé projevy čestných řečníků, ať už jejich tématem byla biologie, fyzika, neurochirurgie nebo výklad o teorii černých děr Stephena Hawkinga. Kurátoři projekce, Helen Marriage a Bill Gee z Artychoke trust se v M. Chevalierovi nezklamali. Na stěnách kaple vytvořil neskutečné snové světy, kolabující slunce i hvězdné vesmíry.

 Zdroj: Miguel Chevalier

Jeho projekce, nesoucí název: „Dear World… Yours, Cambridge 2015“ předvedla právem užaslému publiku magickou a poetickou atmosféru na hranicích známého a neznámého, tam kde se věda setkává se spiritualitou.

Informace o projektu

Název projektu: Dear World… Yours, Cambridge 2015
Autor projektu: Miguel Chevalier
Typ projektu: Komplexní multimediální projekce
Lokalizace: King´s College Chapel, Cambridge, Velká Británie
Kurátoři projektu: Helen Mariagge, Bill Gee (Artychoke trust)
Kampaň: Johnshon Banks
Trvání akce: 16-18. 10 2015
Technická produkce: Voxels productions
Software: Cyrille Henry, Antoine VilleretSdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Vánoční výzdoba v Lisabonu: Hvězdy co na zem spadly

Vánoční výzdoba v Lisabonu: Hvězdy co na zem spadly

Návrhář evropského formátu, Pedro Sottomayor, se v roce 2011 stal se svým projektem „Hvězdného shluku“ (Star cluster) jedním ze sedmi vítězů soutěže o finální zpracování vánoční výzdoby města. Na ...

Vánoční výzdoba Madridu aneb Cesta na Měsíc

Vánoční výzdoba Madridu aneb Cesta na Měsíc

Dnešní dlouhou noc vám rozzáříme naším článkem. Typická vánoční světla často vychází z myšlenkového principu "hvězdného svitu". Ale v roce 2014 se španělské hlavní město Madrid rozhodlo pro jinou ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA