Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kaple v Cambridge se stala promítacím plátnem historie vědy

Jelikož jsou Vánoce, přinášíme vám do ještě jednu světelnou podívanou. Dnes i úzce spojenou se sakrální architekturou. Podívejte se na multimediální show, která dohromady spojuje digitální design, práci s konturami staré architektury, hru barev a světel, a mnohem víc. Světlo je pro architekturu alfou a omegou, a s pomocí světla lze v architektuře vytvořit iluzorní svět.

Tak vypadá práce digitálního kouzelníka Miguela Chevaliera, jehož neohraničená fantazie dokresluje charakter mnoha významných společenských událostí po celém světě. Tvůrčí rozsah a nápaditost tohoto umělce je vpravdě neskutečná, o čemž se můžete sami přesvědčit.

Britská King´s College Chapel je středobodem univerzitního života v Cambridge od roku 1446 (kdy byla zahájena její výstavba). Tento architektonický klenot, který je dáván za příklad vybrané vrcholné anglické gotiky, je jedním z nejvýraznějších symbolů univerzity. Při příležitosti fundraisingové kampaně zde letos designér digitálních světů Miguel Chevalier vytvořil speciální projekci, která vzdává hold vědě a lidské touze po poznání.

Smysly pohlcující projekce prokládala jednotlivé projevy čestných řečníků, ať už jejich tématem byla biologie, fyzika, neurochirurgie nebo výklad o teorii černých děr Stephena Hawkinga. Kurátoři projekce, Helen Marriage a Bill Gee z Artychoke trust se v M. Chevalierovi nezklamali. Na stěnách kaple vytvořil neskutečné snové světy, kolabující slunce i hvězdné vesmíry.

 Zdroj: Miguel Chevalier

Jeho projekce, nesoucí název: „Dear World… Yours, Cambridge 2015“ předvedla právem užaslému publiku magickou a poetickou atmosféru na hranicích známého a neznámého, tam kde se věda setkává se spiritualitou.

Informace o projektu

Název projektu: Dear World… Yours, Cambridge 2015
Autor projektu: Miguel Chevalier
Typ projektu: Komplexní multimediální projekce
Lokalizace: King´s College Chapel, Cambridge, Velká Británie
Kurátoři projektu: Helen Mariagge, Bill Gee (Artychoke trust)
Kampaň: Johnshon Banks
Trvání akce: 16-18. 10 2015
Technická produkce: Voxels productions
Software: Cyrille Henry, Antoine VilleretSdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Stavba jako z papíru. Hra architekta se světlem v novém kostele v Sazovicích

Stavba jako z papíru. Hra architekta se světlem v novém kostele v Sazovicích

Více než 80 let trvalo, než se Sazovicím podařilo splnit si sen o vlastním kostele. Nově dostavěný svatostánek v malé obci na Zlínsku minulý týden vysvětil olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Autorem výjimečné stavby, která připomíná papírový svitek, je uznávaný architekt Marek Jan Štěpán.

VIDEO: Vánoční světelná výzdoba? Rekord je přes půl milionu LED žárovek

VIDEO: Vánoční světelná výzdoba? Rekord je přes půl milionu LED žárovek

Občas se může zdát, že ve snaze o co nejzářivější výzdobu domů zapomínáme na dobrý vkus, a že určitá umírněnost je odsouvána někam do pozadí. K těmto extrémním osvětlovačům se sluší říct jen to, že světový rekord nejspíš stejně nepřekonají. Již od roku 2014 činí 502 165 světýlek na jediném domě.

Vánoční výzdoba v Lisabonu: Hvězdy co na zem spadly

Vánoční výzdoba v Lisabonu: Hvězdy co na zem spadly

Návrhář evropského formátu, Pedro Sottomayor, se v roce 2011 stal se svým projektem „Hvězdného shluku“ (Star cluster) jedním ze sedmi vítězů soutěže o finální zpracování vánoční výzdoby města. Na první pohled možná skromně pojaté hvězdy z náměstí Figuera přinesli lidem více bezprostředního dojmu z vánoční atmosféry,…

Vánoční výzdoba Madridu aneb Cesta na Měsíc

Vánoční výzdoba Madridu aneb Cesta na Měsíc

Dnešní dlouhou noc vám rozzáříme naším článkem. Typická vánoční světla často vychází z myšlenkového principu "hvězdného svitu". Ale v roce 2014 se španělské hlavní město Madrid rozhodlo pro jinou formu ztvárnění kouzla nebeské vánoční pohody. Tvůrčí múzou se madridským v tomto případě stalo designérské studio Brut…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

REKLAMA
REKLAMA