REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Diagnostika podkladu - pokládka obkladů a dlažeb

Nezbytnou podmínkou správně provedených povrchů z obkladů a dlažeb je nejen vysoká kvalita keramických obkladů a dlažeb, vhodně zvolené lepidlo, dokonale provedené spárování, ale i celý tento proces ovlivňuje kvalita a stav podkladu, a hlavně jeho správné posouzení. Druh a parametry podkladní konstrukce rozhodují o vhodnosti použitého materiálu z hlediska užitkovosti a vzhledu.

Než se rozhodneme položit novou dlažbu či obklad, je nutné napřed diagnostikovat podklad. Zda je podklad pevný, stabilní, savý, nebo nesavý, je důležitou informací před volbou druhu lepidla, přednátěru a vlastní aplikace.

UPOZORNĚNÍ

Projektování vychází z druhu uvažovaného objektu, účelu využití daného prostoru, velikosti zatížení a údržby.

Doporučení uvedená v katalogu popisují pouze několik základních možností kombinací jednotlivých materiálů začleněných v systémových skladbách.

Vlastní začlenění je ovlivněno specifi ckými podmínkami, které se mohou lišit a jejich rozhodnutí závisí na projektantovi nebo stavebníkovi. Výrobce zaručuje kvalitu výrobků a vhodnost jejich kombinací z hlediska vzájemné snášenlivosti.

Při zpracování jednotlivých materiálů doporučujeme důsledně dodržovat zásady zpracování uvedené na obalu, případně v technickém listu produktu.

Veškeré údaje vycházejí z našich dlouholetých znalostí a zkušeností. Vzhledem k rozdílným podmínkám při realizacích a k množství používaných materiálů slouží naše poradenství jako nezávazné doporučení.

V případě pochybností a nepříznivých podmínek doporučujeme provést vlastní zkoušky, popřípadě si vyžádat odbornou technickou konzultaci.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER

logo
Radiová 3
102 00 Praha 10

telefon: 272 701 137
e-mail: info@weber-terranova.cz

web: www.cz.weber

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Pracovní návody a postupy

Zdroj: Fotolia.com - Fotolyse

Jaro se blíží, můžeme už stavět?

Stavební firmy doporučují zdění během zimního období přerušit, aby mohla hrubá stavba řádně vymrznout. Zimní maltové směsi mohou prodloužit stavební sezonu především o ty dny, kdy se teplota dostává k nule. Klasická malta potřebuje teploty nad 5 °C.

Jak se staví srub svépomocí

Jak se staví srub svépomocí

Pro mnoho lidí je ztělesněním stavby z přírodních materiálů srub. Ponechme nyní stranou, zda se do našeho prostředí takový typ domu hodí či nikoli, věřme, že i taková místa se najdou. Podívejme se, jak se staví srub, pokud byste si jej chtěli postavit sami svépomocí přímo a stavbě. Nutno říci, že stavba takového ...

Nenechte si ujít užitečné informace ze světa stavebnictví

Nenechte si ujít užitečné informace ze světa stavebnictví

Stavíte rodinný dům? Rekonstruujete byt? Řešíte majetkové problémy se sousedem? Hledáte informace o dotacích na stavbu? Potřebujete inspiraci pro váš interiér? Na ESTAV.cz radí odborníci z praxe. Nenechte si utéct jejich články.

REKLAMA
REKLAMA