Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Moderní plochou krytinu si teď můžete dopřát na jakýkoliv dům

Trendem současných šikmých střech jsou ploché střešní tašky v tmavých odstínech. Elegantně vypadají na střízlivých konstrukcích moderních vil a dobře si rozumí i s oblíbenými bungalovy. Neméně dobře se hladká plocha střechy hodí i pro starší rekonstruované objekty, protože díky své jednoduchosti nepotlačuje v celkovém vzhledu původní koncepci.
Zdroj: SATJAM

Hladká krytina se zkrátka bez problému přizpůsobí každému typu objektu. Jedna překážka v jejím použití ale přece jen donedávna byla. Výroba módních hladkých krytin byla výlučnou doménou producentů tradičních skládaných krytin, pro které je však charakteristická vyšší objemová hmotnost. A těžší krytina se nehodí ani pro rekonstruované střechy s málo únosnými krovy, ani pro bungalovy bez masivní nosné konstrukce, jen se subtilními vazníky. Co v takových případech zájemcům o moderní střechu s plochou tmavou taškou radí prodejci.

Zeptali jsme se pana Davida Švermy, vedoucího brněnské pobočky PRVNÍ CHODSKÉ, s.r.o., specializovaného prodejce střešních krytin: „Ještě před časem jsem v těchto případech bohužel musel zákazníka zklamat a nasměrovat jej ke vhodnějšímu typu krytiny. Ta doba je naštěstí pryč. Společnost Satjam letos na trh uvedla novinku – lehkou hladkou plechovou krytinu SATJAM Flat Plus. Díky tomu si nyní mohou módní střešní hit bez obav dopřát všichni. Pokud bych měl SATJAM Flat Plus zhodnotit sám za sebe, tak musím přiznat, že se mi její design líbí. Podobně na tom budou jistě i zákazníci, nakonec první z nich to už u nás potvrdil. Investor chtěl pro svůj dům v Ruprechtově u Vyškova plechovou maloformátovou krytinu. Nabídl jsem mu SATJAM Flat Plus a hned jsme si plácli. Moc se mu líbila a byl rád, že jako náhrada za původní eternit nebude výrazně odlišná. Dokonce se rozhodl se si ji instalovat vlastními silami, protože její pokládka je snadná. Očekávám, že po této první vlaštovce – je to úplná novinka – rychle přibudou další. Pro centrum Brna sice prodáváme téměř výlučně profilované krytiny, zato nová výstavba na okrajích Brna si hladké krytiny už dlouho žádá. A majitelé dřevostaveb z nich preferují právě lehké plechové krytiny.“

Zdroj: SATJAM

Potěšení pro oko

Krytinu SATJAM Flat Plus tvoří maloformátové panely, s pěti vyprofilovanými hladkými taškami. Mírný zdvih čela panelu imituje tradiční skládanou krytinu a poskytuje hotové střešní ploše příjemnou plastičnost. Při svém elegantním zpracování a vzhledu tradiční skládané krytiny si taška stále zachovává hlavní výhodu plechových střešních krytin, a to nízkou hmotnost (pouhých 4,7 kg/m2).

Kvalita uvnitř

Z materiálového hlediska je nová krytina SATJAM Flat Plus tvořena pozinkovaným ocelovým jádrem tl. 0,5 mm s polyuretanovými povrchovými úpravami. K dispozici je buď matný Purmat nebo hladký Satpur. Pro obě povrchové úpravy je charakteristická vysoká odolnost proti korozi a mechanickému poškození. Barevná škála reflektuje požadavky trhu na temnější odstíny, takže zahrnuje višňovou, hnědou i preferovanou černou a antracitovou. Pokud by někdo dal přednost klasice, může sáhnout po cihlovém odstínu v matném provedení. Robustní jádro a kvalitní povrchové úpravy zaručují krytině SATJAM Flat Plus dlouhou životnost, na kterou výrobce poskytuje záruku 30 let.

Zdroj: SATJAM

Výhody celku

Nejdůležitějším benefitem nové krytiny je její atraktivní vzhled, se kterým ale pojí všechny tradiční výhody plechových krytin. Nízká hmotnost krytiny dovolí snížit náklady na nosnou konstrukci, která může být pro tuto krytinu subtilnější. Nižší jsou samozřejmě i náklady na dopravu lehké krytiny, rychlá pokládka zase šetří peníze při realizaci. Velkým benefitem je možnost použít krytinu i na nízké sklony střech, a to už od 15 stupňů.

Moderní střecha na dosah ruky

Pokud vás krytina SATJAM Flat Plus oslovila, pak zřejmě uvítáte také informaci o jejím pořízení. Dostupná je v prodejnách společnosti PRVNÍ CHODSKÁ, která už třicet let patří k leadrům na trhu ve střechařské branži. Jejich 20 poboček je rozeseto po celém území ČR a v každé najdete nejen opravdové specialisty na problematiku střech, ale také kompletní materiál pro novou střechu. Vše od střešních krytin, přes krovy, střešní okna a zateplení, až po klempířské prvky. Zároveň se PRVNÍ CHODSKÁ zaměřuje i na poskytování moderních služeb souvisejících se stavbou střech, a to jak pro realizační firmy, tak pro koncové zákazníky. V nabídce PRVNÍ CHODSKÉ mají produkty společnosti Satjam své stálé místo. Proto lehkou moderní plochou krytinu SATJAM Flat Plus nejsnáze zakoupíte právě zde.

SATJAM s.r.o.

logo
Michalská 1032/21
710 00 Ostrava

telefon: 596 223 511
e-mail: poptavky@satjam.cz

web: www.satjam.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

zdroj: SATJAM

Šaty dělají člověka – střecha dělá dům

Vlastnictví chat a chalup je českým národním sportem. Jsou to stavby opečovávané s láskou, nicméně na v pořadí druhé nemovitosti obvykle nezbývá tolik prostoru ani financí, kolik by potřebovaly. Kvůli tomu je tu a tam vidět, že nich zapracoval zub času a potřebují opravu i modernizaci. Právě proměny chat a chalup…

Střešní krytina Taurus. Zdroj: SATJAM

Znáte výhody maloformátových plechových krytin?

Základním rozlišovacím znakem plechových krytin SATJAM je, zda jsou vyrobeny z oceli nebo z hliníku. Dále se dělí na krytiny velkoformátové a maloformátové. Jistě, název napovídá, že rozdíl bude v rozměrech. Jenže, co to znamená v praxi?

Zdroj: SATJAM

Vybíráte střešní krytinu? Vsaďte na novinku SATJAM RAPID DeLuxe

Renomovaný výrobce plechových střešních krytin SATJAM přichází od srpna s novinkou, krytinou SATJAM RAPID DeLuxe. Název vašemu sluchu nerezonuje náhodně, opravdu se jedná o oblíbenou krytinu RAPID, ovšem ve vylepšeném provedení.

Zdroj: SATJAM

Jak probíhá výměna střešní krytiny?

Potřebujete jen vyměnit dožilou krytinu na jednoduché sedlové střeše. Jste zdatný kutil a nebojíte se výšek? Nebo jen chcete vědět, jak taková rekonstrukce probíhá? SATJAM pro Vás připravil názorné video, které Vás provede rekonstrukcí krok pro kroku.

Hliník je jeden, ale jeho variant několik

Hliník je jeden, ale jeho variant několik

Plechové krytiny už na českých střechách zdomácněly do té míry, že je všeobecně známo, že vyšším standardem jsou ty s hliníkovým jádrem. Pro specifické realizace a náročné investory má také výrobce SATJAM ve svém portfoliu hliníkové krytiny. Dodavatelem veškeré hliníkové výrobní suroviny pro SATJAM je norská…