REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Znáte výhody maloformátových plechových krytin?

Základním rozlišovacím znakem plechových krytin SATJAM je, zda jsou vyrobeny z oceli nebo z hliníku. Dále se dělí na krytiny velkoformátové a maloformátové. Jistě, název napovídá, že rozdíl bude v rozměrech. Jenže, co to znamená v praxi?
Střešní krytina Taurus. Zdroj: SATJAM

Jako velkoformátové se souhrnně označují plechové tabule šířky zhruba metr, zato s délkami

až do šesti metrů, na kterých jsou vyprofilovány tašky. Díky své délce může u menších střech jedna tabule pokrýt celou plochu od okapu až ke hřebeni. U maloformátových plechových krytin je to jinak. Jejich šířka taky čítá něco přes metr, takže představuje stejný počet prolisů/tašek jako u velkoformátových krytin (nejčastěji pět). Jenže jsou umístěny maximálně ve dvou řadách nad sebou (tzv. maloformátové tašky dvoumodulové).

K dispozici jsou i maloformátové krytiny s jednou řadou tašek. I při maloformátovém konceptu jde pokládka střechy mnohem rychleji než při použití kusových skládaných krytin. Ve srovnání s velkoformátovými tabulemi pak dvoumodulové či jednomodulové šablony výrazně usnadňují manipulaci. Také snižují náklady na přepravu, protože se vejdou na paletu. Malý formát rovněž garantuje lepší přizpůsobivost každé střešní ploše, včetně střech členitých. Díky tomu jsou prostřihy a tudíž i odpad minimální. Největším českým výrobcem lehkých plechových střešních krytin je společnost SATJAM. Také v její nabídce najdete maloformátové krytiny, a to hned několik druhů.

Jednomodulové maloformátové plechové krytiny

Jednomodulové krytiny SATJAM mají tři zcela odlišné varianty. Modernímu trendu plochých tašek vychází vstříc Flat Plus. Rovný profil a čisté linie předurčují tuto tašku k použití u současných minimalistických staveb. Naproti tomu Šindel navazuje spíše na tradice a bude slušet roubenkámi srubům na horách, neboť připomíná dřevěný šindel. Pro milovníky klasiky je určen Bond Metalic, který neurazí ani novostavbu, ani rekonstruovanou střechu. Uplatní se jak na rodinných domech, tak na komerčních objektech. Nejlépe však jeho profil vynikne na střechách jednoduchých.

Dvoumodulové maloformátové plechové krytiny

O něco širší je nabídka SATJAMU v sortimentu maloformátových krytin dvoumodulových. Nejmladší z této rodiny je letošní novinka York Modul s charakteristickým mohutným prolisem, který na střeše vytváří výrazný rastr, nápadně připomínající skandinávský design. Krytina Arad Modul je zase oblíbená zejména pro svou jednoduchou montáž a výrazný tvar. Oproti tomu hluboká spodní vlna kombinovaná s rovnou horní plochou odlišuje krytinu Reno Premium od ostatních a často po ní sahají právě ti, kteří chtějí být jiní. Klasickým taškám se pak nejvíce přibližuje krytina Taurus Modul, jejíž výrazná profilace dělá ze střechy nepřehlédnutelnou dominantu stavby. Nezanedbatelným přínosem tohoto typu profilace je zvýšená pevnost krytiny.

... a něco navíc

K maloformátovým krytinám z nabídky SATJAMU je třeba připočítat ještě Rombo Premium. Krytinu v tomto případě ale netvoří modul, nýbrž jednotlivé šablony ve tvaru čtverce, které jsou alternativou k vláknocementovým krytinám. Všechny maloformátové krytiny dodává SATJAM v provedení z vysoce kvalitní oceli a s mnoha variantami povrchových úprav. Krytiny Bond Metalic, Taurus Modul a Rombo Premium mají navíc i varianty vyrobené z jakostního hliníku AluMat. Je zřejmé, že pro lehké střechy z maloformátových krytin má SATJAM co nabídnout. 

Nová linka nám umožní být pružnější v termínech

Nabídky výrobců se neustále proměňují a reagují na požadavky zákazníků. Zeptali jsme se proto produktového manažera společnosti SATJAM, Ing. Petra Turečka, co nového jejich společnost letos v oblasti maloformátových krytin připravuje.

„Jak už zde bylo zmíněno, rozšířili jsme letos sortiment o novou krytinu York Modul. Jejím charakteristickým rysem je mohutný prolis. Člení jinak hladkou krytinu na svislé pásy. Výsledkem je moderní plochá krytina s výrazným rastrem. Kromě atraktivního vzhledu zajišťuje mohutný prolis krytině stejně vysokou pevnost, jakou se dosud pyšnily jen krytiny profilované. Díky tomu se nedeformuje při montáži a zůstává stále krásná. Pokládku zrychluje dvoumodulový koncept a také symetrické řešení tašky, které umožňuje oboustrannou pokládku, čímž ji zjednodušuje. V konečném součtu pak tato úprava šetří finance za prostřihy. York Modul vyrábíme ze špičkové oceli a s prémiovou povrchovou úpravou, takže na krytinu můžeme bez obav poskytovat SATJAM záruku plus v délce 40 let.“

Můžeme se těšit i na další novinky?

„Nyní jsme spustili do provozu novou linku na krytinu Taurus. Zákazníci její uvedení poznali sami, a to přejmenováním krytiny z Taurus Premium na Taurus Modul. Jiných zásadních změn se ale obávat nemusejí, oblíbená krytina si zachová své parametry. Jen bude s novou technologií lépe dostupná a přibydou v sortimentu této krytiny nové výrobní materiály, což, věřím, všichni uvítají. Při téměř 100% shodných parametrech krytiny Taurus Modul, doufám, nebude ani problém s certifikací Česká kvalita, o kterou chceme co nejdříve požádat. Ale to už se díváme daleko, možná až za hranice roku 2022. Tam v dáli pak můžeme spatřit ještě jednu naši vizi, a to vyrábět oblíbený profil Taurus v dalším produktovém provedení. O tom, jak moc byla naše vize reálná, si více povíme příště.“

SATJAM s.r.o.

logo
Michalská 1032/21
710 00 Ostrava

telefon: 596 223 511
e-mail: poptavky@satjam.cz

web: www.satjam.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Zabezpečte se proti inflaci a investujte chytře. Díky akční nabídce střešních krytin SATJAM si můžete pořídit novou plechovou střechu o něco výhodněji a zvýšit tak hodnotu svého domu.

zdroj: SATJAM

Šaty dělají člověka – střecha dělá dům

Vlastnictví chat a chalup je českým národním sportem. Jsou to stavby opečovávané s láskou, nicméně na v pořadí druhé nemovitosti obvykle nezbývá tolik prostoru ani financí, kolik by potřebovaly. Kvůli tomu je tu a tam vidět, že nich zapracoval zub času a potřebují opravu i modernizaci. Právě proměny chat a chalup…

Zdroj: SATJAM

S kreativními krytinami se fantazii meze nekladou

Střecha už dávno není jen štítem před nepřízní počasí. Od této dominantní stavební konstrukce se očekává, že bude nejen spolehlivě sloužit, ale také dobře vypadat. Fantazie při plánování střechy proto pracují na plné obrátky, jenže narážejí na mantinely technických možností jednotlivých krytin. Některé ale přece jen…

Zdroj: SATJAM

Moderní plochou krytinu si teď můžete dopřát na jakýkoliv dům

Trendem současných šikmých střech jsou ploché střešní tašky v tmavých odstínech. Elegantně vypadají na střízlivých konstrukcích moderních vil a dobře si rozumí i s oblíbenými bungalovy. Neméně dobře se hladká plocha střechy hodí i pro starší rekonstruované objekty, protože díky své jednoduchosti nepotlačuje v…

Zdroj: SATJAM

Vybíráte střešní krytinu? Vsaďte na novinku SATJAM RAPID DeLuxe

Renomovaný výrobce plechových střešních krytin SATJAM přichází od srpna s novinkou, krytinou SATJAM RAPID DeLuxe. Název vašemu sluchu nerezonuje náhodně, opravdu se jedná o oblíbenou krytinu RAPID, ovšem ve vylepšeném provedení.

Zdroj: SATJAM

Jak probíhá výměna střešní krytiny?

Potřebujete jen vyměnit dožilou krytinu na jednoduché sedlové střeše. Jste zdatný kutil a nebojíte se výšek? Nebo jen chcete vědět, jak taková rekonstrukce probíhá? SATJAM pro Vás připravil názorné video, které Vás provede rekonstrukcí krok pro kroku.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

REKLAMA
REKLAMA