Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vybíráte střešní krytinu? Vsaďte na novinku SATJAM RAPID DeLuxe

Renomovaný výrobce plechových střešních krytin SATJAM přichází od srpna s novinkou, krytinou SATJAM RAPID DeLuxe. Název vašemu sluchu nerezonuje náhodně, opravdu se jedná o oblíbenou krytinu RAPID, ovšem ve vylepšeném provedení.
Zdroj: SATJAM

Stále se jedná o velkoformátovou krytinu se skrytým kotvením pomocí zacvakávacích zámků, která je alternativou klasických falcovaných krytin. Na základě poznatků z montáží a užívání krytiny RAPID ale byly provedeny úpravy, které zvyšují komfort při montáži a také zlepšují užitné parametry krytiny. SATJAM RAPID DeLuxe je zkrátka oblíbená krytina dovedená k dokonalosti.

Nový tvar zámku

Stěžejní změnou je úprava profilace zámku. Nový tvar zlepšuje kluznost zámku, díky čemuž se snižuje napětí při posunech plechu vlivem teplotní roztažnosti. Současně tato úprava pomáhá eliminovat drobné tvarové nepřesnosti způsobené výrobními tolerancemi. Cílem provedené úpravy je zajistit dokonalý vzhled hladké krytiny bez nežádoucích zvlnění.

Náběhy u zámků

Také druhá změna – mírné přizvednutí zámku nad podklad, se zaměřuje na eliminaci napětí v krytině. Provedené náběhy snižují pnutí v místě zámku, čímž odstraňují případné drobné zvlnění krytiny při zacvaknutí zámku.

Zvětšení perforace

K základním vlastnostem plechu patří výrazná teplotní roztažnost. Zahřátím se roztahuje a při špatném kotvení pak dochází k jeho zvlnění. Pro minimalizaci důsledků dilatačních pohybů má nová krytina RAPID DeLuxe zvětšeny otvory pro kotvení a současně zmenšeny jejich rozteče, takže umožňuje hustší šroubování při zachování kluznosti. Aby však na střeše nová úprava správně fungovala a zajistila dokonalý vzhled hladké krytiny bez nežádoucích zvlnění, je nutné dbát na dotažení šroubů dle montážních instrukcí.

Navýšení typů profilace

Při provádění technologických úprav mysleli v SATJAMU i na koncové zákazníky a rozšířili nabídku typů krytiny RAPID DeLuxe. Z designového hlediska jsou tak k dispozici čtyři různé varianty:

  • zcela hladký povrch
  • hladký povrch se 2 širokými prolisy
  • hladký povrch se 2 malými ostrými prolisy
  • povrch ve tvaru mikrovlny (jemný reliéf na celé ploše krytiny)

Všechny typy uvedených profilací mají za úkol mírně roztříštit plochu krytiny. Proč? Tenký plech se do jisté míry může dotvarovat podle podkladu a vyrýsovat třeba nosné prvky. Profilace tyhle nežádoucí efekty eliminují. Stejně dobře poslouží provedení krytiny z materiálu Stucco, což je plech přímo vyráběný s drobným reliéfem. Stucco je k dispozici ale jen u hliníkového provedení krytiny z materiálů AluMat nebo AluFalc.

Krytky zámků

Poslední inovací je ukončení zámků plíškem, který zámek na okapové hrabě zaslepí. Úprava přispívá k vyšší estetice celého řešení střechy a také zamezuje vlétávání hmyzu.

Ohýbací nástroj

Protože krytina RAPID DeLuxe je vyráběna pouze ve variantě se zástřihem, vyžaduje na okapové hraně zahnutí za okapní plech. To zajistí lepší přídržnost plechu k podkladu a lepší odvod vody. K provedení tohoto detailu byl vytvořen pomocník pro práci s novou krytinou – Ohýbací nástroj, se kterým se ohyby dají připravit velice snadno.

Doplňkový sortiment

Dobrou zprávou je, že pro novou krytinu RAPID DeLuxe je možno použít stejné doplňky jako pro krytinu RAPID. Dají se tak využít již zakoupené prvky a nemění se ani podmínky montáže. Platí to jak pro sněhové zábrany, tak pro střešní lávky nebo držáky solárních systémů.

S novým typem střešní krytiny je kompatibilní i lemování střešních oken, známé pod označením SSX.

Nekončí ani klasický RAPID

Původní a nová verze krytiny RAPID mezi sebou nejsou bezezbytku zaměnitelné. Proto budou v závodě SATJAM současně vyráběny obě varianty. Nová krytina RAPID DeLuxe na nové výrobní lince, a to buď v provedení ocel s prémiovými povrchovými úpravami nebo hliník. V provedení RAPID bude od teď vyráběna krytina pouze s jednoduššími povrchovými úpravami na bázi polyesterů a krytiny s úpravou Souncontrol.

Oblíbená krytina s mnoha vylepšeními

Hladké falcované krytiny ideálně korespondují se všemi stavbami napříč designovými trendy. Uplatní se stejně dobře na moderní minimalistické architektuře jako na rustikálních stavbách. Krytina SATJAM RAPID na střeše efekt falcované krytiny se stojatou drážkou vytváří, ovšem její montáž bývá obvykle jednodušší a rychlejší. Proto má tolik příznivců. V novém provedení RAPID DeLuxe, které její estetické kvality ještě podtrhuje, se jejich řady zajisté dále rozšíří.

Podívejte se na všechna vylepšení střešní krytiny SATJAM Rapid DeLuxe – webinář.

SATJAM s.r.o.

logo
Michalská 1032/21
710 00 Ostrava

telefon: 596 223 511
e-mail: poptavky@satjam.cz

web: www.satjam.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Střešní krytina Taurus. Zdroj: SATJAM

Znáte výhody maloformátových plechových krytin?

Základním rozlišovacím znakem plechových krytin SATJAM je, zda jsou vyrobeny z oceli nebo z hliníku. Dále se dělí na krytiny velkoformátové a maloformátové. Jistě, název napovídá, že rozdíl bude v rozměrech. Jenže, co to znamená v praxi?

Zdroj: SATJAM

Moderní plochou krytinu si teď můžete dopřát na jakýkoliv dům

Trendem současných šikmých střech jsou ploché střešní tašky v tmavých odstínech. Elegantně vypadají na střízlivých konstrukcích moderních vil a dobře si rozumí i s oblíbenými bungalovy. Neméně dobře se hladká plocha střechy hodí i pro starší rekonstruované objekty, protože díky své jednoduchosti nepotlačuje v…

Zdroj: SATJAM

Jak probíhá výměna střešní krytiny?

Potřebujete jen vyměnit dožilou krytinu na jednoduché sedlové střeše. Jste zdatný kutil a nebojíte se výšek? Nebo jen chcete vědět, jak taková rekonstrukce probíhá? SATJAM pro Vás připravil názorné video, které Vás provede rekonstrukcí krok pro kroku.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

HELUZ zavádí výhodné FIRST MINUTE ceny na nákup cihel, zdroj Heluz

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Letní akce s chladničkami LG, foto LG Eletronics CZ

Letní akce s chladničkami LG

Letní akce s chladničkami LG

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA