Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Hliník je jeden, ale jeho variant několik

Plechové krytiny už na českých střechách zdomácněly do té míry, že je všeobecně známo, že vyšším standardem jsou ty s hliníkovým jádrem. Pro specifické realizace a náročné investory má také výrobce SATJAM ve svém portfoliu hliníkové krytiny. Dodavatelem veškeré hliníkové výrobní suroviny pro SATJAM je norská společnost Norsk Hydro.

Hliník nejvyšší třídy Excelent

V SATJAMU používají hliníkovou surovinu, kde hlavní složku - hliník, doplňují ještě hořčík a mangan. Všechny tři prvky ve vhodně zvoleném poměru společně vytvářejí materiál s výbornými parametry pevnosti a odolnosti vůči povětrnostním vlivům a korozi. Odolnost budoucí krytiny dále posiluje povrchová úprava na bázi matného polyesteru v tloušťce 25 mikrometrů. S tím jde samozřejmě ruku v ruce i další prodloužení už tak extrémní životnosti hliníku.

Jakostí spadají hliníky společnosti Norsk Hydro do nejvyšší třídy Excelent se zárukou 60 let.

SATJAM Alurain

Základní varianta

Primárním hliníkovým materiálem pro výrobu krytin je AluMat s tloušťkou hliníkového jádra 0,6 mm. Dostupný je ve dvou zpracováních povrchu, které se od sebe navzájem výrazně liší. Základní AluMat je hladký, kdežto AluMat Stucco má na povrchu jemný reliéf. Tato úprava kromě vizuálního efektu přispívá ke snížení hlučnosti za deště.

Prémiová varianta

Pro náročné instalace je určen prémiový materiál AluFalc s větší tloušťkou hliníkového jádra 0,7 mm. Vyšší třídy je i jeho povrchová úprava na bázi polymerem modifikovaného polyuretanu v tloušťce 25 mikrometrů. AluFalc má také dvě varianty, hladkou nebo se strukturovaným povrchem AluFalc Stucco. I v tomto případě úprava Stucco kromě vizuálního efektu přispívá ke snížení hlučnosti za deště.

SATJAM Alufalc

Systémová varianta

Nabídku střešních krytin SATJAM doplňuje hliníkový okapový systém, u kterého oceníte zejména bezúdržbovost použitého materiálu AluRain. Hliníková slitina AluRain má tl. 0,7 mm a z výroby je oboustranně opatřena finální povrchovou úpravou na bázi polymerem modifikovaného polyesteru v tloušťce 25 mikrometrů.

Hliník je materiál plný výhod

Mluvíme-li o hliníku jako o stavebním materiálu, pak budeme těžko hledat nějaké nectnosti. Jedná se o materiál velmi odolný, se životností více než 100 let. Jeho obrovskou výhodou je nízká hmotnost, ve srovnání s klasickými materiály střešních krytin vychází hliník až 20x lehčí. Nezanedbatelným hlediskem je bezúdržbovost hliníku po celou dobu jeho životnosti a také jeho neutralita vůči životnímu prostředí. Navíc je výborně zpracovatelný.

SATJAM Grande Alumat Stucco

Z pohledu střešních krytin má prostě hliník ideální vlastnosti. Je pevný a současně lehký. Zároveň je velmi odolný, neláme se a nekoroduje.

Norsk Hydro

Tento přední světový specialista na hliník má s jeho výrobou více než stoleté zkušenosti a stále je obohacuje o nové poznatky z vývoje. Výsledkem procesu je materiál maximálně šetrný k životnímu prostředí, jak je ve Skandinávii standardem. Navíc jsou hliníky vzniklé v drsných klimatických podmínkách severu Evropy zárukou, že je v mírném podnebí České republiky nic nepřekvapí.

SATJAM s.r.o.

logo
Michalská 1032/21
710 00 Ostrava

telefon: 596 223 511
e-mail: poptavky@satjam.cz

web: www.satjam.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: SATJAM

Moderní plochou krytinu si teď můžete dopřát na jakýkoliv dům

Trendem současných šikmých střech jsou ploché střešní tašky v tmavých odstínech. Elegantně vypadají na střízlivých konstrukcích moderních vil a dobře si rozumí i s oblíbenými bungalovy. Neméně dobře se hladká plocha střechy hodí i pro starší rekonstruované objekty, protože díky své jednoduchosti nepotlačuje v…

Zdroj: SATJAM

Jak probíhá výměna střešní krytiny?

Potřebujete jen vyměnit dožilou krytinu na jednoduché sedlové střeše. Jste zdatný kutil a nebojíte se výšek? Nebo jen chcete vědět, jak taková rekonstrukce probíhá? SATJAM pro Vás připravil názorné video, které Vás provede rekonstrukcí krok pro kroku.

Objekt jako z pohádky se pyšní moderní krytinou

Objekt jako z pohádky se pyšní moderní krytinou

Historický objekt v obci Kunín nedaleko Nového Jičína prošel před časem rekonstrukcí, při které se podařilo zachovat jeho klasicistní charakter. Po opravě volala i střecha. Plechové dachmany byly na hranici své životnosti a ani jejich vzhled - byť s obnovovaným nátěrem - nekorespondoval s krásou nové fasády. A tak…

O hliníkové střechy je letos opět zájem, ideálním doplňkem jsou hliníkové okapy

O hliníkové střechy je letos opět zájem, ideálním doplňkem jsou hliníkové okapy

Stavební sezóna je v plném proudu a zkušenosti společnosti SATJAM potvrzují, že i letošní rok stavebníci zase o něco více preferují hliníkové střešní krytiny. Hliník je u tohoto sortimentu považován za prémiový materiál, a to díky dlouhé životnosti a příkladné odolnosti vůči nástrahám počasí. Jeho další předností je…

Stavební firma s tradicí tvrdí: Se Satjamem spolupracujeme dlouho a rádi

Stavební firma s tradicí tvrdí: Se Satjamem spolupracujeme dlouho a rádi

Není mnoho stavebních firem, ve kterých by rodinná tradice sahala tak hluboko, jako je tomu v případě VSF Novotný, s.r.o. Společnost sídlící nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm za svůj historický počátek považuje rok 1933, kdy se dědeček začal učit pokrývačem.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA