REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Co stojí za úspěšnou kariérou realitního makléře?

Proč 90 % makléřů končí ještě před dovršením prvního roku této kariéry? Jak se v oboru realit zařadit po bok těch skutečně úspěšných a co práce realitního makléře skutečně obnáší?
Zdroj: freepik.com
Zdroj: freepik.com

To všechno jsme pro vás zjišťovali ve spolupráci s realitní kanceláří Keller Williams.

Co stojí za (ne)úspěchem realitních makléřů?

Hned v úvodu jsme nastínili, že až 90 % začínajících realitních makléřů s kariérou skončí už během prvního roku. Čím to je a jak se podobnému neúspěchu vyhnout?

Nejčastějším důvodem ukončení kariéry je netrpělivost. Doba mezi složením makléřské zkoušky a prodejem první nemovitosti se může protáhnout i na dlouhé měsíce. Mezitím však musí začínající makléř platit nejen životní náklady, ale také všechny náklady na podnikání včetně marketingu, smluv, kanceláře atp.

Části začínajících makléřů tak dojdou finance a dalším trpělivost. Druhou věcí, kvůli které lidé kariéru realitního makléře vzdají, jsou zkreslené představy o náplni práce.

Práce realitního makléře – představa versus realita

Představujete si realitního makléře jako člověka v drahém obleku a autu?

Může být.

Jenže práce realitního makléře nespočívá pouze v samotném obchodování a podepisování smluv.

Úspěšný realitní makléř na sebe umí vzít i montérky a provézt minimálně základní údržbu prodávané nemovitosti. Orientuje se v marketingu a má dostatečnou míru empatie a taktu na to, aby zvládl komunikaci jak s pozůstalými, tak s rozhádanou rodinou.

Práce realitního makléře je skutečně velmi rozmanitá a samotný obchod je pouze její důležitou součástí.

Rada na závěr – know how si za peníze nekoupíte

Takže, jak se stát realitním makléřem a skutečně uspět?

Nejlepším startem je začít v zavedené a úspěšné realitní kanceláři.

Nejenže ušetříte za pronájem reprezentativního prostoru, kancelářského vybavení, smluv apod., ale navíc získáte i know-how. Kolegové vám na začátku mohou dohazovat menší obchody, čímž minimalizujete čas bez peněz, ale především vám v praxi předávají své dlouholeté zkušenosti, které vám nepředá žádná kniha ani kurz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Reality

Zdroj: AdobeStock - Wayhome Studio

Vyplatí se hypotéka nebo nájem? Výpočty překvapí. A jak to udělat chytře?

Hypotéka nebo nájem? Odvěká otázka měla vcelku jasnou odpověď, ale se vzrůstajícími ceny nemovitostí, zdražujícími se hypotékami a pokulhávajícím turistickým ruchem ovlivňujícím krátkodobé pronájmy se situace mění. V rozhovoru šéfredaktora ESTAV.cz s analytikem realitního trhu Vítem Souralem jsme se na problém…

Foto: ČVUT Praha

Robotické drony mapují památkové objekty

Skupina Multirobotických systémů Fakulty elektrotechnické ČVUT a Národního památkového ústavu rozvíjí projekt, jehož cílem je vyvinout metodologii pro bezpečné použití bezpilotních helikoptér při mapování interiérů a exteriérů historických objektů v místech, kde nelze použít konvenční technologie.

Stavba, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Počet zahájených staveb bytů v ČR do konce srpna vzrostl o polovinu

Stavební firmy v Česku zahájily letos do konce srpna stavbu 10.277 nových bytů v bytových domech, meziročně o polovinu více. Tempo růstu se zvýšilo z 37,2 procenta na konci července. Nejvíc jich bylo v Praze, kde do konce srpna jejich počet vzrostl o 61 procent na 4295. Počet zahájených staveb rodinných domů v ČR…

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA