REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Báňské projekty Valašské Meziříčí, a.s.

Základní informace

název:Báňské projekty Valašské Meziříčí, a.s.
adresa:Havlíčkova 1/234, 757 93 Valašské Meziříčí
region:Vsetín
telefon:571 622 521
internet:www.bpvm.cz
www-adresa:www.estav.cz/bp-valasske-mezirici
IČO: 00576531
DIČ: CZ00576531

Kontakty

Činnost firmy

Projektová a inženýrská činnost; realizace staveb; odborné poradenství v oblasti stavební technologie, energetiky a ekologie; grafické a reprografické práce

Konzultační a poradenská činnost Stavební činnost
Inženýrská činnost
Reprografické práce

Nejnovější články

Řemeslo braň se! Katastrofální přestavba rodinného domu, kde je špatně snad všechno

Řemeslo braň se! Katastrofální přestavba rodinného domu, kde je špatně snad všechno

Před několika lety se rozhodl mladý pár pro přestavbu domu rodičů tak, aby v něm mohly bydlet spokojeně obě rodiny. Klasický dům ze 70. let vybízel k přístavbě a nástavbě, vypadalo to výhodnější, než kupovat nový pozemek a stavět novostavbu. A to jak z hlediska finančního, tak časového. Nechali si tedy vypracovat projekt, začala rekonstrukce a s ní postupně přibývalo velkých problémů.

Zdroj: Viessmann

Větráním ke zdraví a tepelné pohodě

O potřebě dýchat čerstvý a čistý vzduch již snad nikdo nepochybuje. Pro zajištění této potřeby nabízí Viessmann osvědčený výkonný větrací systém pro obytné prostory označený Vitovent 300-W.

Zdroj: Fotolia.com - franck-boston

Xella je připravena na budovy s téměř nulovou spotřebou energie

Blížící se rok 2020 a s ním i pojem Budova s téměř nulovou spotřebou energie snad zasáhl každého, kdo se pohybuje v odvětví stavebnictví. Z právního hlediska jde o budovu, jejíž spotřeba primární energie je ve značném rozsahu pokryta z obnovitelných zdrojů. Tyto budovy jsou a budou při hodnocení porovnávány s tzv. Referenční budovou (výpočtově definována budova téhož druhu, tvaru, velikosti, orientace aj.).

Zdroj: AdobeStock - SeanPavonePhoto

Chytré město napadli hackeři

Baltimore prodělal v květnu těžký kyber-útok na počítače městské správy. Ukázala se tím velmi nízká schopnost měst rozpoznávat a odolávat podobnému nebezpečí. A je to i podstatné varování pro další města, která stále větší množství provozních funkcí přenechávají automatizovaným systémům řízení.

REKLAMA