REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Než si vezmete půjčku, promyslete tyto 3 tipy

V situaci, kdy potřebujeme rychlé peníze se alespoň jednou v životě ocitne asi každý. Rozbila se vám před letní sezonou sekačka na trávu? Nebo byste dětem rádi pořídili na prázdniny bazén? Než si však na tyhle radosti půjčíte peníze, půjčku si pořádně promyslete a případně využijte srovnání půjček.
Zdroj: Ušetřeno.cz
Zdroj: Ušetřeno.cz

Internet vám nabídne mnoho možností, kde a za jakých podmínek si peníze můžete půjčit. Nenechte se zlákat rychlou půjčkou, která sice vypadá snadně, ale skrývá se za ní pořádně vysoký úrok. Půjčku si v klidu a s chladnou hlavou promyslete do detailu.

Na co si vlastně chcete půjčit a kolik potřebujete?

První věcí, nad kterou byste se měli zamyslet je informace, na co vlastně půjčku potřebujete a jakou částku budete potřebovat. Pokud uvažujete o pořízení vícero věcí najednou, je lepší si vzít vyšší částku s výhodnějším úrokem, než si půjčovat teď a za tři měsíce znovu. Vyhnete se pak také splácení mnoha úvěrových splátek.

Pokud tedy víte, že v dohledné době budete potřebovat více peněz, raději si již nyní půjčte částku vyšší. Samozřejmě však takovou, kterou budete schopni splácet. Spočítejte si, jakou maximální částku jste schopni měsíčně za úvěr splácet, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni a váš rozpočet nevycházel jen tak tak. Také záleží na tom, jaký účel půjčka, zda si půjčujete na auto, na rekonstrukci nebo na zmíněné drobné věci jako je sekačka, lednička apod. Typy a podmínky půjček se pak podle jejich účelu liší.

Sledujte výši úroků i podmínky finanční instituce

Teď když víte, kolik zhruba budete potřebovat, je čas se zaměřit na finanční instituci, od které si peníze půjčíte. Nabídek na trhu je samozřejmě mnoho, proto doporučujeme srovnání půjček, které vám nabídne vícero variant a vy si vyberete tu, která je pro vás nejlepší. Neuzavírejte smlouvu o úvěru hned s první bankou, na kterou narazíte. Zároveň také platí, že si úvěr nemusíte brát u banky, kde máte běžný účet. Srovnejte si půjčky, které jsou aktuálně na trhu k dispozici a hned uvidíte, která se vyplatí právě vám. 

Se srovnáním půjček vám může pomoci online kalkulačka půjček, která vám podle vašich požadavků rychle vyhodnotí a ukáže nabídky různých finančních institucí. Vy tak všechno vidíte rychle a přehledně a můžete si vybrat půjčku, která vám sedne. Výhodou kalkulačky navíc je, že pracuje pouze s prověřenými institucemi, a tak nehrozí, že byste naletěli finančním šmejdům, kterých se nejen na webu pohybuje mnoho.

Na žádost o úvěr se připravte s předstihem

Na závěr je také dobré vědět, co všechno od vás instituce pro poskytnutí úvěru bude potřebovat. Podmínky jednotlivých poskytovatelů úvěrů se liší, obecně ale můžete očekávat nutnost doložení příjmu, výpis z účtu, doklad totožnosti apod. Nic neobvyklého by vás ale nemělo překvapit.

Ušetřeno.cz

logo
Lomnického 1742/2a
140 00 Praha 4

telefon: 226 289 029
e-mail: mamdotaz@usetreno.cz

web: www.usetreno.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: usetreno.cz

Chcete ušetřit na pojištění auta? S našimi tipy to zvládnete raz dva!

Cena povinného ručení každým rokem pravidelně stoupá. Můžou za to zvyšující se počty dopravních nehod, stejně jako narůstající průměrná výše způsobených škod. Máme pro vás ale hned několik užitečných rad pro to, jak si vybrat správné pojištění auta, které nebude bolet váš rozpočet, a ještě na něm ušetřit klidně i pár…

Zdroj: usetreno.cz

Běžné účty bez poplatků. Jak je získat?

Schraňovat dlouhodobě hotovost vás může stát spoustu peněz, a to kvůli inflaci, která k měně neodmyslitelně patří. Ke konci roku 2021 zveřejnila Česká národní banka míru inflace v hodnotě 6,6 procent a tato hodnota by měla i nadále růst. Pokud ještě nemáte zřízený běžný účet nebo za něj platíte vysoké poplatky, je…

Zdroj: Ušetřeno.cz

Pojištění domácnosti zajistí bezpečí pro váš majetek

Nešťastné náhody jsou v domácnostech na denním pořádku. Mohou se vám vyhnout, ale pokud vás zastihne požár, vytopí vás sousedé, navštíví vás nezvaní hosté nebo se porouchá některý z vašich spotřebičů, může vás to stát nemalé výdaje. Pojištění nemovitosti sice za takové ztráty neodpovídá, ale můžete se spolehnout na…

REKLAMA