Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Běžné účty bez poplatků. Jak je získat?

Schraňovat dlouhodobě hotovost vás může stát spoustu peněz, a to kvůli inflaci, která k měně neodmyslitelně patří. Ke konci roku 2021 zveřejnila Česká národní banka míru inflace v hodnotě 6,6 procent a tato hodnota by měla i nadále růst. Pokud ještě nemáte zřízený běžný účet nebo za něj platíte vysoké poplatky, je načase najít výhodnější možnost.
Zdroj: usetreno.cz
Zdroj: usetreno.cz

Součást každodenního života

Běžný účet vám nabízí možnost mít své finanční prostředky neustále u sebe, a přitom v bezpečí. Kromě této skutečnosti je výhodný také úrok, který sice na běžném účtu bývá nižší než na spořícím, ale přesto alespoň trochu snižuje dopad inflace na vaše finanční prostředky.

Ušetřete na poplatcích

Na trhu je v současné době velké množství poskytovatelů běžných účtů, a proto není lehkým úkolem stále sledovat úrokové sazby, poplatky a produkty mezi sebou porovnávat. Zákazník se také často ztrácí v dlouhé dokumentaci, kterou banky poskytují. Srovnání běžných účtů online ale udělá nejtěžší práci za vás, provede přehledné srovnání podle základních kritérií a vybere nejvýhodnější účet dle vašich potřeb.

V případě, že potřebujete běžný účet jen jako podmínku pro vytvoření dalšího produktu, jako je například spořící účet nebo běžný účet v cizí měně, či pro investování, určitě oceníte, pokud běžný účet bude zcela zdarma.  

Porovnejte aktuální nabídky

Překvapit vás může poplatek za zřízení běžného účtu a stejně tak za jeho vedení. Online srovnání běžných účtů vám ale ukáže i nabídky, u kterých za tyto běžné úkony nezaplatíte nic. Ani zdaleka se ovšem nejedná o veškeré poplatky. Vyplatí se sledovat také podrobnější ceník banky, který udává, kolik si připlatíte za další služby.

Služby:

 • Výběr z vlastního bankomatu
 • Výběr z cizího bankomatu
 • Výběr hotovosti na přepážce
 • Trvalý příkaz
 • Příchozí a odchozí platby
 • Zahraniční, SEPA platby a další

Vedení účtu zdarma může být často také podmíněno minimálním měsíčním příjmem. Proto si tuto skutečnost vždy předem ověřte u zvolené banky.

Podle čeho vybírat běžný účet

Jakmile prostřednictvím srovnání běžných účtů získáte přehled o účtech vedených zdarma, můžete se rozhodovat podle dalších a přísnějších kritérií. Často rozhoduje úroková sazba, počet bankomatů a služby, které se účtu týkají.

 • Spořící účet, účet v cizí měně
 • Kontokorent
 • Kreditní karty
 • Informační SMS 
 • Objednání dalších karet a další

Zůstaňte neustále v obraze

Nenechte se nachytat reklamními slogany a sledujte také všechny skryté poplatky. Úrokové sazby u běžných účtů a výše poplatků se pravidelně mění, proto srovnání běžných účtů můžete provést i v případě, že jste se svou bankou spokojeni. Je totiž možné, že nabídka, která byla nejvýhodnější před měsícem či rokem, má nyní několik konkurentů. Vše navíc u srovnání běžných účtů online uvidíte přehledně na jednom místě.

Jakmile dojde ze strany banky k vyhlášení nové dokumentace, srovnejte si běžné účty za pár minut online a přesvědčte se, zda pro vás některá z možností není výhodnější. 

Ušetřeno.cz

logo
Lomnického 1742/2a
140 00 Praha 4

telefon: 226 289 029
e-mail: mamdotaz@usetreno.cz

web: www.usetreno.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: usetreno.cz

Ceny plynu rostou. Jak na něm ušetřit?

Pandemie covid-19 sice začala již v roce 2019, ale stále výrazně otřásá cenami na trhu. Zdražování je patrné u služeb i výrobků a jinak tomu není ani u cen energií. V roce 2022 vás může překvapit zdražování plynu u stávajícího dodavatele. Stejná situace všem hrozí i v případě, že váš dodavatel s energiemi zkrachoval…

Zdroj: Ušetřeno.cz

Než si vezmete půjčku, promyslete tyto 3 tipy

V situaci, kdy potřebujeme rychlé peníze se alespoň jednou v životě ocitne asi každý. Rozbila se vám před letní sezonou sekačka na trávu? Nebo byste dětem rádi pořídili na prázdniny bazén? Než si však na tyhle radosti půjčíte peníze, půjčku si pořádně promyslete a případně využijte srovnání půjček.

REKLAMA