REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pojištění domácnosti zajistí bezpečí pro váš majetek

Nešťastné náhody jsou v domácnostech na denním pořádku. Mohou se vám vyhnout, ale pokud vás zastihne požár, vytopí vás sousedé, navštíví vás nezvaní hosté nebo se porouchá některý z vašich spotřebičů, může vás to stát nemalé výdaje. Pojištění nemovitosti sice za takové ztráty neodpovídá, ale můžete se spolehnout na pojištění domácnosti.
Zdroj: Ušetřeno.cz

Co zahrnuje pojištění domácnosti

Zatímco pojištění nemovitosti odpovídá za zdi, podlahy, střechu a další části, které z nemovitosti nelze jednoduše odnést, pojištění domácnosti se vztahuje zejména na majetek. Veškerý nábytek, spotřebiče a osobní předměty tak sice pojišťovna nemůže zcela ochránit, ale alespoň nabídne kompenzaci v případě jejich ztráty nebo poškození. 

Ochrana během vaší přítomnosti i nepřítomnosti

Pojišťovny většinou zajišťují řešení situací, kdy dojde k nějaké živelné pohromě, která majetek poškodí nebo z vaší domácnosti zloději odcizí některé spotřebiče či cennosti. Často například při záplavách nepodléhá jen zdivo a podlahy, ale poškozeny jsou také spotřebiče, které nelze snadno a rychle odnést, abyste je zachránili. Jen součástí kuchyňské linky mohou být tři a více finančně nákladnějších spotřebičů. 

Které předměty je třeba pojistit zvlášť

Aby se vám pojistka vyplatila, je vhodnější nechat si majetek ocenit a zjistit tak, jaké krytí by vám mohlo stačit pro celou domácnost. Občas se ale stává, že lidé vlastní jeden nebo několik výrazně dražších kusů, například v podobě šperků, zlata nebo uměleckých děl, které by nepřiměřeně navýšily pojištění za celou domácnost. U těch se vyplatí zvolit pojištění, které za ně bude individuálně odpovídat. 

Pojištění domácnosti zvažte také ve chvíli, kdy bydlíte v nájmu. Nemovitost si totiž majitel možná chrání sám prostřednictvím pojištění nemovitosti, ale za váš majetek nikdo neodpovídá. 

Jak zvolit nejvýhodnější pojištění

Neztrácejte čas dlouhým hledáním a porovnáváním nabídek. Můžete se spolehnout na srovnání pojištění domácnosti online, které nabízí co nejpřesnější data, která jsou aktuální a obsahují nabídky různých pojišťoven. Svůj majetek tak můžete ochránit zcela jednoduše. Vyberete si produkt, který je pro vás nejvhodnější, pozorně pročtete všechny smluvní podmínky a smlouvu podepíšete online. Do pár minut tak získáte potvrzení o tom, že je služba aktivní a v případě jakýchkoli problémů s majetkem se můžete na pojišťovnu obrátit. 

Doplňkové služby pro náročné 

Nestačí vám jen základní nabídka? Rozhodnout se můžete i pro pojištění, které obsahuje nadstandardní služby. Hlavní předností takové varianty jsou asistenční služby. Nadstandardní varianta je vhodná také ve chvíli, kdy si například zabouchnete klíče nebo u některého z vašich zařízení v domácnosti dojde k drobné poruše. 

Vždy záleží na volbě konkrétní pojišťovny a produktu, ale asistenční služby vám například pomohou přivolat kompetentní osobu, která zajistí opravu spotřebiče, a následně vám takový úkon bude i proplacen. Při jakékoliv poruše se proto budete moci na pojišťovnu bez obav spolehnout. 

Ušetřeno.cz

logo
Lomnického 1742/2a
140 00 Praha 4

telefon: 226 289 029
e-mail: mamdotaz@usetreno.cz

web: www.usetreno.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Ušetřeno.cz

Než si vezmete půjčku, promyslete tyto 3 tipy

V situaci, kdy potřebujeme rychlé peníze se alespoň jednou v životě ocitne asi každý. Rozbila se vám před letní sezonou sekačka na trávu? Nebo byste dětem rádi pořídili na prázdniny bazén? Než si však na tyhle radosti půjčíte peníze, půjčku si pořádně promyslete a případně využijte srovnání půjček.

REKLAMA