REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pojištění domácnosti zajistí bezpečí pro váš majetek

Nešťastné náhody jsou v domácnostech na denním pořádku. Mohou se vám vyhnout, ale pokud vás zastihne požár, vytopí vás sousedé, navštíví vás nezvaní hosté nebo se porouchá některý z vašich spotřebičů, může vás to stát nemalé výdaje. Pojištění nemovitosti sice za takové ztráty neodpovídá, ale můžete se spolehnout na pojištění domácnosti.
Zdroj: Ušetřeno.cz

Co zahrnuje pojištění domácnosti

Zatímco pojištění nemovitosti odpovídá za zdi, podlahy, střechu a další části, které z nemovitosti nelze jednoduše odnést, pojištění domácnosti se vztahuje zejména na majetek. Veškerý nábytek, spotřebiče a osobní předměty tak sice pojišťovna nemůže zcela ochránit, ale alespoň nabídne kompenzaci v případě jejich ztráty nebo poškození. 

Ochrana během vaší přítomnosti i nepřítomnosti

Pojišťovny většinou zajišťují řešení situací, kdy dojde k nějaké živelné pohromě, která majetek poškodí nebo z vaší domácnosti zloději odcizí některé spotřebiče či cennosti. Často například při záplavách nepodléhá jen zdivo a podlahy, ale poškozeny jsou také spotřebiče, které nelze snadno a rychle odnést, abyste je zachránili. Jen součástí kuchyňské linky mohou být tři a více finančně nákladnějších spotřebičů. 

Které předměty je třeba pojistit zvlášť

Aby se vám pojistka vyplatila, je vhodnější nechat si majetek ocenit a zjistit tak, jaké krytí by vám mohlo stačit pro celou domácnost. Občas se ale stává, že lidé vlastní jeden nebo několik výrazně dražších kusů, například v podobě šperků, zlata nebo uměleckých děl, které by nepřiměřeně navýšily pojištění za celou domácnost. U těch se vyplatí zvolit pojištění, které za ně bude individuálně odpovídat. 

Pojištění domácnosti zvažte také ve chvíli, kdy bydlíte v nájmu. Nemovitost si totiž majitel možná chrání sám prostřednictvím pojištění nemovitosti, ale za váš majetek nikdo neodpovídá. 

Jak zvolit nejvýhodnější pojištění

Neztrácejte čas dlouhým hledáním a porovnáváním nabídek. Můžete se spolehnout na srovnání pojištění domácnosti online, které nabízí co nejpřesnější data, která jsou aktuální a obsahují nabídky různých pojišťoven. Svůj majetek tak můžete ochránit zcela jednoduše. Vyberete si produkt, který je pro vás nejvhodnější, pozorně pročtete všechny smluvní podmínky a smlouvu podepíšete online. Do pár minut tak získáte potvrzení o tom, že je služba aktivní a v případě jakýchkoli problémů s majetkem se můžete na pojišťovnu obrátit. 

Doplňkové služby pro náročné 

Nestačí vám jen základní nabídka? Rozhodnout se můžete i pro pojištění, které obsahuje nadstandardní služby. Hlavní předností takové varianty jsou asistenční služby. Nadstandardní varianta je vhodná také ve chvíli, kdy si například zabouchnete klíče nebo u některého z vašich zařízení v domácnosti dojde k drobné poruše. 

Vždy záleží na volbě konkrétní pojišťovny a produktu, ale asistenční služby vám například pomohou přivolat kompetentní osobu, která zajistí opravu spotřebiče, a následně vám takový úkon bude i proplacen. Při jakékoliv poruše se proto budete moci na pojišťovnu bez obav spolehnout. 

Ušetřeno.cz

logo
Lomnického 1742/2a
140 00 Praha 4

telefon: 226 289 029
e-mail: mamdotaz@usetreno.cz

web: www.usetreno.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Daikin

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma s čističkou vzduchu v ceně

Čistička vzduchu v hodnotě 24 000 Kč k tepelnému čerpadlu zdarma

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA