REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nová řada kotlů Vitodens 100: větší účinnost, jednodušší obsluha a moderní design

Kdo by rád vyměnil topení svého bytu či rodinného domu s mírnou investicí, pro toho jsou ideálním řešením nové nástěnné plynové kondenzační a kompaktní kotle Viessmann řady Vitodens 100.
Zdroj: Viessmann

Kdo by rád vyměnil topení svého bytu či rodinného domu s mírnou investicí, pro toho jsou ideálním řešením nové nástěnné plynové kondenzační a kompaktní kotle řady Vitodens 100. Moderní technika jako inovativní hořák MatriX Plus a inteligentní regulace spalování Lambda Pro zajišťují nízkou spotřebu paliva a nízké emise CO2. To šetří peněženku i životní prostředí.

Výhody pro uživatele a obchodní partnery

S výkony od 3,2 do 32 kW (Vitodens 141-F až 25 kW) se nové plynové kondenzační kotle řady  Vitodens 100 hodí pro byty i rodinné domy:

 • Vitodens 100-W, nástěnný kotel s malým požadavkem na prostor, jako topný nebo kombinovaný kotel,
 • Vitodens 111-W, kompaktní nástěnný kotel s integrovaným nabíjecím zásobníkem z ušlechtilé oceli o objemu 46 l pro ještě vyšší komfort přípravy teplé vody,
 • stacionární kompaktní kotel Vitodens 111-F, volitelně s integrovaným nabíjecím zásobníkem o objemu 100 l nebo se zásobníkem teplé vody s topnou spirálou o objemu 130 l pro oblasti s tvrdou vodou a
 • kompaktní energetická centrála Vitodens 141-F se solárním zásobníkem 170 l a všemi důležitými komponenty pro připojení solárních kolektorů.

Oproti běžným kotlům získají provozovatel zařízení a odborní partneři s novými kotly řadu výhod jako například: jednoduchou obsluhu a uvedení do provozu díky inovativní elektronické platformě s integrovanou WiFi, což umožňuje naprosto jednotné spojení s aplikací ViCare a digitálním servisním nástrojem Vitoguide a v neposlední řadě vysoce účinnou plynovou kondenzační techniku, která chrání ovzduší a má budoucnost. Nová topná zařízení se navíc představují v příjemně moderním designu s vrstvou bílého matného laku Vitopearlwhite a obslužným rozhraním v moderní optice „Blackpanel“. Nové kondenzační kotle tak harmonicky zapadnou do každého obytného prostoru.

Jako kompaktní energetická centrála má Viessmann Vitodens 141-F integrovaný 170litrový solární zásobník a všechny důležité komponenty pro připojení solárních kolektorů.

Nízké emise a trvale vysoký stupeň účinnosti

Hořák MatriX-Plus v nové generaci kotlů Vitodens 100 zajišťuje nejvyšší účinnost a spolehlivost. S rozsahem modulace až 1:10 při maximální stabilitě plamene plynule přizpůsobuje výrobu tepla aktuální potřebě. Taktování hořáku se tím snižuje na minimum a dosahuje se vysokého normovaného stupně využití až 98 % (Hs). To zajišťuje nízkou spotřebu paliva a snižuje emise CO2. Osvědčený výměník tepla Inox-Radial z nerezové ušlechtilé oceli přenáší teplo vyrobené hořákem MatriX Plus do vytápěcího systému.

Již dnes „H2 ready“ s regulací spalování Lambda Pro

Ať už se střídá druh plynu, kolísá jeho kvalita nebo se mění provozní podmínky – automatická regulace spalování Lambda Pro v plynových kondenzačních kotlích Vitodens zajišťuje vždy spolehlivý a čistý provoz s nejvyššími stupni účinnosti.

Inovativní regulace spalování umožňuje dokonce bezproblémové a účinné využití plynových směsí ze zemního plynu a až 20 % vodíku. Zařízení jsou certifikována podle ZP 3100 DVGW Cert GmbH. Tak je nová generace kotlů nejlépe připravena, pokud se bude v blízké budoucnosti napájet vodík vyrobený větrnou a solární energií do sítí zemního plynu, aby se snížily emise CO2 k ochraně ovzduší. Majitelé domů a bytů, kteří se rozhodnou pro kotel řady Vitodens 100, jsou proto nejlépe připraveni na budoucnost.

Velmi důležité pro odborné montážní partnery: díky Lambda Pro odpadnou při instalaci práce, které jsou potřeba pro nastavení u běžných plynových kotlů. Regulace spalování rozpozná příslušný druh plynu a automaticky na něj Vitodens nastaví.

Jednoduchá a snadno srozumitelná obsluha

Nová řada kotlů Vitodens 100 se dodává s LED displejem se 7segmentovým displejem a dotykovými tlačítky. Displej založený na elektronické platformě se vyznačuje velmi jednoduchou a srozumitelnou obsluhou a decentním designem v optice „Blackpanel“. Topná zařízení s přímým a/nebo směšovaným topným okruhem se tím dají jednoduše regulovat.

Komfort a bezpečnost díky integrovanému rozhraní WLAN

Jako všechny plynové kondenzační kotle Vitodens nové generace se i zařízení řady 100 zakládají na nové elektronické platformě a mají integrované rozhraní WiFi. Tím je umožněna naprosto jednotná komunikace mezi topnými zařízeními, uživateli a odbornými partnery na jednotné digitální bázi. Tak může uživatel své topení kdykoliv pohodlně ovládat přes aplikaci ViCare a na přání schválit odbornou firmu podle svého uvážení pro monitorování zařízení přes digitální servisní centrálu Vitoguide. Díky tomu pak může odborný partner včas zjistit potřebu servisu a možné poruchy.

Změny parametrů proveďte on-line a případně vyjednejte servisní zásah, ještě než se v bytě ochladí. To je bezpečnost a komfort na nejvyšší úrovni.

Jednoduché uvedení do provozu a údržba přes aplikaci

Mnohé další vlastnosti nové řady Vitodens 100 výrazně zjednodušují uvedení do provozu a údržbu zařízení. Kotel se dá uvést do provozu rychle a jednoduše přes aplikaci.

Údržba je díky novému digitálnímu nástroji Vitoguide hračka. Údržba, diagnostika závad a výměna náhradních dílů jsou tak vyřízeny velmi jednoduše a rychle.

Modulární konstrukce nové generace kotlů a programu příslušenství zajišťuje nejen asi o 50 % méně náhradních dílů než dosud, ale i komplexnost produktového programu se stala mnohem přehlednější. Tak je například pro nový hořák MatriX Plus pro všechny výkony (do 32 kW) potřeba pouze plamencová hlava, zapalovací elektroda a těsnění hořáku.

Výhody pro obchodní partnery

 • Výměník tepla Inox-Radial zajišťuje dlouhou životnost a účinnost
 • Hořák MatriX-Plus s dlouhou dobou užívání díky perforaci látky MatriX z ušlechtilé oceli
 • Automatická regulace spalování Lambda Pro pro všechny druhy plynu
 • Tichý provoz díky malému počtu otáček ventilátoru
 • Integrované WiFi rozhraní k internetovému připojení
 • Možnost kompletního navádění procesu uvedení do provozu přes aplikaci
 • Vhodné k zapojení termického solárního systému (Vitodens 100-W a 141-F)

Výhody pro uživatele

 • Jednoduchá, intuitivní obsluha přes aplikaci ViCare a integrované WiFi rozhraní
 • Vysoká bezpečnost provozu díky automatické regulaci spalování Lambda Pro
 • Vysoká účinnost a nízké emise CO2 díky hořáku MatriX-Plus
 • Vysoký komfort obsluhy díky LED displeji se 7segmentovým zobrazením
 • Vysoký komfort přípravy teplé vody na minimálním prostoru za pomoci integrovaných zásobníků teplé vody (Vitodens 111-W, 111-F a 141-F)
 • Velmi progresivní díky certifikaci způsobilosti pro příměsi až 20 % vodíku k zemnímu plynu

Technické údaje

Výkon: 3,2–32,0 kW (Vitodens 100-W, 111-W, 111-F) popř. 3,2–25,0 kW (Vitodens 141-F)
Normovaný stupeň využití: 98 % (Hs)
Rozsah modulace: 1 : 10
Objem zásobníku: 46 l (Vitodens 111-W)
100 l popř. 130 l (Vitodens 111-F)
170 l (Vitodens 141-F)

Třída energetické účinnosti:   A (systémový štítek A+ při zapojení solárního zařízení nebo v kombinaci s regulací samostatných místností)

Termín dodání

Nové nástěnné kotle řady Vitodens 100 od dubna 2021, kompaktní zařízení k dispozici od května 2021.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logo
Prodejní zastoupení
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.tepelka.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Vytápění domu a zdroje tepla

Elektroměr, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com, KittyKat

Jak se vyvíjí ceny energií od podzimu? Čeká nás zdražení elektřiny a plynu?

Ve vysílání ze studia TZBinfo a ESTAV.cz se mimo jiných stavebních a architektonických témat zabýváme také cenami energií. Jak se v posledním období hýbaly ceny? Co je spotový trh? Jak se budou vyvíjet ceny energií? Co analytik doporučuje koncovým odběratelům energií? Je výhodné měnit dodavatele? A jak na to?

Zdroj: Fotolia.com - vladdeep

Pitná voda není vhodná pro plnění topení. Proč je škodlivá pro otopnou soustavu?

Podstatou funkce běžné otopné soustavy rodinného či bytového domu je proudící kapalina, nejčastěji se využívá voda. Voda má vysoké měrné teplo, dobrou teplotní a tepelnou vodivost i další výhodné vlastnosti. Avšak vod je více druhů. Ta, co pijeme je sice prospěšná pro lidské tělo, ale ne pro potrubí a radiátory.…

Liberecký kraj podpořil dalších 236 žádostí o dotace na kotle

Liberecký kraj podpořil dalších 236 žádostí o dotace na kotle

Liberecký kraj podpořil dalších 236 žádostí o dotaci na výměnu kotlů za ekologičtější. Získat podporu může ještě zhruba 250 zájemců, žádosti mohou podávat až do konce května, řekl dnes novinářům liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Původně měla lhůta pro podávání žádostí v poslední výzvě…

Fotovoltaika na rodinném domě - zdroj: fotolia.com

Rozumná návratnost domácí fotovoltaiky? Pozor na správný střídač

Zvažujete fotovoltaiku na svém rodinném domě? Jakou bude mít návratnost, záleží i na střídači. Střídač schopný asymetrické dodávky elektřiny je v českých podmínkách klíčový pro zajištění návratnosti domácí fotovoltaické elektrárny. Jak účty za elektřinu ovlivňuje měření po fázích? Podívejte se na jednoduchý příklad…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA