REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Starý dům. Zateplit, nebo ne?

Aktuálně vysoké ceny nemovitostí odrazují některé od jejich koupě. Finančně o poznání lépe vychází koupě starého domu. Co potom ale s takovým domem, jak ho zrekonstruovat a jak zateplit starý dům? Zateplení je finančně náročné. Jak moc si povíme na konci článku. Máte tedy podstupovat tuto investici?
Zdroj: Porovnej24.cz
Porovnej24.cz

TIP: Na zateplení je možné využít různé dotace. Případně se porozhlédněte po vhodné půjčce. Investice do zateplení se vám do pár let vrátí v podobě úspor na vytápění, i kdybyste si na ni půjčili a platili úrok. Zejména pokud topíte drahým plynem nebo dokonce elektřinou.

Na nákladech domácnosti se spotřeba energie podílí zhruba 60 %. Pokud si tedy dům kvalitně zateplíte a spočítáte si úsporu, která se podle stáří zateplovaného domu pohybuje kolem 50 až 70 %, zjistíte, že každý měsíc ušetříte významné částky,“ upozorňuje Pavel Zemene.

Obvykle se uvádí, že se fasádou ztrácí okolo 30-35 % veškerého tepla, okny pak 10-15 %. 

V současné době je na zateplení nejběžnější pěnový polystyren EPS F (fasádní). Jeho velkou výhodou je výhodná cena a dobrá tepelná izolace. Druhou nejoblíbenější izolací je minerální vata, která se hodí na zateplení dřevostaveb a konstrukcí se dřevem.

Pro zateplení fasády potřebujete kromě desek tepelné izolace také lepicí stěrku a omítku, penetraci, perlinku atd.

Zateplení domu běžně vychází na 800 Kč na m2 za materiál. Celkově se můžete dostat na cenu okolo 1 200 Kč na m2 za základní zateplení včetně práce. Pokud budete vybírat dražší izolaci, dražší omítky oproti základu, dostanete se i na 2 000 Kč za m2.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Tepelné izolace

Zdroj: Jan Hrdlička

Co dělat s poruchami fasády? Praskliny a skvrny na zateplení očima odborníků

Ne všechno, co na fasádě domu vidíte, je porucha. Některé skvrny na fasádě nejsou projevem závažné poruchy. Ale mnohé z poruch ať se již jedná o skvrny, praskliny nebo trhliny se mohou v čase rozvinout v závažný problém celého domu. Čeho byste si měli všímat, co můžete opravit sami a kdy musíte pozvat odbornou firmu?

Zdroj: Fotolia.com

Tepelné zisky a tepelná bilance. Co je to a jak to spolu souvisí?

Když existují tepelné ztráty, musí existovat i tepelné zisky. Odkud se berou? Jak se s nimi počítá v rámci návrhu vytápění? A co znamená tepelná bilance? A jak s tím souvisí rozúčtování tepla v bytovém domě?

Zdroj: Adobe Stock -  4Max

Stěny pasivního domu: Z čeho je udělat, jaké musí splňovat vlastnosti

Obvodové stěny pasivního domu jsou společně se střechou a okny další zásadní konstrukcí chránící proti únikům tepla. Jejich konstrukce může být dřevěná či zděná, s dodatečným zateplením nebo jednovrstvá dle preferencí stavebníka a projektanta, filosofie návrhu a specifik stavebního systému. Záleží na celkové…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA