Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Výběr průmyslových ohřívačů pro vytápění hal a větších prostorů

Při výběru průmyslových ohřívačů je nutné brát v potaz především velikost vytápěného prostoru, ale také dostupný zdroj energie. Jak vybrat nejvhodnější průmyslový ohřívač?

Výběr podle zdroje

Vhodné topidlo pro vytápění průmyslových hal vybírejte podle dostupného zdroje energie.

  • Elektřina – výhodou elektrických průmyslových topidel je okamžitý ohřev a multifunkční využití. Navíc nespotřebovávají kyslík a neprodukují spaliny.
  • Plyn a nafta – pokud není dostupná elektřina, zvolte plynové či naftové ohřívače. Kvůli vysokým nárokům na spotřebu kyslíku a kvůli uvolňovaným zplodinám se hodí pouze do dobře větraných prostorů.

Elektrické ohřívače vzduchu

Pro vytápění průmyslových hal jsou vhodné ohřívače vzduchu v podobě výkonných horkovzdušných ventilátorů nebo kruhových ohřívačů vzduchu.

Horkovzdušné ventilátory

Jejich předností je okamžitý náběh, teplo produkují ihned po stisknutí tlačítka. Navíc nespotřebovávají vzduch a jejich provoz je tichý. Výkon může být od 2 kW až do 22 kW, takže vytopí prostory o rozloze 20 m² až 160 m². Výkonnější elektrická topidla jsou napájena 400 V. Umožňují regulaci výkonu a jsou opatřena termostatem. Při přepnutí na ventilátor je využijete i v létě. Jsou ideálním řešením nejen pro vytápění, ale také vysoušení objektů.

Kruhové elektrické ohřívače

Využívají se pro ohřev vzduchu rozváděného do místností. Podle výkonu jsou vybaveny 1 až 3 topnými okruhy. Zapojují se do sítě na 220 i 400 V. Kruhové ohřívače vzduchu se instalují do potrubí za ventilátor v jakékoliv poloze. Využívají se pro vytápění kanceláří, menších průmyslových hal, garáží a podobných prostorů.

VENTILÁTORY.cz

logo
Prodejna
Věštínská 1611/19
15300 Praha 16 - Radotín

telefon: 602 680 017
e-mail: info@ventilatory.cz

web: www.ventilatory.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Co je to šedá voda, jak s ní nakládat a jak ji recyklovat?

Co je to šedá voda, jak s ní nakládat a jak ji recyklovat?

Šedá voda, co to je? Jedná se o odpadní vodu, která neobsahuje fekálie a moč. Jde o vody především ze sprch, van a umyvadel. Výjimečně o vody kuchyně, prádelny nebo technologických procesů, jejich použití je podmíněné.

Na trhu jsou dva typy rekuperací: pokojová (na obrázku) a centrální. Zdroj: Ventilatory.cz

Jaký je rozdíl mezi centrální a pokojovou rekuperací?

Rekuperace se stará o výměnu vzduchu při minimálních tepelných ztrátách. Vybírat můžete ze dvou typů: centrální a pokojové. Jaký je mezi nimi rozdíl, kolik stojí a jaká je jejich životnost?