Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Rekuperace vlhkosti a řízené větrání - optimální klima v dřevostavbě po celý rok

Čím více je stavba nízkoenergetická až pasivní, tím větší problémy z pohledu větrání vznikají. Jak úspěšně vyřešit dostatečné větrání a vytvořit vnitřní klima s optimální vlhkostí? Řešením je systém řízeného větrání s entalpickým výměníkem.

Hlídač optimální vlhkosti – entalpický výměník Zehnder

Větrací jednotka s unikátním entalpickým výměníkem vytváří příjemné klima v interiéru a zajišťuje vysokou kvalitu vnitřního vzduchu díky zpětnému získávání tepla i vlhkosti. V zimě entalpický výměník Zehnder udržuje teplo a vlhkost v interiéru, zabraňuje nadměrnému vysoušení vzduchu, sesychání dřevěných výrobků a ohřívá přiváděný chladný venkovní vzduch. V létě odvádí teplý a vlhký vzduch předtím, než je čerstvý vzduch přiveden do domu. Entalpický výměník ve srovnání s běžným výměníkem tepla dokáže předávat z odváděného vzduchu do přiváděného čerstvého vzduchu nejenom teplo, ale i vysoký podíl vzdušné vlhkosti, a tak pasivně, bez dodatečné elektrické energie pomáhat optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v rodinném domě či bytě. Uživatelům tak zajišťuje optimální vzduch v místnosti pro ještě větší komfort a pocit pohody. Konstantně vysoká kvalita vzduchu v místnosti a relativní vlhkost vzduchu působí blahodárně na zdraví. Relativní vlhkost vzduchu v interiéru nižší než 30 % může vést k vysušování dýchacího ústrojí a negativně ovlivňuje zdraví, spánek i soustředění. Může také nepříznivě ovlivňovat stavební dřevěné konstrukce, napomáhat sesychání dřevěných podlah, nábytku, koberců a ovlivňovat jejich životnost.

Jak funguje rekuperace vlhkosti

Teplý a zvlhčený odváděný vzduch je při rekuperaci ve výměníku ochlazován. To způsobuje, že se ve výměníku sráží vlhkost, která se přidává do přiváděného vzduchu. Vlhkost tak zůstává v interiéru a vytváří ideální vnitřní klima bez ohledu na roční období. Zbytková vlhkost vytváří se tzv. kondenzát. Standardní větrací jednotka musí být tedy napojena přes odpadní sifón na odvod kondenzátu. Pokud si pořídíte větrací jednotku s entalpickým výměníkem, odpadá vám starost s odvodem kondenzátu. Což umožňuje flexibilně plánovat umístění větrací jednotky. Není nutné vázat se na vyústění odpadů. Zjednodušuje se tak montáž jednotky a výrazně se snižují náklady na instalaci.  

Princip fungování entalpického výměníku Zehnder - rekuperace vlhkosti. Zdroj: Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Maximální komfort a úspora nákladů

Díky odvodu vodní páry je snížen rosný bod v entalpickém výměníku. Použiti předehřívacích registrů nebo ochrany proti mrazu je nutné až při extrémních venkovních teplotách od cca -6 °C, což vede k vysoké energetické účinností, aniž by došlo k minimalizaci komfortu v důsledku sníženého přívodu vzduchu. Zákazníci tak mohou těžit z maximálního komfortu a při tom ušetří náklady na energie. Entalpický výměník tak zajišťuje ještě větší energetickou účinnost při stabilně vysokém přívodu vzduchu – stupeň účinnosti rekuperace je až 86% tepla a vlhkosti až 73 %.

Ochrana zdraví, spolehlivý chod a snadná údržba

Patentovaná vrstva Microban® nepropouští pachy, nečistoty, mikroby i plísňové spory všeho druhu. Propustnou membránou je umožněn přenos pouze vodní páře mezi odváděným a přiváděným vzduchem. Mikroorganizmy membránou neprojdou, jelikož jsou větší než molekuly vodní páry. Entalpický výměník Zehnder tak vytváří vysoce hygienické prostředí a podporuje zdraví. Údržba entalpického výměníku je velmi jednoduchá. Entalpický výměník lze z větrací jednotky snadno vyjmout a v případě potřeby po několika letech provozu propláchnout vodou. Tím zabezpečit dlouhodobě vysokou účinnost rekuperace.

Zvýhodněná cena

Přesvědčivé výsledky řízeného větrání Zehnder s entalpickým výměníkem s rekuperací tepla i vlhkosti vedou ke spokojenosti zákazníků. Pokud byste chtěli svůj systém komfortního řízeného větrání Zehnder rozšířit o entalpický výměník, od 1. 7. do 31. 10. 2020 můžete využít speciální prodejní akci a pořídit si entalpický výměník Zehnder za sníženou cenu 33 %.

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

logo
Zehnder Akademie
Pionýrů 641
391 02 Sezimovo Ústí

telefon: +420 383 136 222, +420 731 414 443
e-mail: info@zehnder.cz

web: www.zehnder.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Praktická koupelna se bez radiátoru neobejde

Praktická koupelna se bez radiátoru neobejde

Navrhněte si ho pohodlně a bez cestování ze svého domova v novém online konfigurátoru. Designové radiátory švýcarské značky Zehnder vytvoří domov nejen teplejší, ale i krásnější. Spojují v sobě výjimečný design a prvotřídní kvalitu. Funkčnost je samozřejmá. Zabezpečí pohodu a příjemné teplo v koupelně, ale hodí se…

Zehnder Group hledá obchodně technického zástupce pro větrání s rekuperací tepla

Zehnder Group hledá obchodně technického zástupce pro větrání s rekuperací tepla

Zehnder Group s více než 14 výrobními závody a 3000 zaměstnanci v Evropě, Severní Americe a Asii patří k technologické a designové špičce v oboru koupelnových a bytových radiátorů, řízeného větrání s rekuperací tepla a stropních sálavých panelů pro vytápění a chlazení. Nyní hledá posilu do svého týmu.

Zdroj: Zehnder

Nový elektrický radiátor Zehnder Deseo Verso do koupelny

Nové topné těleso zaujme špičkovým a funkčním designem, vysokým výkonem i snadným ovládáním. Díky využití technologie infrazáření poskytuje příjemné sálavé teplo s téměř okamžitým náběhem.

Zehnder ComfoValve Luna: Zdravý domov, vždy čerstvý vzduch i skvělý design

Zehnder ComfoValve Luna: Zdravý domov, vždy čerstvý vzduch i skvělý design

Společnost Zehnder přináší na trh nový prvek, které výrazně oživí systém komfortního řízeného větrání s rekuperací tepla. Nové talířové ventily odváděného i přiváděného vzduchu Zehnder ComfoValve Luna nejen, že výborně slouží svému účelu, ale navíc i skvěle vypadají.

Nové směrnice NZEB - Systém komfortního řízeného větrání s rekuperací tepla Zehnder

Nové směrnice NZEB - Systém komfortního řízeného větrání s rekuperací tepla Zehnder

Jak splnit požadavky nové směrnice NZEB na stavbu rodinných domů? Odpověď můžete najít na odborných školeních společnosti Zehnder, které budou probíhat po celý rok 2020 a na kterých odborníci vysvětlí, jak systém komfortního řízeného větrání s rekuperací tepla Zehnder pomůže postavit dům odpovídající novým předpisům.…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

HELUZ zavádí výhodné FIRST MINUTE ceny na nákup cihel, zdroj Heluz

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Letní akce s chladničkami LG, foto LG Eletronics CZ

Letní akce s chladničkami LG

Letní akce s chladničkami LG

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA